Fenerbahçe'nin Durumu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'nin Durumu

!!!!Bu konu tarihe not düşmek için açılmıştır!!!!​

Herkesin malumu olduğu üzere Türk futbolunun en büyük sıkıntısı kulüp borçları, bu konudan en muzdarip olanlar ise sırasıyla Fenerbahçe, Beşiktaş ve biz... Geldiğimiz noktada bu üç takım da eskisi gibi para harcayamaz, transfer yapamaz ve takım kuramaz hale geldi... Bu bir açıdan iyi... Temkinli ve hesaplı hareketler içinde bulunduğumuz durumdan çıkmak için önemli... Ama şu da açık ki Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın durumları bu şekilde ve şampiyon olsalar dahi uzun vadede bile düzelecek gibi değil... 3 büyüklerden herhangi bir takım şampiyon olamadığı her sene batmaya bir adım daha yaklaşacak, şampiyonlar ligine gittiği her sene ise infazını bir sene erteleyecek... 2 sene şampiyon olamasak aynı duruma düşme tehlikemiz bulunsa da burada biz konjonktür bakımından daha şanslıyız...

Peki neden FB ve BJK'ye üzülüyorum?

Bunun "100 yılı aşan rekabet", "ebedi dost, ezeli rakip" gibi klişe romantik sebepleri olsa da konumda merkeze alacağım argümanlar bunlar değil... Esas mesele bu kulüplerin gerçekten de batma noktasında olmasından kaynaklanıyor... Esas sıkıntı da buradan doğacak... Bildiğimiz manada bir STK olan Fenerbahçe ve Beşiktaş batarsa bu kulüpler satın alınamayacak kadar borçlu durumda olacaklar... bu nedenle kimse borçlarını ödeyerek bu takımları canlandırmayacaktır... Bir sonraki adım olarak bugünün Yenibosnaspor'unun adının değiştirilip FB, Nişantaşıspor'un adının ise Beşiktaş yapılması...

Peki bu noktada ne olacak? Tarihleri ne kadar şanlı olsa da şimdiki fanatik taraftar kitlesi o kadar müptezel olan, ve bugün Göztepe ile Aliağa diye dalga geçen bu iki güzide kulübün taraftarları, dün dalga geçtikleri duruma düşünce kulakları üzerine yatacak ve "biz şu takımın devamıyız, eski şampiyonluklarımız sayılsın" diye hiç birşey olmamış gibi kafa ütülemeye devam edecekler... Hatta paralı bir yeni patronları olursa bu 29. şampiyonluk diye PR bile yaptırırlar orada burada... İşte benim üzüldüğüm bu halleridir...

!!!!Bu girdi uzun seneler sonra hortlatılmak üzere GSC Foruma gömülmüştür!!!!​

!!!!Bu konu tarihe not düşmek için açılmıştır!!!!​

Herkesin malumu olduğu üzere Türk futbolunun en büyük sıkıntısı kulüp borçları, bu konudan en muzdarip olanlar ise sırasıyla Fenerbahçe, Beşiktaş ve biz... Geldiğimiz noktada bu üç takım da eskisi gibi para harcayamaz, transfer yapamaz ve takım kuramaz hale geldi... Bu bir açıdan iyi... Temkinli ve hesaplı hareketler içinde bulunduğumuz durumdan çıkmak için önemli... Ama şu da açık ki Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın durumları bu şekilde ve şampiyon olsalar dahi uzun vadede bile düzelecek gibi değil... 3 büyüklerden herhangi bir takım şampiyon olamadığı her sene batmaya bir adım daha yaklaşacak, şampiyonlar ligine gittiği her sene ise infazını bir sene erteleyecek... 2 sene şampiyon olamasak aynı duruma düşme tehlikemiz bulunsa da burada biz konjonktür bakımından daha şanslıyız...

Peki neden FB ve BJK'ye üzülüyorum?

