Felipe Melo: "Lakabım Pitbull" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Felipe Melo: "Lakabım Pitbull"

31299421.jpg

Melo:Galatasaray yöneticileri bana çok ilgi gösterdiler,benim çok büyük futbolcu olduğumu hissettirdiler.Tafarel ile konuştum,başka takımlardan da teklifler almıştım.Ama Tafa ve yöneticiler yüzünden Galatasaray'ı tercih ettim.Şampiyon olup Milli Takıma tekrardan gitmek istiyorum.

Melo:Elano ile konuştum,ondan çok olumlu yorum aldım.Taraftarlar hakkında bilgim var.Böyle bir büyük aileye katıldığım için çok mutluyum.Galatasaray'ı önceden de tanıyordum.

Melo:GS'yi seçmemdeki sebeblerden biri Tafa'dan aldığım olumlu yorumlardı.Onun haricinde FB'de oynayan Brezilya'lılardan bilgi aldım,GS-FB derbisinin en büyük derbilerden biri olduğunu biliyorum.Fatih Terim'i biliyorum,görüştüm,onun da söylediği sözler benim buraya gelmem de etkendi.

Melo:Juve çok büyük bir kulüp,çok büyük bir camia ama baskıya alışkınım.Büyük kulüplerde ve milli takımda oynadım.Böyle baskıların sizi etkilememesi lazım,büyük baskıların sizin engellememesi lazım.

Melo:Juve ile 2 sezon geçirdim,ilk sezon başarılı olamadık ama takım olarak da iyi değildik.Juve'de kesinlikle beni tutmak istiyorlardı ama ben özellikle yeni bir serüven aradım,takım Galatasaray olunca bu işlerin değişmesi için büyük etken oldu.

Melo:Ortasahada oynadığım için Dünya Kupasın'da bu mevkide çok kaliteli oyuncular karşısında oynuyorsunuz,kırmızı karta takılmamak lazım.O kupada da en iyi oyunculardan biri seçildim.Teknik direktör milli takım kapısının kapanmadığını söyledi,Galatasaray'da şampiyonluklar yaşayıp milli takıma geri dönmek istiyorum.

Melo:Juve'de benim için önemli olan 2 sene 60'dan fazla maç oynadım ve çoğuna ilk 11 başladım.Juve'de uzun yıllar şamp almamış bir takım olduğundan baskı büyüktü,bu yüzden suçlu aranması normal.Basının da yaptığını anlayışla karşılıyorum.Ama taraftar ile aramızda önemli bir bağ var,çok seviyordum onları.Amacım Galatasaray'da bu istikrarımı sürdürebilmek.

Melo:Bu zamana kadar oynadığım tüm takımlarda taraftarlar ile özel bir bağım oldu,taraftarlar beni sevdi.Taraftarların sizi sevmesi gerekiyor,onlar yanında olduğunda motive oluyorsunuz.Gerektiğinde tekmeye kafa sokmak istiyorsunuz.Taraftar özellikle kaybettiğinizde de yanınızdaysa bu sizin için ekstra motivasyon oluyor.Galatasaray'da da böyle olacağını düşünüyorum.

Melo: Daha önce burada Lincoln ve Elano gelidiklerinde havaalanında karşılanmalarını görmüştüm,bu yüzden ilgi bekliyordum Burada da ilgiyi görünce çok mutlu oldum,odama girince eşimi aradım.Buraya gelmemin tanrının lütfu olduğunu söyledim.Bu taraftarlar için elimden gelenin hepsini yapacağımı,terimin son damlasına kadar çabalayacağımı söyledim.

Melo: Tabi ki bir futbolcu kendisinin önemli olduğunu hissetmesi gerekiyor,bunu hissedince motive oluyor.Herkesin bana gösterdiği ilgi beni motive etti,yenilemek istiyorum GS'ye gelmem tanrının bir lütfu.Buraya gelince daha motive oldum.En büyük amaçlarımdan biri milli takım'a dönmenin yolunun burada başarılı olmaktan geçtiği inanıyorum.

Melo: Brezilya'da yaşadığım şampiyonluk çok özel bir şampiyonluktu,Cruziero'da.Ben de o takımın parçası olmaktan çok mutluydum.Galatasaray'da da bu şampiyonlukları yaşamak istiyorum.

Melo:Cruziero'da geçirdiğim 3 başarılı sezon var,bir çok Avrupa kulüplerinden teklif almıştım ama Gremio'ya gittim.Orada çocuklarımın annesi olan eşimle tanıştım ama orada uzun kalmadım.Oradan Avrupa'ya geçtim.

Melo: Çok genç yıllarda,16 yaşında profesyonel kariyerime başladım,o zamandan bu zamana kadar hem Brezilya'da hem Avrupa'da bir çok yıldızla oynadım.Bu zamana kadar benim için en özel oyuncular Leonardo ve Romario'du.

Melo:GS'nin UEFA finalini seyretme şansım olmadı ama ondan sonra bir sürü video izledim.GS gibi bir camianın en büyük hedefi şampiyonluklar olmalı.Benim de amacın birlikte daha önce yaşanılan başarıları tekrar etmek olmalı.

Melo: Terim ile ortak noktası ikimizin de Fiorentina'da bir iz bırakmış olmamız. Şimdi ikimizin yolları Galatasaray'da kesişti,umarım beraber güzel işler yaparız.

Melo: GS'ye gelmemde Terim'in çok etkisi oldu.Yönetici ve diğerlerinin elbet etkisi oldu ama Fatih terim gibi büyük bir hocanın mentalitesi ve başarılara alışık olması beni etkiledi.Onun dünya çapında bir isim olması beni etkiledi.

