Fenerbahçe zorla galip getirildi ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe zorla galip getirildi !

F.BAHÇE’yi anlamak mümkün değil. Bu kadar gerginliğin bir anlamı yok. Gergin olunca maçı kazanman daha zor. Sen kalite olarak iyi bir takımsın. Niye geriliyorsun? Bırak rakiplerin gerilsin.

Alex bile gergin. Halbuki maçı döndürecek adamların başında Alex geliyor. Maçın altına Lugano hep odun atıyor. Hakemin zaten gücü yok. Hakem, adalet sağlayayım diye uğraşıyor ama bu yükü kaldıracak kapasitede değil. Düşünün, Lugano bu maçı bitiriyor. Murat Ceylan bitiremiyor. Aslında hakem açısından maçın özeti bu.

Sarı lacivertliler eskiye göre daha diriler. Ama Gaziantepspor da çok mücadeleci bir takım. Zaten Beşiktaş’la oynadıkları kupa maçında bu gözüktü. Bakmayın o maçı 3-0 kaybettiklerine. Biraz şanssızlık, biraz beceriksizlik oldu. 3-0 kazanabilecekleri bir karşılaşmayı kaybettiler.

Niang’ın sakatlığı tam bir şanssızlık. Fenerbahçe son maçlarda rakibin defans anlayışını ve oyununu kolaylaştırıyor. Çünkü hiç kenara inmeden, göbekten gidiyorlar. Hiçbir zaman özel silahlarını kullanamıyorlar. Haliyle de maç kilitleniyor.

Mağlubiyetin resmi

Son sözüm Tolunay Kafkas’a... Sevgili Tolunay, senin gibi kişilikli, yalnız işini yapan adamların Türk futbolunda yeri yok. Komisyonculuk yapmıyorsun. Futbolcu alıp, satımına girmiyorsun. Sadece takımını çalıştırıyorsun. Futbolculara ahlak dersleri veriyorsun. Sonuç da böyle oluyor. Sevgili Tolunay, Türkiye’de bu iş bazı takımlar tarafından böyle oynanıyor. Ya yiyeceksin, ya gargara yapıp yutacaksın.

Bu maç bir takımın hakem tarafından, seyirci tarafından ve rakip futbolcular tarafından neler yapılarak zorla mağlup edildiğinin resmidir. Dün gece Türk futbolu adına kötü bir gece yaşadık. Bir takımın aslanlar gibi mücadele etmesinin karşılığı bu mu olmalıydı? Yazıklar olsun bu geceyi yaşatanlara...

BEĞENDiM

Oynadığı yerde mükemmele yakın bir futbol sergileyen Dany’i.

BEĞENMEDiM

Şampiyonluk mücadelesi kızıştıkça Fenerbahçe’nin futbol oynamayı unutmasını.

Erman Toroğlu tartışmalı pozisyonları değerlendirdi

DOĞRU KARAR: Dakika 1

Alex, rakibiyle ikili mücadeleye giriyor. Böyle penaltı olmaz. Zaten pozisyonun ceza alanı içinde mi, dışında mı olduğu da tartışılır.

YANLIŞ KARAR: Dakika 20

Niang ceza alanı içinde itilerek yere düşüyor. Hakem ise kendisini aldattığı için Niang’a sarı gösteriyor. Pozisyon net penaltı.

YANLIŞ KARAR: Dakika 21

Lugano, Olcan’ın suratına dirsek atıyor. Pozisyon çok net ve kırmızı kart gerekiyor.

YANLIŞ KARAR: Dakika 42

Emre ile girdiği ikili mücadele sonrası Lugano, formasını bilerek çıkarıyor. Sarı görmesi lazım.

YANLIŞ KARAR: Dakika 45

Lugano, rakibini üşürüyor. Sarı görmesi lazım. Ardından yerdeki rakibinin bileğine basıyor. Ama kırmızı kart çıkmıyor, Lugano’nun üç kez atılması lazımdı.

DOĞRU KARAR Dakika 50

Semih attığı golde kaleciye faul yaptı. Hakem de golü vermedi.

YANLIŞ KARAR Dakika 83

Murat Ceylan’ın gördüğü iki sarı kartta doğru değil. Oyundan atılmamalıydı.

