Federasyon Seçimlerinde Dürüst İçin Kamuoyu Yapılmalı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Federasyon Seçimlerinde Dürüst İçin Kamuoyu Yapılmalı!

Bildiğiniz gibi son gelişmeler ışığında TFF 1 Haziran da yeni başkanını seçecek.

Türk futbolunun 1 numaralı makamı için adı geçen isimler ve arkadasında ki güçlere bakınca ortaya vahim bir tablo çıkıyor. Yaklaşık 13-14 senedir Beşiktaş ve Fenerbahçe himayesinde ki kurullar ve başkanlar tarafından yönetilen Türk futbolu ne bir adım ileri gidebildi ne de adeleti sağlayabildi.

Levent Bıçakçı (2005)
Hasan Doğan(2008)
Mahmut Özgener
Mehmet Ali Aydınlar
Yıldırım Demirören

Hasan Doğan hariç hepsi fanatik ve yanlı kişilerdi.

İcraatler:

1. Şikenin cezasız kalması
  2. Türk futbolunun turnuvalardan uzak kalıp skandalların gölgesinde milli ruhunu kaybetmesi
  3. Sponsorluk ve yayın ihalelerinde ekonomik koşulların göz ardı edilerek kulüpleri mağdur edecek şekilde anlaşmaların yapılması
  4. Siyaset ile organik bağın artıp, futbolun bağımsız ruhunun sindirilmesi (Passolig, deplasman yasakları, şiddet ve vandalizmin çözülmemesi)
  5. Hakem kurulları ve atamaların dönemsel çıkarlar gözetilerek yapılması, yanlı hakem kararlarına önlem alınamaması ve otorite eksikliği sonucu başıboşluk
  6. Federasyon başkanının ana akım medyada en büyük patron konumuna gelip paralı kalemleri ile istediği kamuoyunu yapabilmesi

Bunların yanında bizim özelimizde

1. 2013 sonrası yabancı sınırı ile önümüzün kesilmesi

2. Bize bol keseden verilen cezaların rakiplere verilmemesi , verildiğinde ise tahkim kurullarında yapılan indirimler (Çifte Standart)

3. Terim-Aysal gerilimini körükleyen ve etik olmayan görüşmelere gösterilmeyen hassasiyetin başka kulüpler söz konusu olduğunda Aykut-Fener, Şenol-Beşiktaş gibi gösterilmesi.

4. Patronu olunan medya kuruluşlarında Galatasaray’ın hakem hatası ile aldığı ilk puanda kopan yaygaralara rağmen, doğrandığı yarıştan düştüğü maçlarındaki ertesinde üç maymuna oynanması (2016-2017 Karabük ve Kayseri maçları)

5. Sadece Galatasaray kazandığı dönem gündeme gelen Yabancı Oyuncu Sayısı sorunsalı( Beşiktaş 10-11 yabancı ile Avrupa maçına ilk defa çıktığında Avrupa Fatih’i idi)

6. Bozuk zeminlerde zorlu iklim şartlarında maç oynayan tek büyük takımın Galatasaray olması (Ankaragücü, Göztepe ve muhtemelen bu hafta Erzurum )

Geçmişte Konya maçı yüzünden Uğur , Osmanlı maçı ile Serdar Aziz sezonu kapatmışken.

O yüzden artık TFF BAŞINA GALATASARAYLI BİRİ dışında kimse desteklenmemelidir.

Servet Yardımcı
Nihat Özdemir
Rıdvan Dilmen
Göksel Gümüşdağ
Fikret Orman
Saffet Sancaklı

Gibi yalaka, Galatasaray düşmanı ve yabancı karşıtı isimler ile bu yaşananlar katlanarak devam eder.

