fenerbahçeli olup galatasaray altyapısında oynamak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
anlamadığım durum. madem fenerlisin, altyapısında oynadığın takımın ekmeğini yiyip ihanet edecektin o zaman niye bizim altyapımızı seçtin başka altyapı mı yoktu?
emre belözoğlu, gökhan çıra, mustafa kapı bu kaçıncı vaka böyle?

anlamadığım durum. madem fenerlisin, altyapısında oynadığın takımın ekmeğini yiyip ihanet edecektin o zaman niye bizim altyapımızı seçtin başka altyapı mı yoktu?
emre belözoğlu, gökhan çıra, mustafa kapı bu kaçıncı vaka böyle?
Emre olayı biraz farklı bunlardan. Özellikle "altyapısında oynadığın takımın ekmeğini yiyip ihanet edecektin" kısmında ayrılıyor. Hee emreyi savıunacak değilim haysiyetsizin teki ama İngiltere'den dönerken bize gelmeyi özellikle istemişti. Dönemin yönetimi kabul etmemişti.

Emre olayı biraz farklı bunlardan. Özellikle "altyapısında oynadığın takımın ekmeğini yiyip ihanet edecektin" kısmında ayrılıyor. Hee emreyi savıunacak değilim haysiyetsizin teki ama İngiltere'den dönerken bize gelmeyi özellikle istemişti. Dönemin yönetimi kabul etmemişti.

Onunki daha büyük karaktersizlik.

2000-2001'de şampiyon olamadıysak ilk sorumlular Emre ve Okan'dır. 2006'da röportaj verip Galatasaraylıyım vurgusu yaptı 1 yıl sonra Fener'e gitti ve zaten hep fenerliydim dedi. Önceliği biz olsak ne olur olmasak ne olur.

günümüzde sosyal medya sayesinde bu hainleri tespit etmek artık kolay. sosyal medya hesapları kontrol edilip o şekilde altyapıya alınmalı artık oyuncular. has cimbomludan başkası oynamamalı altyapıda çünkü nekadar emek verirsen ver günün birinde yediği tabağa pisleme ihtimali yüksek.

Pireye kızıp yorgan yakmaktan bir farkı yok. Emre bize gelmeyi çok istemişti ama biz almamıştık sonra fenere gidip "ben doğuştan fenerliyim" demişti. Doğuştan fenerliysen Galatasaray altyapısında işin ne? Beni mesela Galatasaray altyapısı istemedi diye fenere gitmem. Yetenekliysem başka altyapı mı yok giderim Bursaspor'a falan. Ezeli rakibinin altyapısında oynamak karaktersizliktir bence. Real Madridli olup da Barcelona altyapısında olan bir oyuncu tanımıyorum.

Mustafa'nın fenerli olduğu biliniyordu zaten. fenerli olup da bizde tutunan bir oyuncu da olmamıştır. Hainliğini belli edip kulüpten kaçar bir şekilde.

Bahsettiğin detayları bilmiyorum abi haklısındır. Dediğim gibi kendisi haysiyetsizin teki

Türk futbolunun lejyoner futbolcusu Emre Belezoğlu, genç yaşta ayrıldığı Galatasaray'da hiç kimseye ve yetiştiği camiaya vefasızlık yapmadığını ifade etti.

Emre Belezoğlu, Galatasaray'ın resmi aylık yayın organı Galatasaray Dergisi'nde yer alan röportajında, Türkiye'ye geldiğinde herkesin kendisine Interli veya Newcastlelı Emre demediğini kaydederek, ''Beni herkes Galatasaraylı Emre olarak görüyor. Takımdan ayrılırken Galatasaray ile öyle bir bağım olduğunu düşünüyordum ki insanların beni anlayacağını düşünüyordum, ancak insanlar o dönemde çok fazla medyaya çıkıp bizim hakkımızda konuşan yöneticilere inandılar. O dönemde ikili ilişkilerimizde dahi kimseye vefasızlık yaptığımı düşünmüyorum. Bilmediğim şeyler olabilir, ama bilinçli bir şekilde kimseye ve yetiştiğim bu büyük camiaya vefasızlık yapmadım'' dedi.

O dönemde Galatasaray yönetiminden kendisine 400 bin dolarlık bir ev alınmasını istediğini kaydeden Emre, ancak sözleşmesinin bitmesine 1.5 ay kalmasına rağmen kimsenin kendilerini çağırmadığını vurguladı.

