Felsefe - Din İlişkisi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Felsefe - Din İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya şu Türbanı ne sorun yaptınız yahu.Türban takarlar dar kot pantolon giyerler.Sanki erkekler saçtan tahrik oluyor.

Din dış görünüşte değil insanın içindedir.

Din dediğimiz şey içsel bir inanç,dışa bakarak insanın dini hakkında karar veremezsin.

Bakınız yukarıda alıntıladığım ileti size ait.

Benim sualim sizin beyanınız doğrultusunda 20. yüzyıl başları ile ilgili. Siz ise bana güncel ve beyanınız ile hiç alakası olmayan bir yanıt veriyorsunuz. Yani konudan incelikle sıyrılmaya çalışıyorsunuz. Bahsettiğiniz mevzu ayrı bir tartışma konusudur. Yapmak istediğinizin farkındayım. Herkes o konuya yüklensin tartışsın ben aradan sıyrılmış olayım derdindesiniz. Bunlara gerek yok. Bir şey söyledi iseniz arkasında durmayı bileceksiniz.

Polemik yaratarak ilk iletinizi savsaklamanın lüzumu yok. Evet şimdi beyanınızı detaylandırmanızı bekliyorum. Rica ederim insanları ahma yerine koymaya çalışmayın. Buralarda zeki insanlar var :)
ahmak yerine koymak gibi amacım yok ne demek istediginizi anladım.kusura bakın bakmayın ama sıg goruslusinuz size gore ben islamı savunuyorum diye atatürk düşmanı bin laden hayranı sarık ve cübbeyle gezen biriyim ve bazı arkadaslarda sadece görmek istediklerini görüyor.simdi sizden ricam gidin ve benim o mesajımı alıntıladıgım arkadasın mesajını bir daha okuyun

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

o değil de yıl olmuş 2013 mebin felsefe kitabında bulunan ahlaksız karikatüre bak

pu9e4u6a.jpg

-Tapatalk-

20. yüzyılın başında dini yasaklamaya çalıştılar ama artık bu bitti derken adam Kazım Karabekir'i kast etti arkadaşlar çok kötü niyetlisiniz. 20. yüz yılın başı da 20 sene öncesi oluyor zaten siz yanlış hesaplıyorsunuz.

ahmak yerine koymak gibi amacım yok ne demek istediginizi anladım.kusura bakın bakmayın ama sıg goruslusinuz size gore ben islamı savunuyorum diye atatürk düşmanı bin laden hayranı sarık ve cübbeyle gezen biriyim ve bazı arkadaslarda sadece görmek istediklerini görüyor.simdi sizden ricam gidin ve benim o mesajımı alıntıladıgım arkadasın mesajını bir daha okuyun

Güzel kardeşim diğer insanlarla ilişkiniz beni ilgilendirmiyor. O arkadaş ile olan sorununuz sizin sorununuz. Zerre umurumda değil. Benim umurumda olan şey belli. Bir beyanda bulundunuz ve şimdi o beyanın arkasında duramadığınız için demagoji yaparak olayı başka yerlere götürmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca bana iftira atıyorsunuz.

1- Ben size nerede ve ne zaman Atatürk düşmanısınız dedim ?

2- Ben size ne zaman Bin Laden hayranısınız ve cübbeyle geziyorsunuz dedim ?

Bu ikisinin cevabını istiyorum. Kıvırmadan, eğmeden bükmeden yazınız bunları. Ve eğer ben bunları söylememiş isem ki söylemedim. Müfterinin önde gidenisiniz.

Sığ görüş mevzusu ile de polemik yaratma çabanız olduğunu görüyorum. Karşınızda çocuk yok. Beni böyle kişisel sataşmalarla kızdırma şansınız yok :) Ben soru soracağım. Siz cevaplamamak için 46.780 takla atacaksınız ve ben sığ görüşlü olacağım. Yok öyle bir dünya güzel kardeşim. Nesrin Topkapı ablamızı saygı ile yad ediyorum buradan :)

Yeter be sıkılmadin mi magdur edebiyati yapmaktan ?

Lafa bak islami savundugu icin Ataturk dusmani ilan etmissiz adami.

Ulan bir de bu adam bize sig dusunuyorsunuz diyor guler misin aglar misin ?

20. Yuzyilin basinda dini yasaklamaya kalktilar dedin mi demedin mi? Kivirma simdi.

Kendine bi magduriyet cikarmadan bunu acikla.

Ahmet Yanmaz'ın cevabını bekliyodum o söylediğiyle ilgili cevap yazacaktım lakin ortaya konmuş hiç bir şey yok ''20.yy başlarında din yasaklanmaya çalışıldı'' cümlesinde kimin kastedildiği belli aslında ama işte net ve açık olarak ifade edilmiyor ne yazık ki ve kesinlikle ortaya elle tutulur bir şey konmuyor. Ve keşke bu bizim forumumuzla sınırlı bir şey olsaydı Tv'lerde sürekli çıkan alternatif ''tarihçi''lerde Ahmet Yanmaz renktaşımız gibi yapıyor, ortaya bişey atıyor sonra gelen yanıtlara ne cevap veriyorlar nede bir belge bilgi ortaya koyabiliyorlar... Son dönemde bunların lafıyla kendileri en ufak bir bilgi sahibi olmadan bunları televizyonda 10-15 dakika dinleyip fikir sahibi olan çok kişi var ne yazık ki

Arkadaşlar sizi duyamaz, konuyu da müsaadenizle kapatıyorum, çok güzel bir futbol akşamı bizi bekliyor. Başka şeylere odaklanmayalım bence. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt