Haber - Fenerbahçe’den Yasak Açıklaması: “Bu karar kabul edilemez” - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe’den Yasak Açıklaması: “Bu karar kabul edilemez”

İnsanlar unutuyor. Zamanında Galatasaray taraftarı stad açılışlında ıslıkladığında hiç kimse o taraftarın yanında olmadı hatta kendi başkanı da. Lakin kulübün o taraftarlar tarafından sevilmeyen Genel Kurulu sırf taraftara çapulcu dediği için bu kulübün tarihinin ilk idari ibrasızlığını verdi. Şu anda protestolar için Anayasal haktır diyenler o zaman hiç biri bunu demedi. Taraftar ve kulüp kaç sene bunun sıkıntısını çekti her kulübün yaptığı bilet satarken ki belirli kısmını dernek tarafından satma işlemi yüzünden diğer kulüpler hiç bir ceza almazken Galatasaray'a o zamanın parası ile 300 milyon Tl üzeri ceza verildi.

Vallahi herkes kendi göbeğini kendi kesiyor ülkede. Ben bunu bildim, gördüm, duydum. Niye yapılıyor kısmını sorgulamaktan ziyade bu insanların geleceğini düşünerek bir şeyler dediğim için bu zihniyet kafasında görünüyorsam şayet ne diyeyim, Allah'a havale ederim, hesap günü hesaplaşırız, kim kimin günahına girmişse cezasını çeker. Ülkedeki hukuk sistemi güçten yana. Bunun ben size diyeyim mi değişeceğini de hiç düşünmüyorum. Benim derdim halk, insanlar ve onların hayatı. Yok A parti B takımı değil. Bizler gariban insanız. Açık, net olalım. Şu ekonomide en zenginimizin de anca bir başını sokacağı evi ya da arabası vardır. Bu zihniyete ne diye yediresiniz paralarınızı mahkeme koridorlarında? Kim sahip çıkacak sanıyorsunuz kurum olarak? Hani muhalifin avukatları? Onlar da twit atıp geçiyor. Ulan heriflerin sicili gitti sicili. Bu görüşteki insan gider ama onu destekleyenler hala aramızda olacak, farkındasınız değil mi? O kişi patronun olabilir. O kişi ev sahibin olabilir. O kişi bir işin düştüğünde resmi makamda oturabilir. Bunu düne kadar buradaki kişiler diyordu... Böyleleri hala aramızda olacakken yazık değil mii ya. Ciddi diyorum. Ben o insanları farklı renge gönül versem de bakın o günden beri savunuyorum ama ne hikmetse aynı zihniyette olduğunu düşündüğüm kulübü eleştirdiğim için akpli damgası yiyorum. Siz güçten yanasınız hala farkında bile değilsiniz. Fbnin GSnin jknin bunlara ihtiyacı yok ama o insana derseniz ben de destek veririm, lakin tam tersi kulübe destek hakim.

Arkadaşım bak, dünden beri çok mesaj yazdım. Taraftar zihniyetini eleştirdim kabul ediyorum ama bir metnimde yok misal bu haklı bir karar, slogan yanlış dediğim.

Oradaki insanlar başta renk dışında bu ülkenin insanı. Ve bu tıpkı sandığa gitmek gibi hak. Bunun da altını çizdim ama görüldüğü üzere ki o gönül verdiğimiz -bakın ayrım yapmadan yazıyorum- kulüplerimiz beklediğimiz anlamda yanımızda değil.

Fb camiası kulübün hakkını arıyor şu an. Taraftarının değil ne yazık ki. Eğer onlarınsa hukuk departmanları onlar adına harekete geçirdiğini ifade eden bir beyanda da bulunmalıydı. Kulüpler karşıt söylemlerde başka taraftarları dava ediyor ama şu durumda hangi takımın hukukçusunu buna karşı çıkarken gördünüz? Ben diyeyim hiç.

