Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Ferudun Tankut'tan Dursun Özbek'e Tudor Yanıtı!FutbolArena - Karabük Başkanı Ferudun Tankut, Igor Tudor'un yaklaşık bir hafta önce kendisinden transfer talebi olduğunu, ancak ‘hayır' cevabı alınca 'ayrılmak istiyorum' dediğini söyledi.


Tankut, eski hocalarına sitem ederek, “Kaçarcasına değil, Karabükspor'dan vedalaşarak ayrılacaktı. Çiçeklerle, teşekkür ederek yollayacaktık onu. En azından kendisine yemek yapan işçilerle vedalaşırdı. Demek ki yol yordam bilmiyor” ifadelerini kullandı.

Feridun Tankut, Igor Tudor'a ne dedi?

Cumartesi gün Antalyaspor ile oynayacakları maç için Antalya'ya gelen Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına karşı "Olayları noktalamak istiyorum" şeklinde cevap verirken, eski hocaları hakkında ise sitemkar açıklamalarda bulundu.

“En azından futbolcularla, kendisine hizmet eden, yemek yapan işçilerle vedalaşırdı. Demek ki yol yordam bilmiyor” diyen Tankut, Igor Tudor'un ayrılış sebebini ise transfer olarak gösterdi.

Igor Tudor Karabükspor'dan neden ayrıldı?


Tudor'un ayrılış şeklinin son derece yanlış olduğunu söyleyen Tankut, “Bu şekilde ayrılmamalıydı. Kendisi gelip dürüstçe ayrılmak isteseydi, ayrılma kal diye bir şeyim olmazdı. Dürüstçe ayrılabilirdi. İstediği kulübe giderdi ama ayrıldıktan sonra gitmesi daha etik olurdu. Dolayısıyla gelip ayrılmak istediğini beyan etseydi, bu iş zaten biterdi" dedi.

Tudor'un ayrılış nedenini transfer olarak gösteren Tankut, "Bundan bir hafta önce bir konu oldu kendisinin benden bir futbolcu talebi oldu, ben de hayır dedim. ‘O zaman ayrılabilir miyim' dedi, ben de ‘buyur ayrıl' dedim. Böyle bir takıma gidecek, ben ayrılmak istiyorum, Türkiye'de bir takıma gideceğim deseydi, ben buna engel olmazdım. Böyle olsaydı daha hoş, daha şık olurdu. Kaçarcasına değil, Kardemir Karabükspor'dan vedalaşarak ayrılacaktı. Bizde çiçek verirdik, emeklerinden dolayı teşekkür ederdik. Futbolcusuyla, işçisiyle, çalışanıyla orada kendisine hizmet eden, yemek yapan arkadaşlarla bir basın toplantısı yaparak ayrılırım der, ayrılırdı. Herhalde yol yordam bilmiyor demek ki. O bakımdan bir şey demeyeceğim. Tüm her şey futbol kamuoyu önünde gerçekleşti. Çok da güzel yorumlarla haklı olduğumuz ortaya çıktı. Dolayısıyla bu saatten sonra kimseyi muhatap almak istemiyorum” şeklinde konuştu.

Ferudun Tankut'tan Dursun Özbek'e cevap


Tankut, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in son açıklamalarına karşı ise kısa cevap vererek, “Ben olayları burada noktalamak istiyorum. Dolayısıyla ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Uğraşıyoruz, emek sar ediyoruz. Ne yaptığımızı da Türk futbol kamuoyu gördü” dedi.

Karabükspor'un yeni hocası kim olacak?


Antalyaspor'la önemli bir maça geldiklerini de belirten Tankut, yeni teknik direktörleri Zoran Barisic ile yarın imza töreni yapacaklarını belirterek, “Kendisiyle birçok telefon görüşmeleri yaptık. Tekrar oturup konuşacağız. Şu ana kadar sıkıntı çıkmadı, çıkacağını da sanmıyorum. Yarın bir basın açıklaması yapacağız, atacağımız imzayla da hocamızı belirlemiş olacağız” diye konuştu.
 
Adam inat etmis habire her tarafa baglanip illa ayni seyleri tekrarlayip duruyor, amac ne simdi onu cozemedim. Git sikayet et yada sus ceneni kapat artik.
 
La niye tvlere bağlanıp ama bizimle mutluydu dün bile sordum görevimin başındayım dedi diye ağlıyorsun o zaman.

Tam ağlak anadolu yöneticisi tez zamanda kovarlar şunu umarım, kovmazlarsa da küme düşerler inşallah
 
Tankut reis barisic hocamizinda sozlesmesine 150 bin euroya serbest kalir maddesi koyarsan cok makbule gecer.

Ne olur ne olmaz bakarsin Tudor hocam tutmaz filan.
 
Konuşup konuşup insanların canını sıkıyosun aşırı antipatik olmaya başladın.O maddeyi koyduğu yetmiyomuş gibi bir de adam transfer isteyince ayrıl o zaman demiş çocuk gibi
 
Arkadaşlar adamın tüm bu gelişmelere sessiz kalmasını beklemek çok saçma olurdu. Sonuçta teknik direktörleri öyle ya da böyle apar topar takımdan ayrılmış. Karabüklüler "başkan 150 bin euro'ta takımını sattı" ifadeleri kullanılmasın diye elindeki kozlarla medyaya karşı oynuyor. Anlayışla karşılayıp çok da sinirlenip kızmamak gerek. Durumun benim dediğim gibi olduğunu zaten çelişkili açıklamalarıyla anlıyoruz. Kavga istemiyorum, konu kapandı diyor.
 
Kocaman bir U dönüsü görüyorum kendisinde. Cünkü birileri heralde bu adami uyardi . Elimizde hic bir hak yok biryere gitmeye bu isi uzatmanin anlami yok diye.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
 
Üst Alt