Fedor Kudryashov: "Galatasaray'ın stadı Avrupa'nın en gürültülü stadı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Geçen sezon devre arasında Medipol Başakşehir'e transfer olan Rus futbolcu Fedor Kudryashov, şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırmaları ve Türkiye'deki hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

resim5_8378231_1600x1067.jpg

Avrupa'nın En Gürültülü Stadı
"Galatasaray maçında kimse konuşmadı ancak herkes baskıyı hissediyordu. Tüm maç boyunca baş ağrısı çektim. Ben Beşiktaş'ın stadının Avrupa'nın en gürültülü stadı olduğunu düşünürdüm ancak Galatasaray'ın stadı karşılaştırma kabul etmez. 1-2 yıl önce RB Leipzig Beşiktaş'ın stadına gelmiş ve Timo Werner, 35. dakikada gürültü nedeniyle maçtan ayrılmak zorunda kalmıştı, oradan hatırlıyordum.Galatasaray maçından önce Epureanu ile konuştum ve "Bu statta oynamak zor olacak" dedim. Epurean uda o kadar basit olmaz her şey dedi. Sonunda sahada ve tribünde olanlara hazır olmadığımız ortaya çıktı. Birbirimizi duymuyorduk, 2 metre yanımızdakini bile duymadık. Gelip kulağına bağırmamız gerekiyordu. Maçtan sonra 1 gün duymadım, dalga geçmiyorum. Maç boyunca sağırdım."

Başakşehir ile yollarını ayıran 32 yaşındaki savunma oyuncusu, "Türkiye'de defans oynayan takımlar var ancak hücumda akışkanlar. Futbol açısından zevk aldım. Bizim stat dışında her stat doluydu" ifadelerini kullandı.

resim3_8378237_1600x1067.jpg

Fatih Terim, Yaptığı Davranışlar Nedeniyle Çok Çirkin Gözüküyor
Terim'in hakemler üzerindeki etkisine değinen Rus futbolcu, "Hakemler ve basın üzerinde ciddi bir etkisi var. Sahada sürekli hakemlere itiraz ediyor. Galatasaray ile oynadığımız maçta bunu gördüm. Bu davranışları nedeniyle çok çirkin gözüküyor. Kimse ona itiraz etmeye cesaret edemiyor" şeklinde konuştu.

Galatasaray ile girdikleri şampiyonluk yarışını kaybetmelerine değinen tecrübeli isim, "Makine gibiydik ve Beşiktaş maçının devre arasında 1-0 öndeyken makine durdu.Sezon sonuna kadar da çalışmadı. Ne oldu bilmiyorum. Sadece takım olarak değil teknik ekibin de hataları vardı. Elinden gelen her şeyi yapan tek kişi başkandı" yorumunda bulundu.

Galatasaray'a özel yardım olduğunu söyleyen Kudryashov, "Ne olduğunu açıklayamam. Karşımızda Galatasaray ve basının yardımı vardı. Eğer bunu bilseydik, anahtarı bulup şampiyon olurduk" dedi.

resim1_8378603.jpg

resim10_8378592.jpg

Skor

Iyi konusmus, hakkaniyetli konusmus.

Arena'da oyle gotunu salliya salliya oyniyamazsin, adam olacaksin.

Arena'ya gelenin ayagi tir tir titriyor ligde. Keske avrupa'da boyle olsa.

Başakşehir ile yollarını ayıran 32 yaşındaki savunma oyuncusu, "Türkiye'de defans oynayan takımlar var ancak hücumda akışkanlar. Futbol açısından zevk aldım. Bizim stat dışında her stat doluydu" ifadelerini kullandı.

Sadece şunu söyleyen kelin Türkiye'nin en büyük futbol kulübüne karşı şampiyonluk maçına neden çıktığını sorgulamaması bile insani aklını özetlemiş. Papağan gibi konuşup sene boyunca 19 gol yiyen takımın Arena'da nasıl olup da 20 dakikada 4 gol yemesini açıklamamış. Belli ki Rusya'nın barzolarından biri bu da. Seneye bir daha öpüp yollayınca anlar Galatasaray'ın hangi yolla her yıl şampiyon olduğunu.

Üst Alt