Feridun Niğdelioğlu: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''


Yıldız futbolcu Emre Belözoğlu'nun kadro dışı bırakılmasıyla ilgili en kapsamlı habere imza atan deneyimli gazeteci Feridun Niğdelioğlu yaşananların perde arkasını Sporx'e anlattı. Niğdelioğlu'na Emre olayını en ince ayrıntısına kadar sorduk işte cevaplar.- Bugün bazı gazetelerde Emre'nin affedildiğine dair çıkan haberler var sizin istihbaratınız nedir?

"Öncelikle şunu belirteyim Emre kesinlikle affedilmedi. Bu tarz haberlerin çıkmasını yönetim istiyor. Böyle dönemlerde yönetim taraftarın negatif etkisinden korkar ve arabulucu olmak ister. Yönetim ne yaşanırsa yaşansın biz bu durumu düzeltelim, olaki bu sene şampiyonluk yaşanacaksa şampiyonluğu hep birlikte yaşayalım düşüncesi var. Santos olayında benzer bir durum yaşanmıştı. Santos, Aykut Kocaman hoca değil demişti ve kadro dışı bırakılmıştı. Araya yönetici ve futbolcular girmişti bu şekilde affedilmişti. Sezon sonunda da Fenerbahçe şampiyon olmuştu. Hem futbolcularda hem de yönetimde şimdi yine aynı düşünce var ama Aykut Kocaman'da artık böyle bir düşünce yok olmayak, olmayacak..."- Şu anda F.Bahçe'nin belki de en deneyimli muhabiri sizsiniz. Tecrübenize dayanarak Emre'nin geri dönüşü size göre yüzde kaçtır?

"Yüzde 0'dır. Eğer yönetim tarafından Emre affedilirse Aykut Kocaman'ın görevinden ayrılacağını düşünüyorum."- Hürriyet Gazetesi'ndeki haberinize ek olarak o gün yaşanan olaylarla ilgili ek bilgileriniz var mı?

"Ankaragücü maçından önce Emre Belözoğlu Aykut Kocaman ile konuştu. 'Hocam ben Aragones döneminden beri Galatasaray maçlarına gidemiyorum. Bir tek Ali Sami Yen'deki maça gittim. Diğer maçlara çıkamadım hep sakatlık yaşadım. Ben bu maçta 18'e gireyim ama 11'de oynamayayım' dedi. Aykut Kocaman'da 'İlk 11'de oynamayacaksan ben seni kadroya almayayım deyince ilk gerginlik burada başladı. Galatasaray maçının devre arasında yaşananlarıda herkes biliyor. Daha sonra hafta içinde de Emre Aykut Kocaman ile tartıştı.Emre, Fenerbahçe'den kovulmak istiyor3 Temmuz'dan beri şike soruşturması başladığından itibaren yaşanan bir gerginlik var. Bu gerginliğin içinde Emre Belözoğlu'nu kullanan kimseler var. Birileri diyor ki cemaatin adamı, işte arabulucu olmaya çalıştı, cemaatin arabuluculuğunu beceremedi bu yüzden takımdan ayrılmak istiyor... Bir kesimde diyor ki gerçekten Emre Belözoğlu takımdan gitmek istiyor. Takımdan kovulursa taraftar ona karşı tepki gösterir. Hani büyük Fenerbahçeliydin sen bizi bıraktın gittin. Niye sen bizi bıraktın gittin denmesin diye bir görüş var. Emre kendini göndermek istiyor bu çok açık."Emre Aykut Kocaman'a yumruk salladı, şişe fırlattı- Emre sadece Cristian olayı yüzünden mi kadro dışı bırakıldı?

