Fenerbahçe 1 - Galatasaray 2 (22.12.1999) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe 1 - Galatasaray 2 (22.12.1999)

fb'nin kendi sahasinda buyuk maclari iyi oynamasini kabul etmekle birlikte tff ve hakemler musade etse bir cok yenilgi alirlardi. Ne eyyamlar döndü orada. Kac kere iptal edilmesi gereken mac edilmedi. Bizim yillardir fb'ye karsi yaptigimiz en buyuk hata 1 gol atip üstüne yatmaya calismak. Tipki gecen sene oldugu gibi. Sirtlan sürüsü aslanlara ancak aslanlar geri basarsa saldirabilir. Aslanlar gibi saldirdikca saldiracaksin. Bogup bogup atacaksin. Gecen sezon farka gidecek maci geriye yaslanip verdik. 2012'de "bittik biz bittik" macinda oldugu gibi rakibi bogacaktik. Sirtlan yuvasini dagitip gelmek gayet mümkün. fener lan bu alt tarafi. Liverpool degil ya.

En az 4-5 atacağımız maçtı... İzleyemeyen renktaşlar çok şey kaçırdı siz bakmayın skora Arif ile Marcio rüştüyle alay etmiş ceza sahasında ortada sıçan yapmıştı. Lakaytlığımızdan sokar böyle bitti.

Kadıköy Stadı bilmeyenler için komple inşa edilmedi tribünler tek tek yıkılıp yeniden yapılıyordu. Yani fenerbahçede inşaat halindeyken maçlara çıkardı. Kadıköy belediye başkanı parasızlıktan uzun süren inşaat için o zamanlar iskeleye yanaştırılan bir balon vardı ona binerdi selami başkan çürük diş derdi maraton tribününe eski stattan kalan tek tribün olduğu için... Bu maçta da Rüştünün arkasında golleri yerken şantiye vardı :) Panolarla örtülmüştü... Güzel günlerdi...

Fenerbahçe + hakem + Federasyon + basın ile beraber bu durum ortaya çıktı.

Geçen yıl olduğu gibi gözgöre göre Topal'a kırmızı vermeyip, gol öncesi faulu vermeyerek yenilgeden kurtuldular.

Oradaki adaletsiz düzen bizlere o stadda şampiyonluk kupası kaldırmayı nasip ederek bir bakıma adaleti yerine getirdi.

Beter ol Fener iki yakan bir araya gelmesin, şikeci pislikler.

En az 4-5 atacağımız maçtı... İzleyemeyen renktaşlar çok şey kaçırdı siz bakmayın skora Arif ile Marcio rüştüyle alay etmiş ceza sahasında ortada sıçan yapmıştı. Lakaytlığımızdan sokar böyle bitti.

Kadıköy Stadı bilmeyenler için komple inşa edilmedi tribünler tek tek yıkılıp yeniden yapılıyordu. Yani fenerbahçede inşaat halindeyken maçlara çıkardı. Kadıköy belediye başkanı parasızlıktan uzun süren inşaat için o zamanlar iskeleye yanaştırılan bir balon vardı ona binerdi selami başkan çürük diş derdi maraton tribününe eski stattan kalan tek tribün olduğu için... Bu maçta da Rüştünün arkasında golleri yerken şantiye vardı :) Panolarla örtülmüştü... Güzel günlerdi...

Kadıköy'ün büyüsünü nasıl bozarız? Her şeyi biliyorsun buna da çözüm bulsan ya reis yeter bıktım artık 21 sene el insaf yav. Çoluk çocuk ilerde soracak bu kadar kupan varda niye adamları bunca zaman yenemedin derbilerde niye böyle fark var diye ne diyeceğiz? Barça ile Real arasında da kupa farkı var ama bu kadar galibiyet farkı yok. Kadıköy'de bir yapıştırsak darma duman olacaklar son tutundukları şey bu kaldı ondan sonra 28 şampiyonluk var bizim diye deli kamber gibi gezinecekler..

