Felsefe - Din İlişkisi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Felsefe - Din İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bildiğim kadarıyla 23 Nisan 1920 günü cumaya geliyor TBMM'nin açılışı yani.

Ata dersinde öğrendiğim kadarıyla meclis için çalışmalar 20 veya 22 nisanda bitmiş yani meclis açılmaya hazırmış ama cuma gününü beklemişler cuma namazı sonrası kurbanlar kesilmiş ve dualar eşliğinde meclisimiz açılmış.

Öyle bol keseden sallamak çok kolay öğretmişler iki laf durmadan aynı şeyleri zırvalıyor bazıları.

Bildiğim kadarıyla 23 Nisan 1920 günü cumaya geliyor TBMM'nin açılışı yani.

Ata dersinde öğrendiğim kadarıyla meclis için çalışmalar 20 veya 22 nisanda bitmiş yani meclis açılmaya hazırmış ama cuma gününü beklemişler cuma namazı sonrası kurbanlar kesilmiş ve dualar eşliğinde meclisimiz açılmış.

Öyle bol keseden sallamak çok kolay öğretmişler iki laf durmadan aynı şeyleri zırvalıyor bazıları.

Herhalde Atatürk'ün bi hocanın eteğini öperken falan resimleri olmalıydı.Ondan böyleler bu şahıslar.

Bilmezler ki tevekkül denen şeyin en kralını yapmıştır Atatürk.

Namaz kılarken,Kur'an okurken resimleri olması gerekirdi gerçek müslüman olması için.

Ahmet Yanmaz boyledir.

Gezi olaylarinda da, tartisma formunun oldugu zamanlarda da gelir alakasiz 2 kelam eder bi daha ugramazdi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Böyle eski konuları tekrar yukarıda görünce tartışma platformunu özlüyorum. Tabii oranın seviyesini kendi beyin kapasitesine sığdıramayıp rezil edenleri de anıyorum.

Bana geldi sanırım bu laf. :redface:

O zamanlar dini yeni yeni araştırmaya başlamıştım, insan haliyle tartışmak istiyor. O yüzden sürekli din konuları açıyordum, kilit yiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam bu yüzden kapandı tartışma platformu. Yine açmayı düşünebilirsiniz aslında, birkaç seviyeli tartışma yapabilecek kapasiteye sahip kişiler dışında kapalı bir ortam oluşturulabilir.

Bana geldi sanırım bu laf. :redface:

O zamanlar dini yeni yeni araştırmaya başlamıştım, insan haliyle tartışmak istiyor. O yüzden sürekli din konuları açıyordum, kilit yiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam bu yüzden kapandı tartışma platformu. Yine açmayı düşünebilirsiniz aslında, birkaç seviyeli tartışma yapabilecek kapasiteye sahip kişiler dışında kapalı bir ortam oluşturulabilir.

Alakası bile yok Emre.

Şimdi twitter'da sabah akşam Atatürk'e küfürler eden eski bir üyemiz var ve onun ekürileri.

Sizi dava edicez diye ağlıyorlardı onlara ithafen yazmıştım.

Din yasaklanmaya çalışıldı derken neyi kast ediyorsunuz ? Bunu biraz açar mısınız ? Yalnız altını doldurmanızı rica ederim. Asılsız rivayetler ve internet geyikleri haricinde belge ve bilgilerle bizi bu konuda aydınlatırsanız şahsınıza müteşekkir kalırım. Şimdiden teşekkür ederim.

Benim siparişi biraz erkene alırsanız ziyadesiyle memnun olacağım. Kişisel atışmalar yerine söylediklerinizi detaylandırma inceliğini gösterirseniz hepimiz açısından daha verimli olur.

bence günümüzde dinler ve dini kurallar akılla mantıkla felsefeyle yoğrulmalıdır.

dinlerin ortaya çıkış süreçlerinden günümüze gelinceye kadar geçirdikleri değişim, bazı şeylerin sorgulanmasına yol açıyor.

