Fernando Muslera'nın kırmızı kart gördüğü pozisyon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando Muslera'nın kırmızı kart gördüğü pozisyon

Cevap: Fernando Muslera'nın kırmızı kart gördüğü pozisyon

bence çok büyük konsantrasyon eksikliği.. bu pozisyonun tek açıklaması bu olabilir..

Hakemin insiyatifine kalmış bir pozisyon.

[video=youtube;31zQrlOCoDE]https://www.youtube.com/watch?v=31zQrlOCoDE[/video]

Rüştü burda rakip ingiliz oyuncuya bicycle kick atıyor,kulüp maçı bile değil,ingilizlere karşı oynanan bir maçta.Hakem sarı kart veriyor.

[video=youtube;31zQrlOCoDE]https://www.youtube.com/watch?v=31zQrlOCoDE[/video]

Rüştü burda rakip ingiliz oyuncuya bicycle kick atıyor,kulüp maçı bile değil,ingilizlere karşı oynanan bir maçta.Hakem sarı kart veriyor.

Evet aynen öyle.Ayrıca Avusturya-Türkiye maçı da bariz kırmızı iken sarı verdi hakem.

Tamamen insiyatif bir şey diyemezsin ki.

Yerde yatan bir oyuncuya böyle kırmızı göstermesi bence hoş değil,

Gösterecekse kalkmasını beklesin, bence sarı verilebilirdi orası ayrı konu

Yerde yatan bir oyuncuya böyle kırmızı göstermesi bence hoş değil,

Gösterecekse kalkmasını beklesin, bence sarı verilebilirdi orası ayrı konu

Ben de pozisyondan ziyade buna takıldım.Adam kaçıyor mu kardeşim sakatlanmış yerde yatıyor kırmızı kart gösteriyor Bünyamin Bey,bu nasıl hakemlik anlayışıdır ben anlamadım şahsen.

yakışmadı bu hareket, çok gereksizdi açıkçası.

Muslera hatalı çıkmış olabilir ama pozisyonun kırmızııyla alakası yok

kırmızı kart diyenin aklından şüphe ederim. nedemek insifiyatine kalmış. shelton topla kaleci arasına giriyor. niyeti faul almak. topu düşünmüyor yanında gökhan zan var. bu pozisyonun kırmızı olması icin hakemin art niyetli olması lazım. zaten bünyaminde öyle.

Hakem doğru karar verdi. Rakip boş kaleye gidiyordu. Rüştü'nün pozisyonunda net pozisyon yok karşısında savunma oyuncular var kaleye daha yakın. Volkan yapsa herkes kırmızı derdi.

Ben başka bir noktadan bakacağım, anlaşılan Muslera'nın çok iyi anladığı bir şey var, o da arkaya atılan toplarda, rakip forvet, geriden koşarak gelip bizim tüm defans hattını yarabilir bir kişi de buna engel olamaz, topa müdehale edemez. Garibim her top geldiğinde eski tip liberolar gibi topu uzaklaştırmak için öne çıkmaya alışmış.

Videoyu izlerken bir daha bakın, başta top bizim defansa mı yakın, rakip forvete mi, sona doğru ne oluyor.

Ben başka bir noktadan bakacağım, anlaşılan Muslera'nın çok iyi anladığı bir şey var, o da arkaya atılan toplarda, rakip forvet, geriden koşarak gelip bizim tüm defans hattını yarabilir bir kişi de buna engel olamaz, topa müdehale edemez. Garibim her top geldiğinde eski tip liberolar gibi topu uzaklaştırmak için öne çıkmaya alışmış.

Videoyu izlerken bir daha bakın, başta top bizim defansa mı yakın, rakip forvete mi, sona doğru ne oluyor.
Bunu hazırlık maçlarında bile gördük. Hakan Balta Servet Gökhan yavaş adamlar.

Muslera'nın kırmızı kart görmesi çok ağır bir karar oldu shelton'a çok sert girmedi ki hakem sarı kart vermekle yetinebilirdi.

Ben de pozisyondan ziyade buna takıldım.Adam kaçıyor mu kardeşim sakatlanmış yerde yatıyor kırmızı kart gösteriyor Bünyamin Bey,bu nasıl hakemlik anlayışıdır ben anlamadım şahsen.

bu konuda nacizane fikrimi söylemek istiyorum:

Hakemin yerde yatan bir oyuncuya bu sekilde kirmiziy göstermesi gercekten hicte hos degil, bence bunun sebebi art niyet veya kücük düsürme falan da degil. Bence bu olay gayet psikolojik. Bünyamin düdügü caldiktan sonra artik kararini vermis, kirmiziyi gösterecegim diye. Kirmiziyi hemen göstermese, Muslera tedavi olurken aklindan binbir türlü düsünce gecer, o gelir bisey söyler o gelir kafasini kurcalar ve Bünyamin bunu bildigi icin ve muhtemelen kendine güvenmedigi icin hemen cart diye kirmiziyi veriyor ki kendini o duruma düsürmesin. Eger Bünyamin etkilenmeyecegini bilse, normal bir sekilde tedavinin bitmesini bekler ve sonra kirmiziyi gösterir.

Türk Hakemligin büyük sorunlarindan bir tanesi zaten. Her mac'a 1000 tane soru isaretiyle cikiyor, kendisine güvenmiyor, mert degil, cabuk etkileniyor.

Bu kart olayini bu sekilde degerlendirdim kendimce.

Ayrica dip not olarak: Bünyaminin hakemligini de hic begenmem...

Üst Alt