"Olay sadece Cristian'dan ibaret değil çok daha fazlası var. O gün Cristian ile yaşadığı arbededen sonra Emre içeri giriyor. Cristian'a İtalyanca küfürler ediyor. Cristian'da Emre'ye küfürle cevap veriyor. Sonra soyunma odasının kapısının önünde Alex'e haklı olduğunu söylerken Aykut Kocaman, Emre ve Alex'e 'Çocuklar geçin, içeriye dışarda gazeteciler var kameralar var' diyor. Sesini duyuramayınca Kocaman 'geçin ulan içeri' diyor ve sırtlarından içeri doğru itiyor. Bu arada Emre kendisine vurulur, darp ediliyor zannediyor ve Aykut Kocaman'a hışımla dönüp 'bana annem babam böyle davranmadı, Aziz Yıldırım böyle davranmadı, sen kim oluyorsun Aykut, sen kim oluyorsun Aykutttttt' diye bağırıyor. Sonrasında da Emre, Aykut Kocaman'a ağza alınmayacak küfürler ediyor. Bunları kimse saklamasın artık. Emre bu arbedede yumruk sallıyor ve Alex'in göğsüne geliyor. Emre daha sonra ordan bir şişe bulup atıyor ve şişe Alex'in yüzüne geliyor. Burada en düzgün duran adam Alex, ağzını açıp tek laf etmiyor. Sonrasında Aykut Kocaman kendisine ulanlı konuşan, Aykuttttt Aykuttttt diye bağıran Emre'ye yumruklarına sıkarak 'gel ulan kavgamı istiyorsun' diyor. Bunları kimse söylemiyor Volkan Demirel araya giriyor. 'Emre yeter artık ne yapıyorsun' diyor. Yobo da giriyor araya bağırıp çağırıyor. Bu olaylardan sonra Aykut Kocaman'ın Emre ile aynı takımda durması imkansız. Bu olayın gerçeği budur. Bunu Ali Koç da biliyor Nihat Özdemir de. Hepsi de bunları duydu tartışmanın boyutunu biliyorlar. Fenerbahçe camiasının Kocaman adamı olan Aykut Kocaman'a hiçbir oyuncusu lan diyemez."
Aykut Kocaman verdiği sözlerin arkasında durmadı- Bu olayı en geniş biçimde ilk olarak yazan sizsiniz. Bir yalanlama gelmesini beklediniz mi?

"Elbette bekledim. Ancak ciddi telefonlar alıyorum ve bu olayların yaşandığı sırada bazı kayıtların olabileceğini duydum. Birisinin artık Emre'nin yaptıkları gün yüzüne çıksın artık herkes görsün diye telefonla bir kayıt almış olabilir. Bu olay yalandan olabilir ancak böyle duyumlar alıyorum. Bunun doğruluğunu araştıracağım. Bunu konuştuğum insanlar istersen o görüntüleri sesleri getirip izletelim sana diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Fenerbahçe soyunma odasında bir arbede bir tartışma var ve birileri bunu kaydediyor. Bunu yapacak kişinin namussuluzluk yaptığını düşünüyorum. Kol kırılır yen içinde kalır. Ancak bu iddia benim kafamı karıştırdı."- Aykut Kocaman'ın takım içindeki huzursuzluktaki payı nedir? Size göre nerede hata yaptı?

"Aykut Kocaman söylediği sözleri yapamayınca bunun ezikliğini yaşadı. Kocaman daha önce verdiği birçok sözden döndü. Daum teknik direktörken 'ben teknik adam olmam' dedi, ancak şimdi teknik direktör. Yeni Malatyaspor maçından sonra istifa edeceğim dedi istifa etmedi. Şikeye Fenerbahçe'nin adı karıştığı anda ben teknik adamlığı bırakırım dedi bırakmadı. Ama Fenerbahçe'yi çok seviyor sözlerinden dönmesinin nedeni budur. Aylardır futbolcular para alamıyor bu süreci Aykut Kocaman tek başına yönetmeye çalışıyor."Emre çok daha önce kadro dışı bırakılmalıydı- Sizce takımda Emre'den rahatsız olan futbolcu var mı?

"Oyuncular ikiye bölündü. Kalmasını isteyen yabancı oyuncular da var. Emre çok büyük hata yaptı. Bazı şeyleri göz önünde bulundurmak lazım. Emre büyük kayıp ama artık bu takımda kalmaması lazım."- Onca olay olmasına rağmen bugüne kadar yönetimin ve teknik kadronun Emre'nin arkasında durması doğru muydu?

"Büyük yanlış. Aykut Kocaman Fenerbahçe'nin antrenörüyse istediği oyuncuyu göndermeli. Bu karar çok geç kalınmış bir karar. Emre'nin daha önce yaptıklarını yönetim ve Kocaman göz ardı etti."- Bu olay F.Bahçe - Trabzonspor maçına nasıl yansır?

