Fetih 1453 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fetih 1453

Cevap: Fetih 1453

frangman fena degil

insallah gari giz sahneleri olmaz

bir de fatih sultan muhammed hani oynayan eleman yakismiyor

Çok iyi olmuşa benziyor be çekimleri bir ara çok konuşulmuştu sonra bir daha haber çıkmamıştı Türk sinemasında da bam başka bir dönemin başlangıcı olacak sanırım.

Cok güzel gözüküyor. Böyle Avrupa standartlarında görsellik daha önce görmemiştim. İnsallah içi de fragmanı kadar güzeldir.

Hele şükür kaliteli bir tarih filmi yapıldı(sanırım) Türkiye'de.Birde eleştiri yapayım, bu fetih işide çok sıktı.Tarihimizde bir sürü ilginç değişik olaylar varken herşeyde İstanbul'un Fetihini kullanmaları bayıyor.

Hele şükür kaliteli bir tarih filmi yapıldı(sanırım) Türkiye'de.Birde eleştiri yapayım, bu fetih işide çok sıktı.Tarihimizde bir sürü ilginç değişik olaylar varken herşeyde İstanbul'un Fetihini kullanmaları bayıyor.

inan bana amerikalilar istanbulu feth etseydi üstüne 1000 tane film cekerlerdi... gurur duy bence ... kimsenin feth edemedigini biz ettik....

inan bana amerikalilar istanbulu feth etseydi üstüne 1000 tane film cekerlerdi... gurur duy bence ... kimsenin feth edemedigini biz ettik....

Tarihimizle gurur duyuyorum zaten.Bahsetmek istediğim çocukluğumdan beri televizyonda hep Osmanlı ile ilgili çizgi film olsun, film olsun, dizi olsun aynı konular işleniyor.Ya İstanbul'un fethi yada Hürrem Sultan.Tarihimizde birçok ilginç ve güzel konular var birazda onları işlesinler.

hep düşünmüşümdür neden tarihimizden film çekilmez diye biri yaptı sonunda.. inşallah muhteşem yüzyıl gibi apır sapır bi konusu yoktur adam akıllı bi filmimiz olmuş olur. eğer beğenirsem en az üç kez sinemada izlerim

Tarihimizle gurur duyuyorum zaten.Bahsetmek istediğim çocukluğumdan beri televizyonda hep Osmanlı ile ilgili çizgi film olsun, film olsun, dizi olsun aynı konular işleniyor.Ya İstanbul'un fethi yada Hürrem Sultan.Tarihimizde birçok ilginç ve güzel konular var birazda onları işlesinler.

sirayla ilk kaliteli bu olacak.. insallah ilerde köroglu , osmanlinin kurulusu, dede korkut larinda kaliteli filmleri ni yapariz...

Yıllardır bekliyorum çıktı çıkacak diye. Sonunda resmi fragmanını görebildik.

Dünyada bir çağı kapatıp başka bir çağ açan büyük olay. Umarım filmi de Türk sinemasında yeni bir çağ açar ve artık bel altı komedi filmlerinden kurtuluruz.

kafamdaki film Malazgirt Savaşı

müthiş rapliği====Kumandanlarım, askerlerim! Biz ne kadar az olursak olalım, onlar ne kadar çok olursa olsunlar, daha fazla bekleyemeyiz. Bütün Müslümanların minberlerde bizim için dua ettiği şu saatlerde kendimi düşman üzerine atmak istiyorum. Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya şehit olur cennete girerim. Büyük bir inançla söylenen bu heyecanlı sözlere askerler hep bir ağızdan: -Ey Yüce Sultan! Her zaman senin emrinde ve seninle olacağız, nereye gidersen oraya gideceğiz, diye haykırdılar. Sultanın üzerinde beyaz bir elbise vardı. Düşmana hücum etmeden önce son söz olarak askerlerine şunları söyledi: -İŞTE ŞEHİTLİK KEFENİM, SAVAŞ MEYDANINDA ÖLÜRSEM BENİ BU KEFENLE GÖMERSİNİZ.

diyerek savaş meydanına kefenle çıkmış, bu sahneyi düşünemiyorum.

çakma breavheratlar ilham alır ilham!

Üst Alt