Fenerbahçe'ye 13 Milyonluk Kıyak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe'ye 13 Milyonluk Kıyak

Sayıştay'ın TBMM’ye sunduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019 yılı denetim raporunda, bakanlık ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında "usulsüz bir işlem yapıldığı" belirlendi.

Sayıştay raporunda; mülkiyeti bakanlığa ait olup bir spor kulübüne kiraya verilen Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun çatı membranlarının yenilenmesi karşılığında, 2019 ve 2020 yıllarına ait toplam 13 milyon 537 bin 232 TL tutarındaki kira alacaklarından vazgeçildiğinin görüldüğü belirtildi.
Bakanlığın kulüpten alacağı kira bedelinin Kamu İhale Yasası kapsamında tanımlanan "her türlü kaynak" kapsamında olduğu belirtilen raporda,

"Bu sebeple söz konusu yapım işinin idare tarafından yasa hükümleri kapsamında ihaleyle yaptırılması gerekmektedir" denildi.

Raporda, bakanlığın işin maliyetini kontrol etmediği ve harcamaya ilişkin belgelerin de teslim almadığı ifade edildi. Raporda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kira alacağından vazgeçmesinin Türk Borçlar Yasası’na ve Kamu İhale Yasası’na aykırı olduğu belirtildi.

paran varsa hersey mubah herseyi kılıfına uydurabilirsin ben şahsen kızmıyorum kılıfına uyduracaz dedi zaten adam herkes yapıyor ben neden yapmıyayım dedi gayette haklı

Bu hükümet herkese korkunç yardım ediyor borçlar konusunda, Fener'in usulsüzlüklerinin içinde devede kulak bu.

Spor bakanliginin ne hale geldigini görüyorsunuz iste.

Muz Cumhuriyeti gibi yasalara uymayan, keyfe keder, istedigi gibi yöneten, denetlenmeyen bir yapi haline geldi.

Ilgili bakan ve bakanlikla ilgili suc duyurusunda bulunulmali.

Pisliğin, hilenin , hurdanın , şikenin ve aklınıza gelebilecek tüm düzenbaz işlerin bir arada toplandığı kulüptür fb

bugün çatı kapanır, yarın çim sulanır . bahane ararsan 1000 tane bulursun. yeterki bahaneni kabul edecek makam bulasın. isterde 30 milyonluk kıyak geçsinler ne olacak , bütün kulüplerimiz borç içinde . nakit dengesi zor dönüyor. dönmeyince zar zor bankalardan daha faizli borçlanıyoruz. taklacı güvercin gibi olmuş büyük takımlar.

Üst Alt