ALİ DÜRÜST Her ne kadar Galatasaray’lı olsa da TARAFSIZ olarak bu görevi yapabilecek isimlerden biridir. Yukarıda adı geçenlerden 10 kat daha vicdanlı hareket edeceği de kesin. Ha etmez ve bize yönelik tutum sergilerse de BÖYLE DÜZENDE BÖYLE OLUR der geçeriz. Biraz da onlar düşünsün.

dogrusu dursun bile bizim icin iyi bir aday olurdu. ama baskanlik konusunda bjk, fb, ibb ve bunlarin yardakcilari biraraya geleceklerdir. dahasi tff baskanligi atama yoluyla gerceklesecektir. korkarim yine hic hazetmeyecegimiz birini getirecekler oraya.

Hic bu topun altina girmemek gerekir, ha illa yoklama yapilsin dersek cengiz bu iş icin en dogru isim aslinda ama onuda biz birakmayiz.

Kurullar ve kurullardan sorumlu yöneticiler çok daha önemli. Yıllardır fb ve bjk'nin güdümünde buradakiler. Bunlar bizden yana değil, sadece tarafsız olsa yeter. Yoksa başkanlık makamının kukladan bir farkı yok. O sebeple Galatasaraylı bir başkan görmek istemem. En azından bu devran dönmeden.

Kurullar ve kurullardan sorumlu yöneticiler çok daha önemli. Yıllardır fb ve bjk'nin güdümünde buradakiler. Bunlar bizden yana değil, sadece tarafsız olsa yeter. Yoksa başkanlık makamının kukladan bir farkı yok. O sebeple Galatasaraylı bir başkan görmek istemem. En azından bu devran dönmeden.

Evet bir de bu boyutu var işin. Oraya gelen yıpranacak her türlü. Ama Dürüst yıpransa da umurum olmaz. Zira kendisi bana göre korkaklığı ile bizim 3 senemizi çaldı.

Bizde bir hizmeti olamaz artık. Bitirirse de kendini bitirir yani.

Evet bir de bu boyutu var işin. Oraya gelen yıpranacak her türlü. Ama Dürüst yıpransa da umurum olmaz. Zira kendisi bana göre korkaklığı ile bizim 3 senemizi çaldı.

Bizde bir hizmeti olamaz artık. Bitirirse de kendini bitirir yani.

Başkanlık dediğin an far görmüş tavşana döner Ali Dürüst. Kurulan yeni yönetimde yine başkan vekili falan olur. Ama o da çare değil çünkü çok pasif. Bize, daha doğrusu adil bir düzen oluşmasına fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

Ali Dürüst istifadan döndükten sonra benim gözümde bitmiştir. Omurgasız bir adamdır. Bu saatten sonra ne Galatasaray'da ne de federasyonda görev almasını istemiyorum. Allah'ına yakın bize ırak olsun.

Dürüst'ün durumu artık zor.
O kadar kamaoyu oluşturdular ki bu saatten sonra Galatasaraylı olarak bilinen kişileri getirmezler oraya.

Ali Dürüst karakter olarak hiç bir zaman 1. adam olmadı olmaz da. Daima arka planda çalışmayı tercih etmiştir. Yine adaylar belli olduktan sonra çıkıp X'i destekliyorum minvalinde bir açıklama yapacaktır. Diğer kişileri de kısa kısa yorumlamak gerekirse;
Rıdvan, Göksel ve Nihat'ın aday bile olmayacaklarını düşünüyorum. Bunlar tebaa'dır. Herhangi bir kurumun başına geçecek adamlar değil. Göksel başkanlık yapıyor demeyin konu siyasete girer.
Servet Yardımcı en muhtemel adaylardan. Ne yazık ki ağı çok fazla. Bize en çok zararı verebilecek adam diyebilirim.
Fikret Orman, her ne kadar güçlü görünmeye çalışsa da hem fiziken hem mali anlamda çok yıprandı. Sanmıyorum ki aday olsun.
Saffet Sancaklı, biri ona yol göstermediği sürece aklına bile gelmez bu fikir

Federasyonun başına Galatasaraylı biri asla geçmemeli.Sonra en ufak hatalı kararda zırlarlar.Hatta Aziz geçsin.Bir sorun olduğunda suçlayabileceğimiz bir düşman olsun.

Üst Alt