DİKKAT

Bundan sonraki maçlarda Kadıköy’de böyle hakemler olacaksa, o zaman maç başlamadan Fenerbahçe’ye 3 puan verilsin.

Erman toroğlu

Cevap: Fenerbahçe zorla galip getirildi !

Herkes penaltılara odaklanmış ama erman hoca kırmızıları ön plana çıkararak fener medyasını ters köşe etmiş.

Kabzımalları hakem yaparsan ne olur? işte böyle abuk subuk konusur.

Bu Erman Toroglu degil mi Okan'ın ayagı kırıldıgı pozisyonda devam devam dıyen? Hakemligi neydi ki yorumculugu ne olsun? Aziz Yıldırıma kuyruk acısı var lig tvden kovduruldu dıye. beter olsun ayrı konu.

Geçecek bu işleri. Dün sahada adam gibi bir hakem olsaydı Fenerbahce daha 15. dakıkada 2-0 ondeydı ve hıcbır gergınlık yasanmazdı.

Fenerin son 2-3 senede döve döve almadığı maç kaldı mı ? Bu semihle alex son 2 maçta kendi sahasındaki maçlarda toplam 5 veya 6 net sarı kart görmeliydi.

lugano 3 kez atılması lazımdıda onu atacak bir hakem lazımdı. hüseyin göçük fenerin uşagıdır. GS ve bjk maclarında fenere karsı caldıgı düdükler dün gibi aklımda..

sizce medya bgn Lugano'nun 3 kere görmesi gereken kırmızıyı görmediğinden bahsedecekmi?

bence tabiki hayır.

rakip maçlardaki hataları sayfa sayfa yazarlar, f5 in aleyhinde olması gereken fakat lehinde gelişen olaylardan bahsetmez, oynanan futbola odaklanırlar.

bizim medya ise bizim takımı bitirmek için herşeyi yapar.

Bundan sonraki maçlarda Kadıköy’de böyle hakemler olacaksa, o zaman maç başlamadan Fenerbahçe’ye 3 puan verilsin.

Kesinlikle haklı. Erman Toroğlu'nun Fenerbahçe'den korkmaması hoşuma giden tek yönü.

Sercan bey, ayıp oluyor. Hakaret yoktu yazdığımda. Canınıza göre yazı editleyecekseniz direkt banlayın adam gibi bari. Size katılmayan her yazıyı editlemek hoş değil. Forumun amacı hiç değil. Saygılar.

Sercan bey, ayıp oluyor. Hakaret yoktu yazdığımda. Canınıza göre yazı editleyecekseniz direkt banlayın adam gibi bari. Size katılmayan her yazıyı editlemek hoş değil. Forumun amacı hiç değil. Saygılar.

Kafamıza göre birşey editlemiyoruz. Mesajınız rahatsızlık veriyor diye şikayet edildi; ki burası bir Galatasaray forumu Galatasaray'lı üyeler elbet de tahrik olacaktır. O yüzden bunu göz önüne bulundurup yazarsan, yazılarına ''kafamıza'' göre edit yapmayız bizde.

Kafamıza göre birşey editlemiyoruz. Mesajınız rahatsızlık veriyor diye şikayet edildi; ki burası bir Galatasaray forumu Galatasaray'lı üyeler elbet de tahrik olacaktır. O yüzden bunu göz önüne bulundurup yazarsan, yazılarına ''kafamıza'' göre edit yapmayız bizde.

Ben nereliyim pardon? Her rahatsızlık veren mesajı editleyecekseniz lütfen bu forumu kapatalım. O mesajda bir hakaret yok. Forum kuralına aykırı bir şey yoktu. Kafanıza göre editlememeniz lazım. Bundan sonra mesaj atarken şu üye rahatsız olcak, bu üyenin orasına batcak, beriki üyenin gazını çıkarcak diye mi mesaj atıcam?

Forumda körler-sağarlar diyaloğu devam ediyor. Özellikle bu sene çok arttı. Ne söylesem hep karşı çıkılıyor. Akabininde haklı çıkıyorum. Canım sıkılıyor. Ne yazıkki aramızdaki bazıları Galatasaray'lı değil ama daha çok Fenerbahçe düşmanı. Siz de bu üyelerden birisi misiniz?