Melo: Brezilya tekniğe dayalı,İspanya'da öyleydi ama İtalya'nın fiziksel olduğu doğru.Teknik olarak oynayabilen ama fiziksel olarak da güçlü bir oyuncuyum,kendime güveniyorum.İtalya'da da iyi oynadım ki Juve'ye 25 milyon euro'ya transfer olabildim.Burada da başarılı olacağıma inanıyorum.

Melo: Daha önce söylediğim gibi hem teknik hem fizik anlamında iyi bir oyuncuyum,geçen sene 7 maç sakatlıklardan dolayı oynayamadım.Oynadığım zaman hem defans yapabilen bir oyuncuyum hem de topu oyuna iyi sokabilen bir oyuncuyum.

Melo: Fizik olarak kendimi iyi hissettiğimi düşünüyorum,Juve'nin hazırlık kampına katıldım sadece son 3 gün kendim çalıştım.GS'de ilk antremanımda koşu yaptım.Ujfalusi hem İspanyolca hem İtalyanca bildiği ve ben de iki dile hakim olduğum için onunla daha fazla konuştum.

Melo: Katı kurallarım yok ama 4 numaralı forma ile Almeria'ya da iyi sezon geçirdim,Juventus'ta da öyle.Burada da mümkünse 4 numara giymek isterim.

Melo:Taraftarlar 4 numaralı formayı alabilirler.İlk maçtan itibaren bu formayı giyeceğimi ve hakkını vereceğini söyleyebilirim.

Melo: Genelde futbola odaklanmış bir hayatım var.Elbette eşime de vakit ayırıyorum ama futbolla 7/24 haşır neşir oluyorum.3 çocuğum var 2 erkek 1 kız ve evde olduğum zaman beraber playstation oynuyoruz.Futbol maçlarını seyretmeyi seven bir insanım,eşime de gereken ilgiyi gösteririm.

Melo:
En üzüntülü olduğum an DK finalini kaybettiğimiz zamandı.Çok istediğimiz bir başarıydı ama olmadı.Ama her mutsuz andan,yenilgiden dersler çıkarmanız gerekiyor,ben de çıkardım.

Melo: Juve ile hazırlık kampı geçirdim,maçlar oynadım.%100 hazır olmasam bile Inter'e karşı oynayabilirim.Takım ile daha fazla çalışmam gerekiyor.Çok oynamak isterim ama sakatlık olmaması için oynamayabilirim.

Melo: GS taraftarının bana olan ilgisi beni çok etkiledi.İstanbul'a çok uzağız ama burada gördüğüm ilgi bile İstanbul hakkında beni fikir sahibi etti.Onların benim yanımda olmasını istiyorum,onlar için mücadele edeceğim.Onlara şampiyonluk yaşatmak istiyorum.Pitbull geldi.

Melo:Lakabım Pitbull, Pitbull gibi sürekli koşar ısırırım.Bundan sonra beni Pitbull olarak adlandırabilirsiniz.

Not:Kansun Vargün'e teşekkür ederiz.

Cevap: Felipe Melo GS TV'nin Sorularını Cevapladı

Hoşgeldin Melo. Çok faydalı olacağını düşünüyorum. :tiphat:

Buraya gelmemin tanrının lütfu olduğunu söyledim

Umarım sonun Lincoln'e benzemez deli oğlan.

hoşgeldin... sana bidon diyenlere bidon kapagı vericeksin eminim :)

#pitbullgeldi Haydi bakalım ilk kimleri ısıracağını biliyorsun.

Melo:Lakabım Pitbull, Pitbull gibi sürekli koşar ısırırım.Bundan sonra beni Pitbull olarak adlandırabilirsiniz.

:happynew::tiphat:

veliyigit Veli Yigit

Cok keyifliydi... Felipe Melo izlediğiniz üzere taraftarımızın çok seveceği bir futbolcu :) #pitbullgeldi beni bitirdin Melooo :)

:)

Ropörtajında buraya yatmaya değil oynamaya geldim havası sezdim hadi bakalım hayırlı olsun :)

buraya harbiden oynamaya gelmiş. İki lafından biri buraya şampiyonluk için geldim :)

hadi hayırlısı allah utandırmasın FELİPE MELO

4 numaralı formayi kim giyiyor bizde.

Kimse giymiyor,röportaj esnasında teyid edildi.

Bu arada likelarınız için teşekkürler gençler,imkanı olmayana da GSTV izlettirmiş gibi olduk.Hızlı yazdığımdan dolayı bazen kısaltmak zorunda kaldım,çarpıtmadım amma bazıları direk ağzından çıkan cümleler değil.

Kimse giymiyor,röportaj esnasında teyid edildi.

Bu arada likelarınız için teşekkürler gençler,imkanı olmayana da GSTV izlettirmiş gibi olduk.Hızlı yazdığımdan dolayı bazen kısaltmak zorunda kaldım,çarpıtmadım amma bazıları direk ağzından çıkan cümleler değil.
Çok bile. Sağolasın:D

aciklamalar umut verici bizim taraftarin tapacagi ,rakiplerin nefret edecegi tarzda bir futbolcu

Adam konsantre gelmiş okuduğun kadarı ile ve özellikle 2 gün sonraki İnter maçı için bile çıkar oynarım oynamak isterim. demesi çok hoş demek ki GS mize isteyerek gelmiş. Tam aradığımız sert - basan - ileri geri oynayan bir oyuncu eğer bizde tutturursa 5-6 sene orta alanda sıkıntı kalmaz. hayırlı olsun.

Ailesi ile vakit geçirmeyi seviyormuş. 3 çocuğu varmış.Onlarla play station oynuyormuş.

Üst Alt