Bunun "100 yılı aşan rekabet", "ebedi dost, ezeli rakip" gibi klişe romantik sebepleri olsa da konumda merkeze alacağım argümanlar bunlar değil... Esas mesele bu kulüplerin gerçekten de batma noktasında olmasından kaynaklanıyor... Esas sıkıntı da buradan doğacak... Bildiğimiz manada bir STK olan Fenerbahçe ve Beşiktaş batarsa bu kulüpler satın alınamayacak kadar borçlu durumda olacaklar... bu nedenle kimse borçlarını ödeyerek bu takımları canlandırmayacaktır... Bir sonraki adım olarak bugünün Yenibosnaspor'unun adının değiştirilip FB, Nişantaşıspor'un adının ise Beşiktaş yapılması...

Peki bu noktada ne olacak? Tarihleri ne kadar şanlı olsa da şimdiki fanatik taraftar kitlesi o kadar müptezel olan, ve bugün Göztepe ile Aliağa diye dalga geçen bu iki güzide kulübün taraftarları, dün dalga geçtikleri duruma düşünce kulakları üzerine yatacak ve "biz şu takımın devamıyız, eski şampiyonluklarımız sayılsın" diye hiç birşey olmamış gibi kafa ütülemeye devam edecekler... Hatta paralı bir yeni patronları olursa bu 29. şampiyonluk diye PR bile yaptırırlar orada burada... İşte benim üzüldüğüm bu halleridir...

!!!!Bu girdi uzun seneler sonra hortlatılmak üzere GSC Foruma gömülmüştür!!!!​

Renkdas görüsüne Saygim var yanliz gece gece oturup Bunlari neden düsünüyorsun?

Yok olup gitsinler umrunda olmaz pek.

Böylelikle daha temiz lig ortaya çıkar ve bizde bu ligin garanti Bayernı oluruz....

Böylelikle asıl misyonumuz olan Avrupa'yı düşüne biliriz...

Ama hikaye, hükümet kurtarır en geç bunları zaten.

Hocam senelerce bu adamların yaptığı şikenin hırsızlığın haddi hesabı yok.. Nihat niye getirildi.. Ndonzi transferi gerçekleştirildi ve diğer transferlerle birlikte Fenerlilerin bile ligden ümidini kesdiği dakikada Nihat'ın çıkıp yabancı sınırlamasını ortaya atması..Bütün sene hakemlere doğranmamıza rağmen sadece 2 hakeme düdük astırıp hakemlere ültimatom vermek nedir peki.. Sadece Nihat'ın bugünkü konuşması bile düpedüz şikedir.. Kendisinin tetikçi olarak geldiğinin ispatıdır.. Bu şikecilere üzülmek benim nezlimde PKK'ya veya ABD'ye üzülmekle aynı..

Bu adamlar futbol camiasını geçtim millet için virüstür... Geçmişte yaşadığı bütün felaketler tamamen Allah'ın cezalandırması ve bunların laneti bitmeyecek... Ellemeyelim bitsinler kavrulsunlar.. Sarı Laciverti , Siyah Beyaz'ı gördüğükleri anda çektikleri acı arşa vursun ve şike teşebüsleriyle iyice eriyip bitsinler..

Türkiyemizi Ayyıldızımızı yüceltecek tek takım Galatasaray'dır.. Biz bu ülkenin Bayern'i , Juventus'u olalım ki eski aslan geri dönsün..

Ben üzülmüyorum, saha içinde sağlık harici yaşanabilecek her türlü kötülüğü ivedilikle yaşamalarını diliyorum. Saha içi ve dışında bu kadar şaibeli ve daha da önemlisi faydasız bir kulübün Türk sporunu bu kadar meşgul etmesi bile gereksiz yer işgal etmesi anlamına gelir. 2012'de zorla döndürüldükleri, geçen yıl hak edip ucundan kaçırdıkları alt lig tecrübesini bir an önce yaşamalarını umut ediyorum.

Üst Alt