Bak bu insanların şu yaptığı sicile işlenecek ya, belki sistem değişince evet bir rahat nefes alacak ama Allah korusun diyerek diyorum benzer zihniyet geri dönerse bu çoluğuna çocuğuna kadar şirayet edecek bir konu... Üzülerek diyorum bunları da. Neden karşı olduğumu daha nasıl ifade ederim bilmiyorum. Biz sosyal medyadan yazıp çiziyoruz. Bunu muhalif tayfada yapıyor ve örnek vereceğim hatta Mehmet Aslantuğ zamanında eleştirdi, sonra o adam kuzenim yazdı demişti! Böyle arkası olan kişiler bile R yaparken bi gariban hak nasıl mücadele etsin, iki üç güne herkes dönüp hayatına bakacak, kimse bana aksini demesin, yanan o gariban olacak! Ben kendim şu an uygun bir durumda değilim ama olsam her yerde bu narayı atarım hatta annem ameliyatta iken hastanede bu zihniyetteki başka bir yakınla ben kavga ettim kavga. Korkmadan kalabalık yerde söyledim, hepsine dedim. Acımadan dan dan. Burada sadece burada yazan adam kendini karşıt sanıyor. Ben buna da ciddi şekilde ayarım. Bir sürü trol hesap var, adı soyadını kullanmayan. Neyin cesaretinden bahsediyor bunlar! O yüzden diyorum ki kimsenin gazına gelip geleceğinizi yakmayın. Ama siz bilirsiniz.
Söylediklerinin altına imzamı atarım, olması gerekeni söyledim insiyatif alırım demedim, maalesef ülkede düşüncenin bile suç sayıldığı, ifade özgürlüğünün resmi kaynaklarca teyit edilen bilgileri tekrar etmek sanıldığı şu anki konjonktürde böyle olmak zorunda

Söylediklerinin altına imzamı atarım, olması gerekeni söyledim insiyatif alırım demedim, maalesef ülkede düşüncenin bile suç sayıldığı, ifade özgürlüğünün resmi kaynaklarca teyit edilen bilgileri tekrar etmek sanıldığı şu anki konjonktürde böyle olmak zorunda

Aslında üç gündür yazmamak için direndiğim şeylerdi, sadece kulübün zihniyetiyle geçirdim ama baktım bugün densizin biri bana akpli der gibi yorum yapmış, asıl gerçek olan şeye de değindim. Keşke hukuk devleti olabilseydik ve korkmadan hür ifadelerimizi ifade edebilseydik. Güçlü olan değil de haklı olan kazansaydı. İnşallah bu değişir diyelim. 🙏

Aslında üç gündür yazmamak için direndiğim şeylerdi, sadece kulübün zihniyetiyle geçirdim ama baktım bugün densizin biri bana akpli der gibi yorum yapmış, asıl gerçek olan şeye de değindim. Keşke hukuk devleti olabilseydik ve korkmadan hür ifadelerimizi ifade edebilseydik. Güçlü olan değil de haklı olan kazansaydı. İnşallah bu değişir diyelim. 🙏
Düşüncelerine tamamen katılıyorum, Futbol dışında bir daha yazmayacağım bu son yazım olsun

Hiç yeri değil ama zihniyet devrimine toplum olarak ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, Dezenformasyon yasası denilen bir yasa var mesela, sanki mantıklı bir şeymiş gibi muhalif kanallarda bile akademiyen, profesör ünvanlı insanlar bunun sınırlarını tartışıyorlar,

ifade özgürlüğünden bahsedilen bir yerde böyle yasalar olmaz, olamaz, ifade özgürlüğü doğruya ulaşana kadar yanlışların tartışılması, değerlendirilmesidir, temelinde aydınlanmacı çağın bilmsel yöntemi benimsemesi yatar, ve doğruya yanlışlar elenerek gidilir, yanlışlanamayan, ispatlı bir doğru ortaya çıktığında bu kabul edilir, ta ki çürütülene kadar,
yanlışlığı ispatlansa bile kötü niyetli olduğunu ispat etmeden yaptırımla cezalandırmak bütün süreci başlamadan bitirir. kötü niyetli olsa bile bir zarar yaratıp yaratmadığını ispat etmek gerekir.

halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek deniyor, Birileri tahrik oluyorsa bunun arka planını sorgulamak gerekmez mi? danimarka veya finlaandiya halkını kin ve düşmanlığa tahrik edebilir misiniz? ya da tahrik oluyorlarsa bunun geri planında geçerli gerekçelerden oluşmuş büyük bir birikim yatıyorsa ne yapacağız?
Yani kültürü asla bizim kültürümüzle uyuşmayacak suryileyi afganı ülkeye doldurup toplumsal çatışmaya sebep olup, haklı olarak bir kısım bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdiğinde de halkı kin ve düşmanlığa sevk ediyor diye suçla, linç et, olur mu? olmaz, ifade özgürlüğünün tanımı bu değildir

insanların başka birçok şey ile birlikte ifade özgürlüğünün ne olduğunu anlamaları gerekiyor, bunun için de bilimin, seküler eğitimin, liyakatin, yüksek farkındalığın, bilincin, teknolojinin öncelendiği bir anlayışa ihtiyaç var,