Bu arada beni Galatasaray'lı olmamakla suçluyorsanız, en basitinden önceki mesajlarıma bakın. Blogda bilen çıkan yazılarım var geçen seneden. Ayıp ya. Galatasaray'lı olmak kör olmak mı oldu?

Son olarak da şu konuda ciddiyim. O mesajımı geri getiremeyecekseniz veya açıkca özür dilemeyekseniz Ban'layın lütfen. Ben de durduğunuz yeri bileyim.

Ben nereliyim pardon? Her rahatsızlık veren mesajı editleyecekseniz lütfen bu forumu kapatalım. O mesajda bir hakaret yok. Forum kuralına aykırı bir şey yoktu. Kafanıza göre editlememeniz lazım. Bundan sonra mesaj atarken şu üye rahatsız olcak, bu üyenin orasına batcak, beriki üyenin gazını çıkarcak diye mi mesaj atıcam?

Forumda körler-sağarlar diyaloğu devam ediyor. Özellikle bu sene çok arttı. Ne söylesem hep karşı çıkılıyor. Akabininde haklı çıkıyorum. Canım sıkılıyor. Ne yazıkki aramızdaki bazıları Galatasaray'lı değil ama daha çok Fenerbahçe düşmanı. Siz de bu üyelerden birisi misiniz?

Bu arada beni Galatasaray'lı olmamakla suçluyorsanız, en basitinden önceki mesajlarıma bakın. Blogda bilen çıkan yazılarım var geçen seneden. Ayıp ya. Galatasaray'lı olmak kör olmak mı oldu?

Son olarak da şu konuda ciddiyim. O mesajımı geri getiremeyecekseniz veya açıkca özür dilemeyekseniz Ban'layın lütfen. Ben de durduğunuz yeri bileyim.

Mesajınızı inceledim, raporlayanlarında raporunu okudum. Kendi fikriniz olabilir, haklı yahut haksız da olabilirsiniz. Ancak karşı olduğunuz fikri savunanları rencide ve rahatsız edici tutumlara karşı müsamaha gösteremeyiz. Zaten mesajınızın editlenmesi şu süreçte bir yaptırım değildir. Sadece karşı tarafın rahatsız olmaması ve herhangi bir tartışmanın çıkmaması için alınmış bir önlemdir.

Mesajınızı inceledim, raporlayanlarında raporunu okudum. Kendi fikriniz olabilir, haklı yahut haksız da olabilirsiniz. Ancak karşı olduğunuz fikri savunanları rencide ve rahatsız edici tutumlara karşı müsamaha gösteremeyiz. Zaten mesajınızın editlenmesi şu süreçte bir yaptırım değildir. Sadece karşı tarafın rahatsız olmaması ve herhangi bir tartışmanın çıkmaması için alınmış bir önlemdir.

Adem bey, her mod'la bu saate ayrı ayrı tartışmicam. Bu son 3-4 mesajı silelim. Yarın felan devam ederiz. Biraz sinir katsayım çıktı. Son mesajımda da belli oluyor zaten. Zaten yarın unutucaz bunu. Boş işlerle uğraşıyoruz bu saate. Geçelim.

Kesinlikle haklı. Erman Toroğlu'nun Fenerbahçe'den korkmaması hoşuma giden tek yönü.

Inanilmaz gercekten. Su gibi adamlari ayakta tutan Fenerbahce-Galatasaray-Besiktas taraftarlarinin birbirleriyle rekabetlerinde akli melekelerini yitirmeleri. Gayet iyi biliyoruz ki eger Gaziantepspor'un macin basinda 2 tane net penaltisi verilmeseydi, ardindan bu sefer Gaziantep'in bir futbolcusunun - misal, Dani'nin - kirmizi kartlik bir hareketi olmus olsaydi, neticede maci Gaziantepspor son dakika goluyle maci 1-0 alsaydi, bu sefer Erman Toroglu "ilahi adalet" diye baslik atacak, macin basinda verilmeyen penaltilarin ilerleyen dakikalarda, kendi deyimiyle "is bitmis, fis cekilmisken" yapilan hatalarin yaninda onemsiz oldugunu yazacakti. Elbette burda yazan ve Fenerbahce'nin her ne olursa olsun yenilmesini, her ne olursa olsun - Alex'in bacagi kopsa da, hakem ciddi hatalar yapmis olsa da - puan kaybetmesini isteyen Galatasarayli taraftarlar da bu sekilde dusunuyor olacaklardi. Bunu tahmin etmek icin Fenerbahceli olmaya gerek yok; ne yazik ki futbol kulturumuz bundan ibaret. Oysa su da mumkun: evet, hakem Fenerbahce'nin aleyhine kararlar verdi, ardindan bu hatali kararlarin etkisinde kalip tum dengesini yitirdi, ama olsun, keske Fenerbahce yine de puan kaybetseydi! En azindan pozisyonun belli, adaletten bagimsiz Fenerbahce'nin kaybetmesini istedigin belli. Ancak adalet kisvesi ile bu macta bile Fenerbahce'ye hata bulmak gercekten korkunc. Erman Toroglu'nu bu konuda otorite gostermek daha da korkunc.