Son düzenleme:
Kadıköy'ün büyüsünü nasıl bozarız? Her şeyi biliyorsun buna da çözüm bulsan ya reis yeter bıkkım artık 21 sene el insaf yav. Çoluk çocuk ilerde soracak bu kadar kupan varda niye adamları bunca zaman yenemedin derbilerde niye böyle fark var diye ne diyeceğiz? Barça ile Real arasında da kupa farkı var ama bu kadar galibiyet farkı yok. Kadıköy'de bir yapıştırsak darma duman olacaklar son tutundukları şey bu kaldı ondan sonra 28 şampiyonluk var bizim diye deli kamber gibi gezinecekler..
Estağfurullah üstat bence bu uğursuzluk bizim camianın mecidiyeköyde stat yapamamasından buna mukabil aziz yıldırımın tribün inşaatına başlamasını büyütmemizden kaynaklandı.

Sonrasında zaten 6-0'la başladılar köpürtmeye onda da bizim 7-0'ımız olmasına hemen sonrasında 5-1 feneri yenmemize rağmen taraftar stat olayını çok abarttı bunda özhan canaydının sarıgülün projesini reddetmesi, atatürk olimpiyat açılınca oraya gidip perişan olmamız da etkendi.

Bir de üstüne arena açılıp mağlup olunca stat krizi daha da büyüdü... Yapılması gereken hiç önemsemeden sıradan bir maçmış gibi çıkıp galibiyetimizi almak zira son yıllarda mağlubiyetimiz yok kadıköyde... Yani büyü bozuldu bile sadece biz farkında değiliz üstat... Hürmetler...

Estağfurullah üstat bence bu uğursuzluk bizim camianın mecidiyeköyde stat yapamamasından buna mukabil aziz yıldırımın tribün inşaatına başlamasını büyütmemizden kaynaklandı.

Sonrasında zaten 6-0'la başladılar köpürtmeye onda da bizim 7-0'ımız olmasına hemen sonrasında 5-1 feneri yenmemize rağmen taraftar stat olayını çok abarttı bunda özhan canaydının sarıgülün projesini reddetmesi, atatürk olimpiyat açılınca oraya gidip perişan olmamız da etkendi.

Bir de üstüne arena açılıp mağlup olunca stat krizi daha da büyüdü... Yapılması gereken hiç önemsemeden sıradan bir maçmış gibi çıkıp galibiyetimizi almak zira son yıllarda mağlubiyetimiz yok kadıköyde... Yani büyü bozuldu bile sadece biz farkında değiliz üstat... Hürmetler...

Bizans surları gibi düştü düşecek duruma geldi kadıköy son maçlara bakarsak. Kırılma yılı bu sezon mu göreceğiz. Çok kasıp kendimizi gerip tuzağa düştüğümüzü kabul ediyorum ama sıradan maçmış taktiğinin tutması için bizim oyun olarak adamlardan fersah fersah önde olmamız lazım. Çünkü heriwler maça tüm benliklerini koyarak çıkıyor. Bence sabırlı ve tam konsantre kendine güvenli şekilde oynamak gerekli ama şu da var bunu yaptığımızda da galibiyetler çıkmamıştı. Amacımıza ulaşıp şampiyonluklar beraberlikler almıştık ama galibiyet yoktu. Kesin olarak yenmemiz gerekmediği sürece ben galibiyet beklemiyorum. Böyle bir pozisyonda 2004-2005 dışında hiç oluşmadı orada da kaybetmiştik.

fenerliler mevcut illüzyona hala inanmak istese de 2000lerdeki o yeni stat ortamı ve dönemin tribün özgürlüğüyle gelen ezici atmosfer ve sonuçlar 2010lu yıllarda bitti. ne eskisi gibi insan seli bir stat ve atmosfer var, ne de o sonuçlar. bundan sonra iyi ve disiplinli oynarsak yeneceğiz başka bir şey yok.

Bizans surları gibi düştü düşecek duruma geldi kadıköy son maçlara bakarsak. Kırılma yılı bu sezon mu göreceğiz. Çok kasıp kendimizi gerip tuzağa düştüğümüzü kabul ediyorum ama sıradan maçmış taktiğinin tutması için bizim oyun olarak adamlardan fersah fersah önde olmamız lazım. Çünkü heriwler maça tüm benliklerini koyarak çıkıyor. Bence sabırlı ve tam konsantre kendine güvenli şekilde oynamak gerekli ama şu da var bunu yaptığımızda da galibiyetler çıkmamıştı. Amacımıza ulaşıp şampiyonluklar beraberlikler almıştık ama galibiyet yoktu. Kesin olarak yenmemiz gerekmediği sürece ben galibiyet beklemiyorum. Böyle bir pozisyonda 2004-2005 dışında hiç oluşmadı orada da kaybetmiştik.
Reis 2 gundur ruyama giriyor bu FB maci. Boyle son dakikalarda gelen bi golle kazaniyorduk.

Cok farkli hissiyatlarim var bu sene. O sene bu sene insallah.

Üstat geçen sene fersah fersah oyun olarak öndeydik bence tamamen taraftar baskısı ve oyuncu psikozu... Sakin ve relax olmadık hiç. Kadıköy dışında Atatürk Olimpiyatta ya da Sami Yende veyahut Arenada hep madara ettik örneğin... O yüzden sakin olmak cool takılmak lazım. Şampiyon olurken de beraberlik yetiyordu onlar stresliydi ondan şampiyon olduk zaten bir de allahütealanın adaleti vardı tabi :)

Biz her zaman kadıköyde rahattık bu durumlar ortaya çıkmadan önce. TSYD filan da dahil fatih hoca da öyle. Hatta kadıköyde daha önce 1 kupa daha kaldırdık Souness ile... Bunlar sıradandı biz çok büyüttük adamların elinde bir şey kalmıyor rekabet bitiyor diye panik yaptı camia :)

2010 Ekim'deki maçta tarihimizin en kötü kadrosuyla tek kale oynadık sayısız pozisyona girdik. Çizgiden çıkarttılar bir golümüzü berabere kaldık
2012 Mart'taki maçta 2-0 geriden gelerek neredeyse 2-3 yenecektik Baros'u direği olmasa
2012 Mayıs'taki maçta istediğimizi aldık kupa kaldırdık
2013 Mayıs'taki maçta öne geçtik ama Webo'nun faulünü görmezden gelen hakem sayesinde yenildik zaten o maça şampiyonluk garanti laylaylom çıkmıştık
2015 Mart'taki maçta birçok pozisyona girdik 81. dakikada golü atayım derken yediğimiz kontra sonucu yenildik
2015 Ekim'deki maçta Diego'nun ofsayttan attığı golle geriye düştük ama sahanın en kısası Olcan'ın kafa golüyle berabere kaldık
2018 Mart'taki maçta son dakikalarda Maicon'un direği, Tolga'nın bomboş kaçırdığı pozisyon ve yine berabere kaldık
2019 Nisan'daki maçta öne geçtik ama hakem katliamına maruz kaldık. Sırf fb'ye kırmızı kart çıkardım diye sonraki pozisyonlarda fb'ye iltimas tanıdı. Yediğimiz gol de net faul zaten.

Yani aslında 2000-2010 arasındaki gibi bir kadıköy performansımız yok artık. O 10 senede her fb maçına yenildik gözüyle bakardık, acaba kaç fark yeriz diye düşünürdük. Şimdi ise "acaba", "o sene bu sene" diyoruz. Önce fark yerdik, sonra tek farklı yenilgiler geldi, sonra beraberlikler oldu, şimdi ise tek kale oynayıp galibiyeti kaçırdığımız maçlar oluyor. 2020'den sonrası umarım beklediğimiz kadıköy galibiyetleri gelecek.

