Haber - Fenerbahçe, Bünyamin Balcı ve Haji Wright ile İlgileniyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe, Bünyamin Balcı ve Haji Wright ile İlgileniyor

Benim bildiğim Erden Timur Haji Wright ı Fenerbahçeye 7 mil.€ bonservis ile iteledikten sonra gidip aynı paraya çok daha iyisini çeker gelir. Ligimizde parası neyse verin alın diyeceğim 1-2 oyuncu var Bakasetas olabilir, Hadziahmetovic olabilir belki çok zorlasak Ndayishimiye olabilir ama bu adamların zaten çok daha iyileri oynuyor aynı mevkilerde bizim takımda

Elimizdeki kadro iyi olunca böyle lig içindeki transferlerde ne olursa olsun alalım diye kendini yırtmak zorunda kalmıyorsun. Mesela Abdülkerim transferi böyleydi. Hem Abdülkerim ortaya koyduğu performans ile yerli oyuncular arasında alternatifsizdi hem de Marcao nun satışı gündemdeyken yerine en uygun aday olarak görünüyordu ama Haji Wright böyle değil kesinlikle.

haji benim çok beğendiğim bir oyuncu fakat oyuncuyu doğru planda kullanmak, takım içi kimya, oyuncu egoları vs. çok önemli kriterler.

valencia/bats/king üçü de haji için kesik yiyecek oyuncular değil. buna ikna edemezsin. aynı şekilde hajiye bu paraları verip kulübede rotasyon olmasına da izin veremezsin.

ama gs için hem skor alındıktan sonraki oyun için mantıklı, hem gomisin bile yedek soyunduğu takımda rotasyona girmesi sorun teşkil etmez, önündeki adam icardi, hem de eldeki santraforlardan farklı tipte bir oyuncu.

buradan bile doğru transfer politikası yürüttüğümüz aşikar. fener ise tam tersi, gram akıllanmadan devam ediyor.

Wright'ı FB neden istiyor gram anlamıyorum. Wright'ın özelliği ne yıpratıcı, hızlı ve fiziği iyi bir forvet ve en büyük eksiği ise işin bitirme kısmında bu profile baktığımızda zaten Fener'de Bats, Valencia hatta King var bunlar birbirlerine benzer ve yakın profiller. Adamlara tam tersi daha iş bitirici, klas santrafor lazımken yine aynı profil birine bakmaları adamlar gerçekten transfer çalımı olsun da gerisi önemli değil diyorlar herhalde.

Üst Alt