Feghouli 10 Numaraya Geçmeli | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Feghouli 10 Numaraya Geçmeli

Açıkçası Galatasaray'ın bal yapmayan arı formunda bir 10 numaraya daha fazla tahammül edebileceğini sanmıyorum.

Belhanda daha dinamik daha fazla rakibe basan bir oyuncu olabilir ama asıl rolü olan yaratıcılık ve skorerlik konusunda her geçen gün geriye gitmesi ve yaptığı kritik pas hataları sebebiyle ilk 11'î hakettiğini düşünmüyorum.

Feghouli ise kabul etmek gerekir ki patlayıcı bir kanat oyuncusu değil artık , ama çok iyi bir pasör ve topu ayağında tutan oyunu okuyan ve arkadaşlarına güven veren bir ileri uç oyuncusu.

Feghouli'yi kanatta kullanmak yerine orta saha önünde merkezde aynı Sasa İliç gibi , Hasan Şaş'ın Arif Erdem'in son demlerinde oynadığı gibi hem gizli forvet hem de oyun kurucu ve top dağıtıcı olarak kullanmalıyız.

Nzonzi Seri ve önlerinde Feghouli , zaman zaman Lemina ile değişimli oynayarak çok daha iyi bir orta saha rotasyonu oluşturabiliriz.

Sağ kanatta ise emre mor ve jimmy durmaz ile daha dinamik oynayabilir ve beklerin de yükünü azaltabiliriz.

Babel için ise Andone değişikliği ve çift forvet bir formasyon şimdilik bir çözüm olabilir.

Devre arasında onyekuru'yu geri alıp sola monte eder ve emre mor'un da form tutmasını sağlayabilirsek , bek oyuncularımız değişene kadar yavaş atağa çıkan etkisiz görüntümüzden kurtuluruz.

Bek oyuncularımız da değiştiğinde ve kanat oyunlarını da eskisi gibi hızlı ve geniş alanda oynayan oyunculardan seçtiğimizde gerçekten baskı kurabilen ve sahayı rakibe dar eden bir hüviyete kavuşacağımız aşikardır.

Valla ortaya da geçse solda da oynasa şu an çok etkisiz. Maç içerisinde inanilmaz kopuk bazen oynadığını unutuyorum. Aynı şeyleri podolski de de hissediyordum. İnşallah geçici bi durumdur kendisine ihtiyacımız var çok fazla ve buna mukabil aldığı maaş da baya yüksek.

Orta saha 5'li oynarsak zaten sağda oynama şansı yok bu fizikle. Hoca hala Belhanda sevdalısıysa sağda oynatabilir, Belhanda'nın fiziği onu kaldırır ama 10 numarada Feghouli'den daha iyi alternatif var gibi gözükmüyor şu anda. Ben sene başı buna benzer konu açılınca Feghouli'nin 10 numarada harcanmaması gerektiğini savunmuştum ama gelinen noktada Belhanda'nın iyice düşen moral motivasyonuyla 10 numarada daha yaratıcı ve risk alan bir oyuncuya ihtiyaç duyduğumuz aşikar. O noktada Feghouli'den daha iyi bir alternatif de gelmiyor aklıma.

Feghouli yarim saat oynadigi macta bile adam kovalamadi, dogru dürüst kosmadi, mücadele etmedi. Feghouli'nin bu haliyle Galatasaray kulübesinde bile olmamasi lazim.

Feghouli in kendine gelmesi zaten 2ayi bulacakti koskoca yazı maç yaparak geçirdi adam fakat belhandadan kurtulmak ve yaratıcılığı arttırmak için soso bencede forvet arkası hatta talisca tarzı oynamalı
Sağ açıkta emre oynamalı artık bu cocugu inatla değerlendiriyoruz ki tek hızlı oyuncumuz

Bence Fegh yerine Lemina oynamalı ve 352 kadrosu şöyle olmalı:

Muslera
Liyu - Donk - Marcao
Mor - Seri - Nzonzi - Lemina - Jimmy
Falcao - Andone

Gençler maçında umarım Fatih hoca bu takımı bir dener çünkü elimizdeki optimum kadro - diziliş şekli bu.

Fiziği kötu adamı nereye koysan zorlanır.Fiziğini toparlamadığı surece ( ki bahanesi var ) ilk 11 çıkmasına gerek yok.

Açıkçası Galatasaray'ın bal yapmayan arı formunda bir 10 numaraya daha fazla tahammül edebileceğini sanmıyorum.

Belhanda daha dinamik daha fazla rakibe basan bir oyuncu olabilir ama asıl rolü olan yaratıcılık ve skorerlik konusunda her geçen gün geriye gitmesi ve yaptığı kritik pas hataları sebebiyle ilk 11'î hakettiğini düşünmüyorum.

Feghouli ise kabul etmek gerekir ki patlayıcı bir kanat oyuncusu değil artık , ama çok iyi bir pasör ve topu ayağında tutan oyunu okuyan ve arkadaşlarına güven veren bir ileri uç oyuncusu.

Feghouli'yi kanatta kullanmak yerine orta saha önünde merkezde aynı Sasa İliç gibi , Hasan Şaş'ın Arif Erdem'in son demlerinde oynadığı gibi hem gizli forvet hem de oyun kurucu ve top dağıtıcı olarak kullanmalıyız.

Nzonzi Seri ve önlerinde Feghouli , zaman zaman Lemina ile değişimli oynayarak çok daha iyi bir orta saha rotasyonu oluşturabiliriz.

Sağ kanatta ise emre mor ve jimmy durmaz ile daha dinamik oynayabilir ve beklerin de yükünü azaltabiliriz.

Babel için ise Andone değişikliği ve çift forvet bir formasyon şimdilik bir çözüm olabilir.

Devre arasında onyekuru'yu geri alıp sola monte eder ve emre mor'un da form tutmasını sağlayabilirsek , bek oyuncularımız değişene kadar yavaş atağa çıkan etkisiz görüntümüzden kurtuluruz.

Bek oyuncularımız da değiştiğinde ve kanat oyunlarını da eskisi gibi hızlı ve geniş alanda oynayan oyunculardan seçtiğimizde gerçekten baskı kurabilen ve sahayı rakibe dar eden bir hüviyete kavuşacağımız aşikardır.
Sorun zaten takımımızda 10 numara pozisyonun olmaması. Sırtında 10 numara yazmasının tek sebebi sneijder sonrası taraftarın gazını almaktı. O yüzden zaten takımda 10 numara oynayabilecek bir tek feghouli var o yüzdden mantıklı. Yedeği de Emre mor ve Atalay Babacan olabilir. Belhanda kaç kez ben 8 numarayım demedi mi???

Üst Alt