Din yasaklanmaya çalışıldı derken neyi kast ediyorsunuz ? Bunu biraz açar mısınız ? Yalnız altını doldurmanızı rica ederim. Asılsız rivayetler ve internet geyikleri haricinde belge ve bilgilerle bizi bu konuda aydınlatırsanız şahsınıza müteşekkir kalırım. Şimdiden teşekkür ederim.
açıklıyayım en basidi 15 sene türbanla meclise, uniye , kamusal alana girilmiyordu gunumuzde artik serbest turban dini bir kavramdır engellemek dini engellemektir. Bu gibi cok örnek var

açıklıyayım en basidi 15 sene türbanla meclise, uniye , kamusal alana girilmiyordu gunumuzde artik serbest turban dini bir kavramdır engellemek dini engellemektir. Bu gibi cok örnek var

20. Yuzyilin basimi oluyor bahsettigin donem?

Ataturk donemini kastettin o donem dinin nasik yasaklandigindan bahsedersen sevibirim

emre kardeş nasılsın ateistlikten devam?

-Tapatalk-

İyiyim Berat, 6-7 ay sorgulama sürecine girdim yazın. Evden dışarı adım atmadım araştırma yapmaktan.Kur'anı reddettikten sonra İncil'in de bir kısmını okuma fırsatı buldum. O da aynı hikaye. Deisttim bir ara. Sonra evrim hakkında araştırma yaptım biraz, her şey yerine oturdu. Şuan agnostiğim, yani bir yaratıcının varlığının veya yokluğunun bilinemeyeceğini savunuyorum. Ateistim diyemem yani, boş zaman bulduğum an evrimi detaylı araştırmayı düşünüyorum. O zaman bakarız ateistliğe. :)

Varsa sormak istediğin bir şey, tartışabiliriz.

20 yuzyıl baslarinda din yasaklanmaya calısıldi dogrudur ancak suan o karanlik gunler geride kaldı gunumuzde insanlar ozgur yasayabiliyor.din konusuna gelirsek ateist arkadaşlar cok hararetli sekilde tartışmaya aciyorlar bana gore inananda inanmayanda serbest bırakılmalı isteyen istediği sekilde yasamali

Bakınız yukarıda alıntıladığım ileti size ait.

Benim sualim sizin beyanınız doğrultusunda 20. yüzyıl başları ile ilgili. Siz ise bana güncel ve beyanınız ile hiç alakası olmayan bir yanıt veriyorsunuz. Yani konudan incelikle sıyrılmaya çalışıyorsunuz. Bahsettiğiniz mevzu ayrı bir tartışma konusudur. Yapmak istediğinizin farkındayım. Herkes o konuya yüklensin tartışsın ben aradan sıyrılmış olayım derdindesiniz. Bunlara gerek yok. Bir şey söyledi iseniz arkasında durmayı bileceksiniz.

Polemik yaratarak ilk iletinizi savsaklamanın lüzumu yok. Evet şimdi beyanınızı detaylandırmanızı bekliyorum. Rica ederim insanları ahmak yerine koymaya çalışmayın. Buralarda zeki insanlar var :)

Valla ozlemisim tartisma forumunu.

Bence sıkı denetimle belli uyelerin tartisabilecegi bi bolum olmali forumda.

İyiyim Berat, 6-7 ay sorgulama sürecine girdim yazın. Evden dışarı adım atmadım araştırma yapmaktan.Kur'anı reddettikten sonra İncil'in de bir kısmını okuma fırsatı buldum. O da aynı hikaye. Deisttim bir ara. Sonra evrim hakkında araştırma yaptım biraz, her şey yerine oturdu. Şuan agnostiğim, yani bir yaratıcının varlığının veya yokluğunun bilinemeyeceğini savunuyorum. Ateistim diyemem yani, boş zaman bulduğum an evrimi detaylı araştırmayı düşünüyorum. O zaman bakarız ateistliğe. :)

Varsa sormak istediğin bir şey, tartışabiliriz.

bence allah var kardeşim

neyse ben dogmatik biriyim

eleştiri kabul etmem ;)

-Tapatalk-

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt