Fb-Samsun Maçında Sezonun Geneline Göre Nispeten Adil Hakem Yönetiminin Nedeni | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fb-Samsun Maçında Sezonun Geneline Göre Nispeten Adil Hakem Yönetiminin Nedeni

1 maçla hiç bir şey düzeldi demeyiz tabiki. Ama sezon genelinde fener maçlarında fener lehine verilen abuk sabuk penaltılar, rakibe çıkan kırmızılar; en önemlisi de hakemin rakibi sindirmesi, savunma yapmasına izin vermemesi, en ufak dokunuşta bile fener lehine faul çalmalar bu maçta daha az oldu. Samsun lehine hak etmediği en ufak bir şey çalınmasa da(zaten kimsenin böyle bir beklentisi yok, adil olunsun yeterli) görece adil hakem yönetimiyle ligin en kötü takımlarından bir tanesine karşı nasıl zorlandıklarını gördük. Fredleri mredleri de vardı. Yani o konuda da bir bahaneleri yok.

Peki sizce bunun sebebi bizim hafta içi yaptığımız açıklamalar mıydı? Yoksa tamamen tesadüf mü?

Kasım başından beri 5-6 tane yönetimin konuşması gerektiği yoksa atı alanın Üsküdar’ı geçeceğini anlattığım başlık açtım.

Dursun doğru düzgün konuşamasa da, açıkçası 2 kelimeyi yan yana getirememiş olsa bile ben çıkıp konuşmasaydık bu hafta da fenere bir şekilde 3 puanı verirlerdi diye düşünüyorum.

İrfan can denilen sahtekar, ceza sahası içinde rakip oyuncunun üstüne atladı ve penaltı verildi buna geçen sezon. Samsun maçında aynısını yapsa yine verirdi. Maçı hatırlamıyorum ama geçen sezon olan o pozisyonu resmi kulüp hesaplarımızda en başa sabitlememiz lazım. Hakemler aracılığıyla şikenin belgesidir bu olay.

bir şey değiştiğini düşünmüyorum, gri pozisyon olsa anında penaltı verirlerdi. fırsat geçmedi. bir tane bile ceza sahası içinde fenerlilere dokunma olmadı.ahlaksızlık yapabilecekleri pozisyon bulamadılar. yoksa bir şekilde var'a taşıyorlar pozisyonu ve çaldırıyorlar.

Samsun iyi takım bu birincisi. Maçı bırakmadılar ve onurlu mücadele ettiler.

Bunun dışında da yazıldığı gibi ceza sahasında en ufak müdahelede bulunmadan fırsat vermediler hakeme.

Ama bu bile aslında hiç bir şeyin değişmediğinin göstergesi. Hakemin vücut diline bakınca bir şey yakalasam da penaltı vs çalsam bakışı ile maç yönetiyorlar. Bunu bize karşı hissetmiyorlar. Ama Fenerbahçe olunca korkuyorlar.

Bu algıyı değiştirmek şart. Ya da bizden de korkacak kıvama getireceğiz agresiflikle.

Samsunlu oyuncular ceza sahası içinde araya mesafe koydular fenerlilere dokunmadılar. Hakemlerin penaltı çalmak için fırsat kovaladığını bilmeleri sebebiyle muhtemelen bunu maçtan önce konuşup çalıştılar. Ama doğrudur hakemde daha adil gibiydi.

İrfan can denilen sahtekar, ceza sahası içinde rakip oyuncunun üstüne atladı ve penaltı verildi buna geçen sezon. Samsun maçında aynısını yapsa yine verirdi. Maçı hatırlamıyorum ama geçen sezon olan o pozisyonu resmi kulüp hesaplarımızda en başa sabitlememiz lazım. Hakemler aracılığıyla şikenin belgesidir bu olay.
Ankaragücü maçı 70 de mi ne yediler 80 de dünyanın en saçma penaltısını aldılar yani saçma demek iyimser de işte ne diyeceksin

Üst Alt