Emre Belözoğlu, transfer olmadan önceki sezon şampiyonluğun kaybedildiği Ankaragücü maçındaki performansının, Inter ile anlaşmasına bağlayanların olduğunun hatırlatılması üzerine de ''Halı sahada bile oynarken ayağımı sakınmam. Ben tavla oynarken dahi en yakın arkadaşımla tartışabilirim. Sıkıntılı bir dönemden geçiyorduk. Bir trafik kazası yaşamıştım. Anlaşma döneminde insanlar üstünüze üstünüze geliyorlar. Bunu tabii kafamıza dert ediyorduk'' diye konuştu.

''(FENERBAHÇE FORMASINI GİYMEM) DEMİYORUM''

Inter'den ayrıldığı dönemde Fenerbahçe'nin kendisine çok iyi bir teklifte bulunduğunu dile getiren Emre, şunları söyledi:
''Fakat ben Galatasaraylıyım. Kariyerime yurt dışında devam ediyorum ve dönmek istediğimde o gün şartlar ne olursa olsun Galatasaray'a dönmek isterim. Galatasaray'ı çok seviyorum. Profesyonel hayat bu, Fenerbahçe formasını giymem demiyorum. Çünkü çok fazla olay yaşanıyor. Ben Galatasaray'dan ayrılmak istemiyordum, ama ayrıldım. Ne yapabilirim ki? O yüzden büyük konuşmamam gerekir.''

''GALATASARAY MİLLİ TAKIM'DAN FAZLA TANINIYOR''

Türkiye Liginin uluslararasında tanınmadığını anlatan Emre, Türkiye'den sadece Galatasaray'ın tanındığını söyledi.
Emre, 2002 Dünya Kupası'nda milli takımın başarılı olunduğunu kaydederek, ''Bu kupadan sonra bile Milli Takım'ın Galatasaray kadar tanındığını sanmıyorum. Galatasaray çok farklı bir marka, bunu herkes kabul edecek'' diye konuştu.

''6 MAÇLIK ÇOK BÜYÜK SIKINTI BENİM İÇİN''

İsviçre maçından sonra aldığı 6 maçlık cezanın kendisi için büyük sıkıntı olduğunu anlatan Emre, UEFA'ya ifade vermeye gittiği için çok üzüldüğünü vurguladı.
Emre, ''Farz edelim ki ben vurdum, aslında öyle bir şey yok. Benim görüntüm yok. Görüntüsü olan insana da 6 maç ceza veriyorsunuz. Böyle bir mantık yok. Hukuk şüpheyi kabul etmez. Benim yurt dışındaki 5. senem. Demek ki yabancı bir gazetecinin açıklaması bizimkinden daha geçerli. Türkiye'nin lobi faaliyetlerinde güçsüz olduğunu düşünüyorum. Hatam vardır, bana küfredildiği için koşmuşumdur. Ben ceza alacak ne yapmışım? Açıklamasını bekliyorum'' şeklinde konuştu.

profesyonel hayatta olabilecek şeyler çok şey etmeyin. ama seni bulup yetiştiren kulübe en azından vefa borcunu ödeyip gitmek daha güzel davranış olurdu. emre b. yapmıştır mesela bunu. öyle 15 yaşında menajer ile toplantılara katılmakla olmuyor bu işler.

nter'den ayrıldığı dönemde Fenerbahçe'nin kendisine çok iyi bir teklifte bulunduğunu dile getiren Emre, şunları söyledi:
''Fakat ben Galatasaraylıyım. Kariyerime yurt dışında devam ediyorum ve dönmek istediğimde o gün şartlar ne olursa olsun Galatasaray'a dönmek isterim. Galatasaray'ı çok seviyorum. Profesyonel hayat bu, Fenerbahçe formasını giymem demiyorum. Çünkü çok fazla olay yaşanıyor. Ben Galatasaray'dan ayrılmak istemiyordum, ama ayrıldım. Ne yapabilirim ki? O yüzden büyük konuşmamam gerekir.''
İkiyüzlü bit yavrusu, her yere farklı konuşmuş. Ben bunu bilmiyordum abi. Katıldığı programda da tam tersini söylemişti.

Üst Alt