Düşüncelerine tamamen katılıyorum, Futbol dışında bir daha yazmayacağım bu son yazım olsun

Hiç yeri değil ama zihniyet devrimine toplum olarak ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, Dezenformasyon yasası denilen bir yasa var mesela, sanki mantıklı bir şeymiş gibi muhalif kanallarda bile akademiyen, profesör ünvanlı insanlar bunun sınırlarını tartışıyorlar,

ifade özgürlüğünden bahsedilen bir yerde böyle yasalar olmaz, olamaz, ifade özgürlüğü doğruya ulaşana kadar yanlışların tartışılması, değerlendirilmesidir, temelinde aydınlanmacı çağın bilmsel yöntemi benimsemesi yatar, ve doğruya yanlışlar elenerek gidilir, yanlışlanamayan, ispatlı bir doğru ortaya çıktığında bu kabul edilir, ta ki çürütülene kadar,
yanlışlığı ispatlansa bile kötü niyetli olduğunu ispat etmeden yaptırımla cezalandırmak bütün süreci başlamadan bitirir. kötü niyetli olsa bile bir zarar yaratıp yaratmadığını ispat etmek gerekir.

halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek deniyor, Birileri tahrik oluyorsa bunun arka planını sorgulamak gerekmez mi? danimarka veya finlaandiya halkını kin ve düşmanlığa tahrik edebilir misiniz? ya da tahrik oluyorlarsa bunun geri planında geçerli gerekçelerden oluşmuş büyük bir birikim yatıyorsa ne yapacağız?
Yani kültürü asla bizim kültürümüzle uyuşmayacak suryileyi afganı ülkeye doldurup toplumsal çatışmaya sebep olup, haklı olarak bir kısım bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdiğinde de halkı kin ve düşmanlığa sevk ediyor diye suçla, linç et, olur mu? olmaz, ifade özgürlüğünün tanımı bu değildir

insanların başka birçok şey ile birlikte ifade özgürlüğünün ne olduğunu anlamaları gerekiyor, bunun için de bilimin, seküler eğitimin, liyakatin, yüksek farkındalığın, bilincin, teknolojinin öncelendiği bir anlayışa ihtiyaç var,

Keşke bizi yöneten zihniyet de bunları ayırt edebilse. Şu an ülkenin dört bir yanına bakın, göreceğiniz tek şey bölünmüşlük olacaktır. Partisinden takımlara, takımlardan dine, etnik kökene, dile...her şeye ama her şeye karşı görüşlerimizi ifade ederken bile hepimizin içinde şu var"nefret"

O kadar ayrıştırıldık ki bazen aynı şeyi ifade ederken bile birbirimizi anlamayıp saldırgan moda geçiyoruz. Hepimiz kendi görüşümüzü öyle böyle kabul ettirmek niyetindeyiz. Özür dileyerek diyeceğim, kendimi de ayırmadan, içimizde küçük diktatör barındıran bireylere dönüştük. Eleştirdiğimiz şeyleri ifade ederken bile belki farkında değiliz ama baskıyla kabul ettirmeye çalışıyoruz ya da başkalarını yakarak hakkımızı savunmaya çalışıyoruz, veyahut kendi suçluluk hislerimizi başkasına yansıtarak bedel ödetiyoruz.

Siyasetin girmediği yer kalmadı. Bir tribün battı ama. Camide bile neler yapıldı. Oysa orası ibadet yeri. Kula değil İlahi güce, manevi duygulara insanların yakın olduğu yer. Futbol desen eğlence sektörü ama bakıyorsun yöntenleri siyasi partiden atanıyor, futbolcu çıkıp evet kampanyasına katılıyor, sen istifa diyorsun vay efendim devlet düşmanı.