2010 Ekim'deki maçta tarihimizin en kötü kadrosuyla tek kale oynadık sayısız pozisyona girdik. Çizgiden çıkarttılar bir golümüzü berabere kaldık
2012 Mart'taki maçta 2-0 geriden gelerek neredeyse 2-3 yenecektik Baros'u direği olmasa
2012 Mayıs'taki maçta istediğimizi aldık kupa kaldırdık
2013 Mayıs'taki maçta öne geçtik ama Webo'nun faulünü görmezden gelen hakem sayesinde yenildik zaten o maça şampiyonluk garanti laylaylom çıkmıştık
2015 Mart'taki maçta birçok pozisyona girdik 81. dakikada golü atayım derken yediğimiz kontra sonucu yenildik
2015 Ekim'deki maçta Diego'nun ofsayttan attığı golle geriye düştük ama sahanın en kısası Olcan'ın kafa golüyle berabere kaldık
2018 Mart'taki maçta son dakikalarda Maicon'un direği, Tolga'nın bomboş kaçırdığı pozisyon ve yine berabere kaldık
2019 Nisan'daki maçta öne geçtik ama hakem katliamına maruz kaldık. Sırf fb'ye kırmızı kart çıkardım diye sonraki pozisyonlarda fb'ye iltimas tanıdı. Yediğimiz gol de net faul zaten.

Yani aslında 2000-2010 arasındaki gibi bir kadıköy performansımız yok artık. O 10 senede her fb maçına yenildik gözüyle bakardık, acaba kaç fark yeriz diye düşünürdük. Şimdi ise "acaba", "o sene bu sene" diyoruz. Önce fark yerdik, sonra tek farklı yenilgiler geldi, sonra beraberlikler oldu, şimdi ise tek kale oynayıp galibiyeti kaçırdığımız maçlar oluyor. 2020'den sonrası umarım beklediğimiz kadıköy galibiyetleri gelecek.
Yav adamlar Kadikoy'deki her maca beraberlige tav seklinde cikiyorlar. Kazanmak icin oynamiyorlar ki kaybetsinler.
Her gelen TD aman seriyi bozan ben olmiyim mantigiyla cikiyor.
Oyuncular da ona gore oynuyor.
Bu yuzdendir ki en zevksiz, futbol namina hicbir seyin yasanmadigi derbiler FB ile oynadiklarimiz. Bir de Kadiyoy'de oynuyorsak zaten ohooo.

Tum bunlara bir de hakem ve yadsinamayacak bir sans faktorunu ekle. Olmayinca olmuyor maalesef...

Yav adamlar Kadikoy'deki her maca beraberlige tav seklinde cikiyorlar. Kazanmak icin oynamiyorlar ki kaybetsinler.
Her gelen TD aman seriyi bozan ben olmiyim mantigiyla cikiyor.
Oyuncular da ona gore oynuyor.
Bu yuzdendir ki en zevksiz, futbol namina hicbir seyin yasanmadigi derbiler FB ile oynadiklarimiz. Bir de Kadiyoy'de oynuyorsak zaten ohooo.

Tum bunlara bir de hakem ve yadsinamayacak bir sans faktorunu ekle. Olmayinca olmuyor maalesef...
Yalnız 2 hafta sonra oynayacağımız maçta beraberlik onlara yetmez. Bu da bizim işimize gelir. Umarım o maça kadar sakatlık ve cezalı olmaz da tam kadro çıkarız. Ha bana kalırsa kadıköyde kazanmakla konyada kazanmakla hiçbir fark yok. Eğer şampiyon olmaya devam edeceksek 20 sene daha kazanmamayı tercih ederim.

Onlar Pirus Zaferi alıyor. Yani görünürde galibiyet gibi gözüken uzun vadede mağlubiyet. Bütün enerjilerini derbi maçlarında harcıyorlar sanki 10 puanlık maçmış gibi. O yüzden sürekli Anadolu maçlarında takılmalarını normal buluyorum.

Üst Alt