Fenerbahçe'nin Toplam Borcu Açıklandı: 4 Milyar 719 Milyon TL! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'nin Toplam Borcu Açıklandı: 4 Milyar 719 Milyon TL!

Bugün düzenlenen Yüksek Divan Kurulu toplantısında Fenerbahçe Kulübü'nün borcu 4 milyar 719 milyon TL olarak açıklandı.

Salgın nedeniyle kulübün işleyişinin derinden sarsıldığını vurgulayan Küçük, şunları kaydetti:

"Başkanımız ve yönetimimiz bu dönemde ellerinden gelen en üstün gayreti sarf ederek kulübümüzü yönetmeye devam ettiler. Kulüp başkanımız ve yöneticilerimiz tüm imkanlarıyla faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. Kulübümüz büyümeye devam ediyor. Üye sayımızda artış var. Fenerbahçe Kulübü, Türkiye'de en büyük sivil toplum örgütüdür. Böyle bir kulübü yönetmek kolay değildir. 2018 yılında görevine başlayan Ali Koç ve onun yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Geçen yaklaşık 2,5 senelik mesailerinde kulübümüzü başarıya götürdüklerini, mali yönden kulübü rahatlatmak için ciddi mesai sarf ettiklerini görüyorum ve tebrik ediyorum."

* * *

Bence bunların borcu daha fazladır.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sınırlı denetimden geçmiş 19 Ocak 2021 tarihli ara dönem özet konsolide finansal tablolarında dipnot 15'te açıklandığı üzere, Grup'un, 30 Kasım 2020 tarihi itibarıyla ana hissedarı Fenerbahçe Spor Kulübü'nden ("Kulüp") 1.929.873.790 TL (31 Mayıs 2020: 1.721.373.259 TL) tutarında ticari olmayan alacağı olup söz konusu alacak belirli bir vadesi bulunmadığı için dönen varlıklar içerisinde gösterilmektedir. Grup, söz konusu alacak için 30 Kasım 2020 tarihinde sona eren altı aylık ara hesap döneminde 188.442.894 TL (30 Kasım 2019: 38.315.379 TL) faiz geliri kaydetmiştir. Söz konusu tutarın vadesi ve tahsilatına ilişkin belirsizlikler nedeniyle anılan alacakların tahsil edilebilirliğine dair kanaat oluşturulamamıştır.

Bu tam ne anlamina geliyor? Gecen kap aciklamalarinda var di böyle birsey. Bu sene bilancoda oynayip zarar daha düsük göstermek icin bir hamle mi oluyor bu?

Sınırlı denetimden geçmiş 19 Ocak 2021 tarihli ara dönem özet konsolide finansal tablolarında dipnot 15'te açıklandığı üzere, Grup'un, 30 Kasım 2020 tarihi itibarıyla ana hissedarı Fenerbahçe Spor Kulübü'nden ("Kulüp") 1.929.873.790 TL (31 Mayıs 2020: 1.721.373.259 TL) tutarında ticari olmayan alacağı olup söz konusu alacak belirli bir vadesi bulunmadığı için dönen varlıklar içerisinde gösterilmektedir. Grup, söz konusu alacak için 30 Kasım 2020 tarihinde sona eren altı aylık ara hesap döneminde 188.442.894 TL (30 Kasım 2019: 38.315.379 TL) faiz geliri kaydetmiştir. Söz konusu tutarın vadesi ve tahsilatına ilişkin belirsizlikler nedeniyle anılan alacakların tahsil edilebilirliğine dair kanaat oluşturulamamıştır.

Bu tam ne anlamina geliyor? Gecen kap aciklamalarinda var di böyle birsey. Bu sene bilancoda oynayip zarar daha düsük göstermek icin bir hamle mi oluyor bu?
Evet.

Millet de zarar az sanıyor işte.

Üst Alt