Bunlara tekrar ediyorum ki karşı değilim, lakin kendim bir birey olarak herhangi bir toplum içinde çıkıp öncü olup veyahut kapı kapı gezer gibi bu zihniyetlerle mücadele etmeyip genelende benzer görüşümün ağırlıklı olduğu platformda yazıyorsam bu zaten çok kolay bir ifade biçimi olacağından çok da tepki olmuyor gözümde. Bir de sizleri bilmem benim sorumlu olduğum bir insan var ve bana muhtaç. İki ay değil belki bir iki sene önce olsaydı, pandemi dönemine gelmeden daha bir gerçekçi olabilirdi ekstra. Şimdi bu bana başka şeylere fırsat vermek gibi de geliyor. Ben gücün değil, halkın tarafındayım.

Taraftar halkın kendisidir ama kulüpler değil. Onlar devrin adamıdır. Mecburen çıkarları gereği ne denirse yaparlar, olan da sana olur. İsteyenlerin bu kadar gücü, arkası varsa yapsın. Ama yoksa yazıktır.

Güzel bir üslupla karşıladığınız ve fikir beyanlarınız için teşekkür ederim. Saygı duydunuz en azından. Hayırlı akşamlar diliyorum. Umarım bir gün bambaşka şeyler konuşuruz ve futbol sadece futbol olarak kalır da bizler sadece transfer, sistem ve şampiyonluklara kafa yorarız. 🙏

Keşke bizi yöneten zihniyet de bunları ayırt edebilse. Şu an ülkenin dört bir yanına bakın, göreceğiniz tek şey bölünmüşlük olacaktır. Partisinden takımlara, takımlardan dine, etnik kökene, dile...her şeye ama her şeye karşı görüşlerimizi ifade ederken bile hepimizin içinde şu var"nefret"

O kadar ayrıştırıldık ki bazen aynı şeyi ifade ederken bile birbirimizi anlamayıp saldırgan moda geçiyoruz. Hepimiz kendi görüşümüzü öyle böyle kabul ettirmek niyetindeyiz. Özür dileyerek diyeceğim, kendimi de ayırmadan, içimizde küçük diktatör barındıran bireylere dönüştük. Eleştirdiğimiz şeyleri ifade ederken bile belki farkında değiliz ama baskıyla kabul ettirmeye çalışıyoruz ya da başkalarını yakarak hakkımızı savunmaya çalışıyoruz, veyahut kendi suçluluk hislerimizi başkasına yansıtarak bedel ödetiyoruz.

Siyasetin girmediği yer kalmadı. Bir tribün battı ama. Camide bile neler yapıldı. Oysa orası ibadet yeri. Kula değil İlahi güce, manevi duygulara insanların yakın olduğu yer. Futbol desen eğlence sektörü ama bakıyorsun yöntenleri siyasi partiden atanıyor, futbolcu çıkıp evet kampanyasına katılıyor, sen istifa diyorsun vay efendim devlet düşmanı.

Bunlara tekrar ediyorum ki karşı değilim, lakin kendim bir birey olarak herhangi bir toplum içinde çıkıp öncü olup veyahut kapı kapı gezer gibi bu zihniyetlerle mücadele etmeyip genelende benzer görüşümün ağırlıklı olduğu platformda yazıyorsam bu zaten çok kolay bir ifade biçimi olacağından çok da tepki olmuyor gözümde. Bir de sizleri bilmem benim sorumlu olduğum bir insan var ve bana muhtaç. İki ay değil belki bir iki sene önce olsaydı, pandemi dönemine gelmeden daha bir gerçekçi olabilirdi ekstra. Şimdi bu bana başka şeylere fırsat vermek gibi de geliyor. Ben gücün değil, halkın tarafındayım.

Taraftar halkın kendisidir ama kulüpler değil. Onlar devrin adamıdır. Mecburen çıkarları gereği ne denirse yaparlar, olan da sana olur. İsteyenlerin bu kadar gücü, arkası varsa yapsın. Ama yoksa yazıktır.

