Fenerbahçe Spor Kulübü, Amatör Şubelerinden Futbolu Kapatma Kararı Aldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Spor Kulübü, Amatör Şubelerinden Futbolu Kapatma Kararı Aldı

Atletizm ve Basketbol gibi branşlardaki başarılarıyla milyonları peşinden sürükleyen Fenerbahçe Spor Kulübü, aynı başarıyı yakalayamadığı amatör branşların kapısına kilit vurmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda ilk adım uzun zamandır kulübün sırtında kambur olan futbol şubesi için atılırken, yönetim tarafından yapılan açıklamada bu branşta faaliyet gösteren amatör sporcuların mağdur olmamaları için yeteneklerine uygun diğer şubelere kaydırılacakları açıklandı.

"Vicdanımız rahat"

Konuyla ilgili olarak Futbol Şube Sorumlusu Alaeddin Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü olarak amatör branşlara bugüne kadar verdikleri desteğin bundan sonra da süreceğinin altı çizildi. Yapılan operasyonun verimsiz şubelerin kapatılarak kaynakların daha verimli ve gelecek vaat eden, yüzme, kürek, yelken, boks gibi diğer branşlara aktarılması amacını güttüğünü belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Futbol şubemizin gelişimi ve bu sporun kitlelere sevdirilmesi konusunda elimizden gelen gayreti gösterdiğimize inanıyoruz. Bu konuda vicdanen rahat olmakla birlikte taraftarlarımızın takdirinin de bu yönde olduğunu düşünüyoruz. Ancak ne zaman vazgeçeceğini bilmek de bir erdemdir. Kısacası, olmayınca olmuyor yani. Gelinen noktada kitlelere bu sporu sevdirmek bir yana hazır sevenleri de tiksindirmekte olduğumuz maalesef acı bir gerçek. Biz de hem kulübümüzün markasına daha fazla zarar vermemek, hem de bu şubeye harcayacağımız vakit ve enerjiyi başarı ihtimali bulunan branşlara aktarmak adına böyle bir karar alma gereği duyduk. Herkes için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Yıldırm, kapatılan şubede görev alan sporcuların kulüp içerisinde uygun durumdaki diğer şubelere kaydırılacağını da sözlerine ekleyerek bu konuda bir mağduriyet yaşanamaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Bu doğrultuda Van Persie, Hasan Ali Kaldırım, Volkan Demirel ve Ozan Tufan'ın yarından itibaren Fenerbahçe kürek takımıyla birlikte çalışmalara başlayacağını belirten Yıldırım, "Bu arkadaşlarımız yeni şubeye uyum aşamasında önümüzdeki 1 sene her gün en az 8 saat kürek çekecekler." sözleriyle geçiş süreci hakkında da bilgiler verdi.

"Futbol şubemizin gelişimi ve bu sporun kitlelere sevdirilmesi konusunda elimizden gelen gayreti gösterdiğimize inanıyoruz. Bu konuda vicdanen rahat olmakla birlikte taraftarlarımızın takdirinin de bu yönde olduğunu düşünüyoruz. Ancak ne zaman vazgeçeceğini bilmek de bir erdemdir. Kısacası, olmayınca olmuyor yani. Gelinen noktada kitlelere bu sporu sevdirmek bir yana hazır sevenleri de tiksindirmekte olduğumuz maalesef acı bir gerçek. Biz de hem kulübümüzün markasına daha fazla zarar vermemek, hem de bu şubeye harcayacağımız vakit ve enerjiyi başarı ihtimali bulunan branşlara aktarmak adına böyle bir karar alma gereği duyduk. Herkes için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
:asd22:

.
5f0273804256a05c3d009aea7a7e3871.jpg

Üst Alt