"İki taraf arasında yaşanan gerginlik ortada. Her iki takımın büyüklerinin aklıselim davranacaktır. Bu maçta bir olay çıkacağını sanmıyorum. Emre'nin yerinde Fenerbahçe'de oynayacak oyuncu vardır. Selçuk var, Özer oynar, Gökay oynar. Ancak Emre konusunda karar verilmezse, konu askıda bırakılırsa, Kocaman lehine karar çıkmazsa bu konu takımı negatif etkiler.""Emre affedilirse, Kocaman bırakır" - Fenerbahçe
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Olayın içeriği baya büyükmüş. Emre'nin affedilme ihtimali yok eğer bunlar doğruysa.
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Abi boşuna dememişler atalarımız ne ekersen onu biçersin. Bu adam karaktersiz gercekten.
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Ulan bu şerefsiz emre için aykut hoca'dan vazgeçerlerse yazıklar olsun yemin ediyorum sen ne pislik bi adammışsın be emre abi gözlerime inanamıyorum ya yaptıklarına bakın şerefsizin aykut gibi adamı bile delirttiler yemin ediyorum adamların takımında iyi olan barınamıyor aga bir tane aykut gibi efendi adamları var onuda takımın dışına iteliyolar yazık en büyük rakibimizin düştüğü duruma bak.
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Ohhhaaa Emre ohaaaa!"Olay sadece Cristian'dan ibaret değil çok daha fazlası var. O gün Cristian ile yaşadığı arbededen sonra Emre içeri giriyor. Cristian'a İtalyanca küfürler ediyor. Cristian'da Emre'ye küfürle cevap veriyor. Sonra soyunma odasının kapısının önünde Alex'e haklı olduğunu söylerken Aykut Kocaman, Emre ve Alex'e 'Çocuklar geçin, içeriye dışarda gazeteciler var kameralar var' diyor. Sesini duyuramayınca Kocaman 'geçin ulan içeri' diyor ve sırtlarından içeri doğru itiyor. Bu arada Emre kendisine vurulur, darp ediliyor zannediyor ve Aykut Kocaman'a hışımla dönüp 'bana annem babam böyle davranmadı, Aziz Yıldırım böyle davranmadı, sen kim oluyorsun Aykut, sen kim oluyorsun Aykutttttt' diye bağırıyor. Sonrasında da Emre, Aykut Kocaman'a ağza alınmayacak küfürler ediyor. Bunları kimse saklamasın artık. Emre bu arbedede yumruk sallıyor ve Alex'in göğsüne geliyor. Emre daha sonra ordan bir şişe bulup atıyor ve şişe Alex'in yüzüne geliyor. Burada en düzgün duran adam Alex, ağzını açıp tek laf etmiyor. Sonrasında Aykut Kocaman kendisine ulanlı konuşan, Aykuttttt Aykuttttt diye bağıran Emre'ye yumruklarına sıkarak 'gel ulan kavgamı istiyorsun' diyor. Bunları kimse söylemiyor Volkan Demirel araya giriyor. 'Emre yeter artık ne yapıyorsun' diyor. Yobo da giriyor araya bağırıp çağırıyor. Bu olaylardan sonra Aykut Kocaman'ın Emre ile aynı takımda durması imkansız. Bu olayın gerçeği budur. Bunu Ali Koç da biliyor Nihat Özdemir de. Hepsi de bunları duydu tartışmanın boyutunu biliyorlar. Fenerbahçe camiasının Kocaman adamı olan Aykut Kocaman'a hiçbir oyuncusu lan diyemez."
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Emre Aykut Kocaman'a yumruk salladı, şişe fırlattı- Emre sadece Cristian olayı yüzünden mi kadro dışı bırakıldı?

"Olay sadece Cristian'dan ibaret değil çok daha fazlası var. O gün Cristian ile yaşadığı arbededen sonra Emre içeri giriyor. Cristian'a İtalyanca küfürler ediyor. Cristian'da Emre'ye küfürle cevap veriyor. Sonra soyunma odasının kapısının önünde Alex'e haklı olduğunu söylerken Aykut Kocaman, Emre ve Alex'e 'Çocuklar geçin, içeriye dışarda gazeteciler var kameralar var' diyor. Sesini duyuramayınca Kocaman 'geçin ulan içeri' diyor ve sırtlarından içeri doğru itiyor. Bu arada Emre kendisine vurulur, darp ediliyor zannediyor ve Aykut Kocaman'a hışımla dönüp 'bana annem babam böyle davranmadı, Aziz Yıldırım böyle davranmadı, sen kim oluyorsun Aykut, sen kim oluyorsun Aykutttttt' diye bağırıyor. Sonrasında da Emre, Aykut Kocaman'a ağza alınmayacak küfürler ediyor. Bunları kimse saklamasın artık. Emre bu arbedede yumruk sallıyor ve Alex'in göğsüne geliyor. Emre daha sonra ordan bir şişe bulup atıyor ve şişe Alex'in yüzüne geliyor. Burada en düzgün duran adam Alex, ağzını açıp tek laf etmiyor. Sonrasında Aykut Kocaman kendisine ulanlı konuşan, Aykuttttt Aykuttttt diye bağıran Emre'ye yumruklarına sıkarak 'gel ulan kavgamı istiyorsun' diyor. Bunları kimse söylemiyor Volkan Demirel araya giriyor. 'Emre yeter artık ne yapıyorsun' diyor. Yobo da giriyor araya bağırıp çağırıyor. Bu olaylardan sonra Aykut Kocaman'ın Emre ile aynı takımda durması imkansız. Bu olayın gerçeği budur. Bunu Ali Koç da biliyor Nihat Özdemir de. Hepsi de bunları duydu tartışmanın boyutunu biliyorlar. Fenerbahçe camiasının Kocaman adamı olan Aykut Kocaman'a hiçbir oyuncusu lan diyemez."

"Emre affedilirse, Kocaman bırakır" - FenerbahçeAykut Kocaman'ın böyle birşey diyeceğini sanmıyorum. Düzmece haber
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''emre öfkesini kontrol edemiyo ve gerçekten aykut kocaman nasıl kaldırıyo bu durumu ?
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''"Olay sadece Cristian'dan ibaret değil çok daha fazlası var. O gün Cristian ile yaşadığı arbededen sonra Emre içeri giriyor. Cristian'a İtalyanca küfürler ediyor. Cristian'da Emre'ye küfürle cevap veriyor. Sonra soyunma odasının kapısının önünde Alex'e haklı olduğunu söylerken Aykut Kocaman, Emre ve Alex'e 'Çocuklar geçin, içeriye dışarda gazeteciler var kameralar var' diyor. Sesini duyuramayınca Kocaman 'geçin ulan içeri' diyor ve sırtlarından içeri doğru itiyor. Bu arada Emre kendisine vurulur, darp ediliyor zannediyor ve Aykut Kocaman'a hışımla dönüp 'bana annem babam böyle davranmadı, Aziz Yıldırım böyle davranmadı, sen kim oluyorsun Aykut, sen kim oluyorsun Aykutttttt' diye bağırıyor. Sonrasında da Emre, Aykut Kocaman'a ağza alınmayacak küfürler ediyor. Bunları kimse saklamasın artık. Emre bu arbedede yumruk sallıyor ve Alex'in göğsüne geliyor. Emre daha sonra ordan bir şişe bulup atıyor ve şişe Alex'in yüzüne geliyor. Burada en düzgün duran adam Alex, ağzını açıp tek laf etmiyor. Sonrasında Aykut Kocaman kendisine ulanlı konuşan, Aykuttttt Aykuttttt diye bağıran Emre'ye yumruklarına sıkarak 'gel ulan kavgamı istiyorsun' diyor. Bunları kimse söylemiyor Volkan Demirel araya giriyor. 'Emre yeter artık ne yapıyorsun' diyor. Yobo da giriyor araya bağırıp çağırıyor. Bu olaylardan sonra Aykut Kocaman'ın Emre ile aynı takımda durması imkansız. Bu olayın gerçeği budur. Bunu Ali Koç da biliyor Nihat Özdemir de. Hepsi de bunları duydu tartışmanın boyutunu biliyorlar. Fenerbahçe camiasının Kocaman adamı olan Aykut Kocaman'a hiçbir oyuncusu lan diyemez."Bu gercekmi ya kim anlatmis bunlari boyle detaylica yumrugun nere geldigini filan gormusler :D boyle bisey varsa oha yani bu kendini fenerin patronu zannediyor.
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''o değilde aykutun kendisini itmesini kaldıramamışlan kamil dünyanın gözü önünde Terim in sana yaptıkları neydi sonrasını söylemiyorum bile :)
 
Cevap: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Heralde orada aykuta değilde Terime ulan dese emre nakavt olurdu oracıkta.:D
 
Cevap: Feridun Niğdelioğlu: "Emre affedilirse, Kocaman bırakır''Ben bile utandim bu Emrenin bir zamanlar bizim oyuncumuz oldugundan. Insan degil. Para insani böyle degistiriyormus. Büyüklerine bile saygi kalmamis.
 
Üst Alt