Selçuk Dereli'nin yönettiği Beşiktaş kupa finali bile bu kadar germemişti beni. Hüseyin Göcek geçen yıl Beşiktaş maçında yaptığı hatadan ötürü kendini aklamaya çıkmış belli ki. Böyle bir yönetimden sonra bile Fenerbahçe'nin kollandığını söylemek akıl alır gibi değil.

-Alex'in ilk baştaki pozisyonu net penaltı, hangi gözle izleyip penaltı değil demiş Erman bilinmez.

-Niang'ın sarı kart gördüğü pozisyon penaltı, penaltı verilmediği gibi Niang sarı kart görüp haftaya cezalı duruma düştü.

-Emre Güngör sarı kart gördüğü pozisyonun hemen sonrasında kornerden gelen topta yine çekti, yine indirdi Lugano'yu, net penaltı.

-Emre Güngör ile devam edelim, maçı bitirmiş olması tamamen takdir-i hakemi (takdir-i ilahi derler ya, öyle bir şey). 30 sefer çekti Lugano'yu, sadece 1 sarı kart gördü. 5 kez atılmalıydı en az. Erman da demiş Lugano formasını çıkardı, sarı kart görmeliydi, gel de gülme. :)

-Murat'ın gördüğü kartların tartışması bile olmaz. İlk pozisyonda topu ıskalıyor, Alex'e tekmeyi basıyor. İkinci pozisyonda hakem faul veriyor, top Murat'a gidiyor, iki kez sektirip dışarı vuruyor ve sarı kart görüyor normal olarak. Erman'a göre ikisi de sarı kart değilmiş. :)

-6 dakika uzatma gösterilmesinin bir tek nedeni var; Andre Santos'un hakeme 7 dakika uzatma işaret etmesi. 10 dakika gösterse 9 verirdi, 8 gösterse 7 verirdi, 7 gösterdi 6 verdi bak senin dediğini yapmadım, ne ka'aa da otoriterim ayağına. Normal uzatma en az 8 dakikaydı bence. Sadece kırmızı kart pozisyonunda 3 dakika duraklama oldu. 82.50 civarında oyun durdu, 85.40 gibi başladı.

-Antepli oyuncular 13 tane sarı kart görmüş, yanlış kart ya 1 tane vardır, ya 2 tane. Bu kadar sertliğe müsade ederse hakem, rakip de cesaret bulup daha sert oynar. O zaman da Lugano'yu atmayı maçası da yemez. Lehimize yanlış karar Lugano'nun çık(a)mayan kırmızı, başka da hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa dinlerim.

Buyrun burada da maçın özeti var, isterseniz izleyin tekrar, söylediğim yanlış bir şey var mı öyle karar verin.

Bire Bir Futbol - TRT 1 - Yildiz.tv / Nar.tv - Tv izle, dizi izle, film izle, Canli izle

Haken Skandal bir Mac yönetti.

Popo korkusunda gözünün önündeki lugano'nun pozisyonuna kirmizi vermedikten sonra daha ne konusuyoruzki ?!

Hakem tarafafsiz olsaydi antep alirdi

Pozisyonlarin ikisi de penalti degil

Lugano bu hareketi icin en az sezon sonuna kadar, ama ideal olarak en az 6 ay cezalandirlmali (ki bir daha böyle bir cirkeflik yapmasin)

Ispanyada pepe örnegi var...o da cok uzun bir süre Ceza almsti..

Üst Alt