Fener Mercek Altında !


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
fener-mercek-altinda-1577301.Jpeg
Federasyon ile görüşmesinde sürekli Şampiyonlar Ligi'nin marka değerine vurgu yapan Cornu'nun raporu doğrultusunda toplanacak UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin durumunu masaya yatıracak ve en geç yarın kararını bildirecek. Fenerbahçe turnuva dışı tutulsa bile Süper Lig'den düşürülmeyecekTürkiye'deki şike ve teşvik soruşturması hakkında bilgi edinmek üzere UEFA tarafından görevlendirilen Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu'nun bir günlük ziyaretinin şifreleri çözülmeye başladı. Soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet savcısı Mehmet Berk ve Futbol Federasyonu yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde özellikle Fenerbahçe ile ilgili sorular soran ve bilgi alan Cornu'nun, Şampiyonlar Ligi'nin marka değeri ile sponsor gelirlerine vurgu yapması dikkat çekici olarak nitelendirildi.

Savcı Berk'e şike dosyasında Fenerbahçe hakkındaki iddiaları sorduğu öğrenilen Cornu'nun, tereddütlerini federasyonun üst düzey yöneticileriyle de paylaştığı öğrenildi.

UEFA'nın, sarı-lacivertli kulübü mercek altına almasının diğer önemli gerekçesinin halen tutuklu bulunan başkan ve yöneticileri olduğu, Fenerbahçe ile ilişkilendirilen maç sayısının da Cornu tarafından not edildiği bildirildi.

25 Ağustos'da yapılacak Şampiyonlar Ligi grup kuraları öncesi Fenerbahçe'nin bu organizasyona katılıp katılmayacağı konusunu ciddi olarak değerlendireceği kaydedilen UEFA'nın, Başmüfettiş Pierre Cornu'nun gözlemleri ve aldığı bilgilere göre en geç yarın kararını Futbol Federasyonu'na bildireceği ifade edildi.Ne olacak?

UEFA Başmüfettişi Cornu'nun görüşleri doğrultusunda Fenerbahçe'nin, Şampiyonlar Ligi'nden çıkarılması olasılığını doğrulayan Futbol Federasyonu yetkilileri, şu aşamada sarı-lacivertli ekibin Süper Lig'den düşürülmesinin ise söz konusu olmadığını ve soruşturmadaki gizlilik kararı kalkmadan liglerin planlandığı şekilde oynanacağının altını çizdiler.

UEFA, Fenerbahçe'yi tedbir olarak Şampiyonlar Ligi dışında bırakırsa, sarı-lacivertli kulübe verilecek nihai cezanın Futbol Federasyonu incelemesinden sonra belirleneceği vurgulandı.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u yakından ilgilendiren ziyaretiyle ilgili değerlendirmenin dün sabah Nyon'a dönen Cornu'nun, Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleriyle yapacağı görüşmeden sonra açıklanacağı ileri sürüldü.İŞLEYİŞİ?ÖĞRENDİ

Eski bir savcı olan Pierre Cornu'nun önceki gün özel yetkili savcı Berk ile yaptığı görüşmede Türkiye'deki hukuk sisteminin işleyişi ile ilgili bilgi aldığı, iddianamenin ne zaman hazırlanabileceğini sorduğu belirtildi.

Futbol Federasyonu'nun Etik Kurulu raporu doğrultusunda suçlanan şahıs ve kulüplerin savunmaları alınmadan ceza verilemeyeceğine dair kararını yerinde bulduğu ve bilgi paylaşımı sırasında ortaya koyulan şeffalık için teşekkür ettiği kaydedilen Cornu'nun yaşanan süreçle ilgili bir kaygısı olmadığı bildirildi.FENER MERCEK ALTINDA - Milliyet.com.tr
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Güzelim ligin anasını ağlattınız be. Heryerinizden buram buram şerefsizlik akıyor. Allah belanızı versin ne tat kaldı ne damak onunbununjenerasyonları.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Cornu eski savcıymış, Uefa'da boş adamlar çalışamaz zaten. Gördüklerini toplantıda söyler, UEFA'da Şampiyonlar Ligi turnuvasına elit kategori demeye devam etmek istiyorsa Fenerbahçe'yi almaz, bu iş bu kadar basit. Benim düşüncem Fener'i CL'ye almayacaklar.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Milliyet gazetesinden öğreniyoruz şike sürecini resmen.Cornu'nun İstanbul'a geleceğini ilk yazan yer.Haberin doğru olduğuna inanıyorum...
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Perşembe Günü yapılacak Kura çekimlerinden önce "Fb'nin CL'ye katılamayacağını" açıklayabilir UEFA
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Medya istediğini yazsın,Türkiye deki gibi süreci etkileyemezler.Uefa belgelere bakar,gereğini yapar.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !buyuk ihtimal fenerbahceyi cl den men edicekler federasyon fb yerine kimi gondercek trabzon oynamaya basladı bursada oynuyor
 
Cevap: Fener Mercek Altında !aslinda, katilsalar daha iyi degil mi? eger katilip da sonra ceza yerlerse, en az uc bes yil men cezasi yemezlermi?.

bilmiyorum, hangisi daha iyi olur. bir yandan simdi uefa CL kabul etmesse bunlari, suclari da o zaman hemen hemen kesinlesmis gibi olur.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Fenerbahçe diskalife edilirse yerine kimin alınabileceği tam bir muamma.Türk liginden alınma şansı çok düşük. Sıralamaya göre Avrupa kupalarında oynamamış ilk takım Kayserispor. Sonra Eskişehir ve biz varız. Kayseri ve Eskişehir de şaibeli olduğu için bizi alsınlar ŞL 'ne. :evilsmile:
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Fenerin cezalandirilmasi ile ilgili destege full arti full ama avrupa kupalarina filan alinalim gibi temennilerde bulunup adamlarin firsat duskunu soylemlerine mahal vermeseniz.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Fenerbahçe diskalife edilirse yerine kimin alınabileceği tam bir muamma.Türk liginden alınma şansı çok düşük. Sıralamaya göre Avrupa kupalarında oynamamış ilk takım Kayserispor. Sonra Eskişehir ve biz varız. Kayseri ve Eskişehir de şaibeli olduğu için bizi alsınlar ŞL 'ne. :evilsmile:Bizim ligden bir takımın alınacağını düşünmüyorum ayrıca bu kadar şaibeli takımların yer aldığı ligden elit bir takım çıkmayacağını düşünebilirler bizim de ligi sekizinci sırada tamamladığımız gözönüne alınırsa haksız oldukları söylenemez.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Fener neyin altında bilmem ama dikkat etsinde bizim altımızdan geçmesin. MAA UEFA ya fenerin suçu yok BJK masum hepsini Galatasaray yaptı demediyse iyidir.
 
Cevap: Fener Mercek Altında !Bence FB, BJK, TS kupalardan doğrudan ihraç edilir. Birinin neredeyse tüm yönetim kurulu içerde, birinin td ve asbaşkanı içerde, diğerininkiler tutuksuz yargılanıyor. UEFA öyle aman efendim bi kendilerini savunsunlar falan dinlemez, göreceksiniz savcıdan aldığı bilgiler doğrultusunda bu 3 takım da doğrudan men edilecek.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt