Fernando ve Ndiaye Doğru Oynatılınca... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando ve Ndiaye Doğru Oynatılınca...

DQoD6XrW0AEU2I9.jpg

Kısa ve öz...

Fernando ve Ndiaye'nin gercekte oynaması gereken oyunu az biraz da olsa akhisar maçında gördük.az biraz diyorum,çünkü dahası var bunun.fazlası var.Ama tudor buna sezon basından beri büyük bi engel...Yine de iyi bi 8 numara ile ,ndiayeyi öne atıp daha etkili olabiliriz.

Tudor zaten bu zamana kadar hangi oyuncunun performansını yükseltti. Tam tersi bütün futbolcuları saçma sapan yerlerde oynatarak performansını düşürdü. Hiç bir şey yapmasaydı bize daha çok katkı sağlardı. Gitti Bruma'yı fenerbahçe maçında 10 numara oynattı. Fernando 3. stoper oynuyor, Tolga sol açık mı orta saha mı belli değil, Feghouli'yi ts maçında sağ kanat hariç her yerde oynattı. Ndiaye'nin defansif özelliği çok iyi olmamasına rağmen ondan bir Yaya Toure yaratmaya çalışıyor. Bu adam mı hatalarından ders çıkaracak ? Tudor için harcanan zamana yazık.

ilk yari hangisi nerde oynuyodu
sinirden dikkat etmemisim
2. yari herifler 10 kisiydi o yuzden cok dogru bir tespite mahal vermez

Bugün maçın adamı Fernando kesinlikle hani attığı golden ziyade yaptıklarıyla da çok öne çıktı

Ama maçın bir diğer adamı bence Badou 'ydu merkezden hücum anlamında gerçekten çok iş yaptı hücumda +1 adam olmamızı sağladı resmen

Tabi 10 kişi kalmış Akhisar karşısında yaptıkları öyle inanılmaz abartılacak şeyler değil önümüzdeki maçlarda da görmek gerekiyor ama Fernando-Badou ikilisinden çok daha fazla yararlanabileceğimizi düşünüyorum ben yeterki doğru kullanılsın bu adamalar ...

Bu konuya geçen konularda çok değindim kısaca belhanda, feghouli, ndiaye ve fernando performanslarını arttırıyor ikinci yarıdaki oyun işte bizim oyun stilimiz bu takıma en güzel giden taktik 4-1-4-1'dir. Ndiaye serbest bırakırsan kante katkısı alırsın bırakmazsan %30-40 verim alırsın :D

:D .

Ya Fernando gibi kaliteli elemanı DMC oynatmak çok lüks kaçıyor TR ligi'nde.

elimizdeki oyuncularin yerini degistirmektense bize golcü bir sol kanat gerekiyor.

gomis ve feghouli (aldigi süreye göre 3 gol iyi) epey gol atiyor. yasin/rod o konuda pek basarili degil. belhanda yine cok gol atan biri degil

fernando ve ndiaye bu sezon ilk kez ofansif anlamda is yapti. iyi bir sol kanat alirsak takimin hücum gücü %30 artar, ndiayeyi de bugünki gibi daha ofansif kullanirsak belhanda beyimiz de kendine bir ceki düzen verir. ayrica fernando görüldügü üzere 3.stoper gibi oynamadigi zaman (yan pas yapmadigi zaman) is yapiyor.

böylece makine gibi bir takimimiz olur. mariano zaten ileri geri calisiyor, sol bek aldigimizi varsayarsak oradan da geliriz. maicon'un ayagi kötü olsa da fiziksel özellikleri ön planda ve 4 golü var. geriye bir tek serdar aziz'in gol atmasi kaliyor.

fener'de hasan ali gibi garip isimler bile gol atarken bizde öyle bisey yok, bu da beni deli ediyor. hatta 10 numaramiz bile cok gol atmiyor.

DMC alıp Fernando 'yu öne atmaya gerek filan yok bence zaten normalde Fernando böyle oynayan bir adam (Porto dönemi için konuşayım City 'de çok aşırı takip edemedim) Tudor ''Fernando'nun defansı çok iyi ben bunu stoperlerin arasına koyup defansı beşlersem çok iyi defans yaparız'' diye düşünüyor ama Fernando orta değil orta sahada etkili adam tek başına orta sahayı kontrol ediyor resmen

elimizdeki oyuncularin yerini degistirmektense bize golcü bir sol kanat gerekiyor.

gomis ve feghouli (aldigi süreye göre 3 gol iyi) epey gol atiyor. yasin/rod o konuda pek basarili degil. belhanda yine cok gol atan biri degil

fernando ve ndiaye bu sezon ilk kez ofansif anlamda is yapti. iyi bir sol kanat alirsak takimin hücum gücü %30 artar, ndiayeyi de bugünki gibi daha ofansif kullanirsak belhanda beyimiz de kendine bir ceki düzen verir. ayrica fernando görüldügü üzere 3.stoper gibi oynamadigi zaman (yan pas yapmadigi zaman) is yapiyor.

böylece makine gibi bir takimimiz olur. mariano zaten ileri geri calisiyor, sol bek aldigimizi varsayarsak oradan da geliriz. maicon'un ayagi kötü olsa da fiziksel özellikleri ön planda ve 4 golü var. geriye bir tek serdar aziz'in gol atmasi kaliyor.

fener'de hasan ali gibi garip isimler bile gol atarken bizde öyle bisey yok, bu da beni deli ediyor. hatta 10 numaramiz bile cok gol atmiyor.

Aynen öyle renktaşım Tolga bile sırf seken topları tamamlayarak 6 gol attı orda doğru düzgün skorer bir sol açığımız olsa belki +10 gol atardı sırf o adam ...

DMC alıp Fernando 'yu öne atmaya gerek filan yok bence zaten normalde Fernando böyle oynayan bir adam (Porto dönemi için konuşayım City 'de çok aşırı takip edemedim) Tudor ''Fernando'nun defansı çok iyi ben bunu stoperlerin arasına koyup defansı beşlersem çok iyi defans yaparız'' diye düşünüyor ama Fernando orta değil orta sahada etkili adam tek başına orta sahayı kontrol ediyor resmen
_______DMC
Fernando__Badou

Yaparsın...ama o vakit ön elemanlar aşırı ofansif olmaları lazım.

Hadi CL de yaparsın, lakin Anadolu maçlarında gereksiz defansif olur.

__________Fernando
______Transfer
________________Badou

Ideal olur...tabi Fernando çok geriye gitmeme taktiği ile çıkarsa.

_______DMC
Fernando__Badou

Yaparsın...ama o vakit ön elemanlar aşırı ofansif olmaları lazım.

Hadi CL de yaparsın, lakin Anadolu maçlarında gereksiz defansif olur.

__________Fernando
______Transfer
________________Badou

Ideal olur...tabi Fernando çok geriye gitmeme taktiği ile çıkarsa.

Bence Asamoah + Adam gibi bir sol açık alalım ama yok artık Belhanda 'dan 10 numara olmaz ümidi kestik denilirse ancak

Fernando
Badou-Transfer
Feghouli-Gomis-Belhanda​

Şeklinde olabilir

Üst Alt