Güzel bir üslupla karşıladığınız ve fikir beyanlarınız için teşekkür ederim. Saygı duydunuz en azından. Hayırlı akşamlar diliyorum. Umarım bir gün bambaşka şeyler konuşuruz ve futbol sadece futbol olarak kalır da bizler sadece transfer, sistem ve şampiyonluklara kafa yorarız.
siyasetin girmediği yer kalmadı, Ama eğer hakim güç lehine ise herhangi bir beis yok, aleyhine ise ne ajanlığın kalıyor, ne vatan hainliğin, ne teröristliğin vs, değil mi? bir korku iklimi yaratıldı, insanlar sindirildi, baskı altına alındı, 3 ay sonra geleceğin bizim için neler sakladığını göreceğiz

ben metafizik kavramlara inanmam, bir ülkenin gelişmesi, modernleşmesi, geleceği yakalamsı için laik yönetim şeklinin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum, bu insanların dini inançlarını özgürce yaşabilmeleri için de elzem,

din ile siyaset asla bir arada olmamalı, olursa bu olur, daha da iç içe geçerse ortadoğu oluruz, Atatürk'ün ne kadar değerli ve ileri görüşlü bir insan olduğunu zaten biliyorduk ama, dinin siyasete bu ölçüde alet edilmesi, camilerde siyasi propaganda yapılması uzun yıllar boyunca bizim için başka ülkelerde olan şeylerdi, ama artık değil, bu da bize onun fikirlerinin kendi çağının çok çok ötesinde olduğunu, gösterdiği yoldan biraz bile saparsak başımıza neler gelebileceğini zor yoldan öğretti,
bir daha futbol dışında yazmayacağımı söylemiş miydim? yapacağımı söylediğim şeylerle yaptığım şeyler arasında zaman zaman farklar olabiliyor :)

Çok sıkıcı biriyimdir, uzun yazarım, sıkcı konuşurum, bana katlandığın için teşekkürler, iyi akşamlar

siyasetin girmediği yer kalmadı, Ama eğer hakim güç lehine ise herhangi bir beis yok, aleyhine ise ne ajanlığın kalıyor, ne vatan hainliğin, ne teröristliğin vs, değil mi? bir korku iklimi yaratıldı, insanlar sindirildi, baskı altına alındı, 3 ay sonra geleceğin bizim için neler sakladığını göreceğiz

ben metafizik kavramlara inanmam, bir ülkenin gelişmesi, modernleşmesi, geleceği yakalamsı için laik yönetim şeklinin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum, bu insanların dini inançlarını özgürce yaşabilmeleri için de elzem,

din ile siyaset asla bir arada olmamalı, olursa bu olur, daha da iç içe geçerse ortadoğu oluruz, Atatürk'ün ne kadar değerli ve ileri görüşlü bir insan olduğunu zaten biliyorduk ama, dinin siyasete bu ölçüde alet edilmesi, camilerde siyasi propaganda yapılması uzun yıllar boyunca bizim için başka ülkelerde olan şeylerdi, ama artık değil, bu da bize onun fikirlerinin kendi çağının çok çok ötesinde olduğunu, gösterdiği yoldan biraz bile saparsak başımıza neler gelebileceğini zor yoldan öğretti,
bir daha futbol dışında yazmayacağımı söylemiş miydim? yapacağımı söylediğim şeylerle yaptığım şeyler arasında zaman zaman farklar olabiliyor :)

Olsun yine de güzel şeylere değinmişsiniz. Zaten biz siyaset yapmak istemesek bile her şeyin içinde olduğu için ister istemez bodoslama dalmak durumunda kalıyoruz.

Atatürk'üm gibisi gelir mi sanmam ama belki bir nebze onun izinden gidip bizleri yeniden sevgi, saygı ve şevkatle kucaklayacak, ilim-bilim, teknolojiye, en önemlisi de bizlerin benzer olsun zıt olsun görüşlerine saygı duyacak bir lider olur da başımızda inşallah bu korku ve baskıyı, bu diplomadan bağımsız olarak oluşan cahilliği, gözü körlüğü ve haksızlık karşısında susmayı kendine siper edenleri yenmeyi başarabiliriz. Tek temennim bu
.

Senelerdir işlerine gelmediği için kişi bazlı ceza değil tribün cezaları veriyorlardı kendi işlerine geldiği zaman tribünden herkesi tek tek tespit bile edebiliyorlarmış demek ki isteyince yapılabiliyormuş. Bunlar giderlerse 6222'den bu süreçte ceza alanların cezaları iptal edilir gitmezlerse geçmiş olsun. Bundan sonra süreç nasıl devam eder tahmin etmek zor herkes genel olarak daha da gergin olacak ama şuna eminim böyle devam ederse 2 hafta sonra ligi tamamen seyircisiz oynatırlar bahaneleri seçim yaklaşıyor olur kaos olmaması için seyircisiz oynattık derler.

Üst Alt