FIFA 11 (PS3/Xbox 360/PC) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: FIFA 11 (PS3/Xbox 360/PC)

FIFA tek başına oynarken ya da online olarak birine karşı oynarken çok iyi.

Ama iyi oynayan 2 arkadaş evde karşılıklı oynayınca gollü maçların olması çok zor oluyor.1-2 gol atabiliyorsun en fazla.PES ise daha eğlenceli 2 kişi yan yana oynayınca.

Simulasyon severler FIFA'yı tercih ediyor. Yani organize ataklarla gol atmak isteyenler, pas yaparak güzel ataklar geliştirerek, en önemlisi taktik yaparak oynamak isteyenler için FIFA 1.tercihtir. Arkadaşlarla hep FIFA oynarız mesela. PES ise arcade tarzı oyun zaten eğlence ön planda.

20100607_00012.jpg

FIFA 10'un başarısı neredeyse oyun dünyasının tamamı tarafından kabul edildi ve Electronic Arts'a olan güvenimiz de son derece arttı. PES serisi karşısında büyük bir avantajı eline geçiren seri FIFA World Cup South Africa 2010 ile de başarısını devam ettirdi.

E3 fuarı yaklaşırken oyuncuların aklında ise FIFA 11'in nasıl olacağı var. Bu fuarda ilk görüntüleri ile karşılaşacağımızı umduğumuz oyun ile ilgili ilk bilgiler de EA tarafından açıklandı.

İlk bilgilere göre FIFA 10'daki başarıyı devam ettirmek adına eski oyuna sadık kalınacağı ve bazı yeniliklerle beraber kusursuz bir oyunla karşımıza çıkılmak istediği anlaşılıyor. İşte açıklanan ilk özellikler.

* FIFA 11'deki yeni hareketler için en son giyisi ve özel kamera teknolojileri kullanılıyor.

* Oyundaki her takım için kendi şarkımızı kaydedip gol attığımızda, yendiğimizde veya yenildiğimizde bu şarkıların çalmasını sağlayabileceğiz.

*Oynanış elementleri FIFA 10'a sadık kalarak geliştirilmiş ve oyuncuların geri bildirimleri sayesinde bazı hatalar düzeltilmiş.

* FIFA 10'da "ping pong" olarak adlandırılan ve düşünmeden pas atılmasına imkan veren basit pas sistemi yerini gerçek yaşamdakine benzer bir sisteme bırakacak.

* FIFA World Cup South Africa 2010'dakine benzer bir penaltı sistemi olacak.

bolumsonucanavari.com (BSC)

XBOX360_Rooney_striding.jpg.jpg

XBOX360_Header.jpg.jpg

XBOX360_Nasri_running_towards.jpg.jpg

PS3_Ivanovich.jpg.jpg

XBOX360_Arshavin_kicking.jpg.jpg

PS3_Nani.jpg.jpg

PS3_Arshavin_running.jpg.jpg

OHA demek istiyorum sadece. Başka söze gerek yok. Özelliklere bak, grafiklere bak, oyuncu yüzlerine bak, krampon ve forma detaylarına bak, saha ve çimlere bak, taraftarlara bak. Oyuna (?) bak !

*Resimler ve bilgiler DONANIM HABER FORUM'dan alıntıdır.

pes 2011 almayı düşünüyodum ama boltladığım kısım fifa'yı aldırabilir bana. :tiphat:

Yanında mp3 çalarını tutarsın yada telefonunu gol atınca basarsın düğmeye sevdiğin şarkı çalar. Gereksiz br özellik.

Yanında mp3 çalarını tutarsın yada telefonunu gol atınca basarsın düğmeye sevdiğin şarkı çalar. Gereksiz br özellik.

Onla mı uğraşacaksın dostum ? :D

Ayrıca oyuna eklediğinde normal ses olarak çalmaz o, oyunda ki stadın hoparlöründen geliyormuş gibi çalar. Ve süper olur ya. Zaten Türkiye Ligi yaparken (konsolda öyle, PC'de öyle mi bilmiyorum) arada türkçe anonslar yapılıyor "lütfen koltuk numalarınıza bakınız, çöpleri atmayınız, yardım için en yakın güvenlik görevlisine danışınız" felan diye. Atmosfer süper yani.

Simulasyon severler FIFA'yı tercih ediyor. Yani organize ataklarla gol atmak isteyenler, pas yaparak güzel ataklar geliştirerek, en önemlisi taktik yaparak oynamak isteyenler için FIFA 1.tercihtir. Arkadaşlarla hep FIFA oynarız mesela. PES ise arcade tarzı oyun zaten eğlence ön planda.

Aynı şeyleri düşünüyorum. Fifa inanılmaz zevk veriyor.

:akansular: Nasıl yapabiliyorsun onu ? PES'te pas diye birşey yok ki.:confused:

Ahah kesinlikle. :D Fifa'da resmen gerçekten futbol oynuyorsun yav o hücum yönünü değiştiren müthiş paslar yeri geldiğinde yaptıgın çalımlar bire birde ki özgürlük falan herşeyiyle Fifa gerçek futbol oyunudur.Pes'te herkes robot anasını satım alıosn topu yardırıosn.

Pes'te kişisel yeteneklere, Fifa'da takım oyununa önem veriliyor.

Örn. Fifa'da Messi ve Ronaldo'yu durdurmak mümkün, ama Pes'te bunu yapmak imkansız. Bizim insanımıza da 2. söylediğim çekici geliyor genel itibariyle.

Grafikler idare eder seçenekler iyi ama oynamaya gelince atari gibi bi Pes oynuyoruz bi bunu Pes bundan 10 gömlek üstün sanki ama Konami'de niye bilmiyorum Lisans alamıyor ve seçenekler yetrsiz modlar filan

1 aydır Pes oynamıyordum, Fifa oynuyordum, dün bir Pes oynadım. Farkettim ki saçma sapan hatalar var oyunda, Fifa'da bunların hiç birisi yok. Sonra hani oyunun yönünü değiştirmek için pas atıyorsun diğer kanada mesela tutamıyor adam saçma sapan hareketler yapıyor. Gerçek futbolda bu var, ee oyunda da olması lazım. Fifa bu yönden iyi işte. Daha gerçekçi, oynanabilirlik harika.

Üst Alt