Fenerbahce Maçı İlk 11'i ve Taktik Anlayışı Nasıl Olmalı ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahce Maçı İlk 11'i ve Taktik Anlayışı Nasıl Olmalı ?

Cevap: Fenerbahce Maçı İlk 11'i ve Taktik Anlayışı Nasıl Olmalı ?

Bu maçların taktiği olmaz. Çıkar kazanırsın.

------------------Muslera---------------

Eboue-----Zan--------Ujfalusi----Balta

--------Selçuk----Melo---Ayhan---------

-----------------E.Çolak----------------

---------Elmander-----Baros-------------

Zaten doğru düzgün kanat oyuncumuz yok.O yüzden 4-3-1-2ye dönüp tek paslarla ve araya atılacak toplarla pozisyon bulmaya çalışmalıyız.

285666_Galatasaray_SK.jpg

Bence bu şekilde. Ama Terim ortasahada Ayhan'ı oynatıp Elmander'i tek forvet bırakıp, Riera'yı sol açık oynatır.

Muslera

Eboue-Semih-Ujfa-Balta

Melo-Selçuk

Kazım------------Riera

Elmander

Baros​

Böyle oynamalıyız.

Son fener maçını izledim. Ankara gibi bir takımdan 2 gol yemeleri ayrıca Ankaragücünün 2 3 tane net pozisyona girmesi beni bu maç için bayağı heyacanlandırdı.

Orta saha da selçük ün oynaması bize bir avantaj sağlar diyorum. Tek endişem bu şaşını saçma sapan vuruşları ne hikmetse o direklerin içerisinden geçiyor ve bu beni çıldırtıyor. Hakan balta özeri tutar diye düşünüyorum. forvetleri zaten ne işe yarar belli bile değil. Bir Stoch birde alex kalıyor hücumcu. Melo sanırım alexi bu maçta ısıracak olan oyuncumuz olacak. Eboue de stoch karşısında iyi bir performans gösterirse sıkıntı olmaz. Yan toplar dışında tehlike arz etmez gibi geliyor bana.

Şimdi gelelim bizim ofansif oyuncularımıza. Ayhan son iki maçta beni çıldırttı resmen ve bir tanesine sonradan oyuna girdi. Emre yi çok beğendim Gençler maçında Riera dan daha etkili olabilir. Sadece ona yakın oynayacak birisi gerekli. Elmander Baros ikilisini mecburende olsa sahada göreceğiz gibi. Özellikle bir gol atabilirsek Baros ardından bir iki tane daha net gol pozisyonuna girebilir. Nitekim fener açıldığında neler olduğunu Ankaragücü maçında gördük. Selçuk a maçta haddinden fazla iş düşecek. Onlar Atağa kalkarken kapacağımız toplar bizi ihya eder. Bu maçta volkan yediği goller yüzünden teker teker alıp topları sokacak poposuna.

Bu maçta çok güveniyorum takıma. Hatta işyerindeki fenerlileri özellikle eve çağırdım maç sonrası çıldırtmak için. Aksi bir durumu hiç düşünmedim ama öyle birşey sözkonusu olursa ben sanırım bir kaç hafta off olurum hayattan :)

-----------Muslera

Eboue-Semih-Ujfalusi-Hakan

----Selcuk-Melo-Ayhan

-Kazim--Elmander--Baros

Bir onbirde ben yapayim bari.

---------#25 Mussy

Eboue - Semih - Ujfa - Hakan

--------Melo - Ayhan

Kazim -----Selcuk-----Riera

-----------Baros

Muslera

Eboue - Semih - Ujfalusi - Hakan

Kazım - Melo - Selçuk - Ayhan

Baros - Elmander

Boşuna Riera'sız ve Kazım'sız bir kadro yapmayın,ikisi de oynayacaktır.

Siz kendinizi kanatsiz bi sistem yazarken cok bu zeki saniyorsunuz?

Kanat oyunculari sirf calim atip gol mu atiyorlar?

Rakibin kanat oyunculari 70 metre bos alanda oynarsa (bu da mi kanatsiz sistemde olur) bizi delik desik ederler.

Gercek Futbol Fifaya,Pes´e benzemez.

Ben hic tinlamiyorum artik bu maci ... Artik Galatasaray-fb derbileride sizlere omur...Federasyon uyuma bize adam akilli bir rakip verin uleeennn :D

dipnot : tam rakip olmaya baslarken kume yada kumeler dusmeyen sikeci olmayanlardan please! :lol:

Taktik maktik hikaye sansin olacak.fener maclarin taktikle alakasi yok.kale diregine tavuk bacagini gomecen ondan sonra bak yenebiliyorlarmi bizi.tek taktik tavuk bacagi.(bakiniz sukru saracoglu stadi):)

Taktik maktik hikaye sansin olacak.fener maclarin taktikle alakasi yok.kale diregine tavuk bacagini gomecen ondan sonra bak yenebiliyorlarmi bizi.tek taktik tavuk bacagi.(bakiniz sukru saracoglu stadi):)

Taktik 40%, psikoloji 50%, sans da 10% onemli. Psikolojiden kastim kafa olarak maca hazir olmak, baskidan etkilenmemek.

çift forvetle çıkarsak baroş ile elmander oynayacak ama sol kanattan mecburen riera kesik yemiş olacak. sol kanatta son maçtaki umut veren performansıyla emre çolak oynasın riera dan kötü olacağını zannetmiyorum. sağda kazım

orta ikili selçuk melo

defansı ve kaleyi yazmaya gerek yok zaten.

Üst Alt