Fenerbahçe, ŞL 3. Ön Eleme Turunda Benfica ile Eşleşti! - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe, ŞL 3. Ön Eleme Turunda Benfica ile Eşleşti!

Konuyu uzatmamak adına tek diyeceğim. Sen kendine göre yoruyorsun. Ama bir başkasının yada kurumun büyük günahlardan birini işlemesine yardım etmiş oluyorsun. Benim şahsi görüşüm bir başkasını günaha sokmakta aynı günahı işlemektir :) haydi iyi akşamlar. Konu yeterince dağıldı :)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu yazdığım seni günahkar saymak için değil. Dinimiz ile gün şartları bazen denk gelmiyor. Sen diyorsun ki çalışanlarımı düşünmem lazım ki haklısın. İnsanların evine ekmek götürmesi için çalıştıran ve bu işten belli bir kazanç elde etmeye çalışan insansın.
Taahhüt işlerini iyi bilirim. X tl ye işi alırsın. Ama bir bakarsın dolar kuru vb. Etkenler ve hakedişlerin gecikmesi ile zarar verirsin. Devlet SGK ve vergi konusunda baya baya gaddar. Bu durumda ya onları ödemeyecek ve şirket sicilini bozacaksın yada kredi veya Bch ile döneceksin. Ben seni anlıyorum. Ama sürekli dinden ve 7 büyük günahtan bahsedip. Bunlardan birini çiğnediğini kabul etmiyor olmana takılıyorum. Sonuç itibari ile faiz yemek ve faiz ödemek aynı şey. Ve günah..

Günah değil diyen mi oldu? Yazdım zaten az önce sen arada postu atmışsın...Ama islam dininde büyük ve küçük günah vardır...Bu üzerinde mutabakat sağlanan bir konudur...İran'da da suudi arabistan'da da böyledir...Türkiye'de de...

Ehven-i şer kötünün iyisidir...Misal Ridda Savaşlarında mürtedlerle savaşmaya gidildiğinde ilk defa müslümanlar 1 ayın üzerinde evlerinden uzak kalmıştır bu yüzden taciz-tecavüz vakaları olmasın diye hazreti ebubekir istimna yapmayı abdest almak koşuluyla mücahitlere izin vermiştir bu yüzden hanbeli mezhebinde istimna ehven-i şer sayılır hatta yeni selefi görüşlere göre sevaptır da zira seni büyük günahtan alı koyar...

Faiz geliri elde etmek de büyük günahtır hatta alıntıladığın hadiste de var...Neyse faiz ödemek de bu çarla su taşıdığın için günahtır ama küçük günahtır ve affı mümkündür...Ben kendime göre yontmuyorum olanı söylüyorum araştırırsan da görürsün iyi akşamlar.

Konuyu uzatmamak adına tek diyeceğim. Sen kendine göre yoruyorsun. Ama bir başkasının yada kurumun büyük günahlardan birini işlemesine yardım etmiş oluyorsun. Benim şahsi görüşüm bir başkasını günaha sokmakta aynı günahı işlemektir :) haydi iyi akşamlar. Konu yeterince dağıldı :)

Yine cevap yazarken atmışsın okuyabilir yontmuyorum durum bu ben de memnun değilim ama hakikat de bu. Sana da iyi akşamlar.

Benfica’nin cikmasi iyi olmus
Neden mi, bilmiyorum sadece tanidigim fbliler benfica cikmasin diyordu :D

Bazi arkadaslar o parayla zengin olmayiz fb turu gecsin Turk futbolu kazansin falan demis
Gerek yok bunlara, elensinler tabi ki biz de parayi alalim
10 mln € falan deniyor da arkadaslar 55 mln TL o para, almayalim da fb alsin diyenin aklindan veya Galatasaray’liligindan suphe ederim
Para lazim para

islami nikah üstat ve ben ayrılmadım hemen muta nikahı yazmayın karşıyım aynı zamanda caferi de değilim...Hanımlar da türk değildi...Neyse zaten 4 sene olacak sonuncusunun üstünden...Mevzuyu kapatalım hürmetler...
uğur bey muta değil demişniz ama konuyu açmanızı istirham etsek

zira zihinlerde ecnebi hatunlarla cima eylemek için dinen caiz olması hasebiylen böyle bir nikah yaptırdığınız uyanıyor ??

uğur bey muta değil demişniz ama konuyu açmanızı istirham etsek

zira zihinlerde ecnebi hatunlarla cima eylemek için dinen caiz olması hasebiylen böyle bir nikah yaptırdığınız uyanıyor ??
Hayır kardeşim iftira atmayalım zira nikahın farzları; aleni olması, mehirinin verilmesi ve süresiz olmasıdır. Zaten bu yüzden belediye nikahlarına mehir sorusu eklense geçerli olur tek eksik o zira böylece ayrıca imam nikahına gerek kalmaz.

JDOzbQ.jpg

Ya bu adamlar tepetaklak gidince, biz de gevşeyip genelde başarısız oluyoruz. BJK bile sırf bu yüzden aradan sıyrılıp 2 şampiyonluk aldı önceki 2 yıl.

O yüzden çektikleri kuraya gülümsemek gelmiyor içimden.

Üst Alt