Fifa World Cup 2010 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fifa World Cup 2010

99564_800.jpg

EA'den "Dünya Kupası" keyfi

Fifa 2010: World Cup; PS3, Xbox ve Wii için geliyor.

Electronic Arts yaptığı resmi duyuruyla, FIFA 2010: World Cup yapımının, 27 Nisan 2010'da piyasada olacağını duyurdu. Futbol simülasyonu, Nintendo Wii, Xbox 360 ve Sony PS3 için hazırlanacak.

Yapımda, yalnızca Dünya Kupası'na katılan takımlar değil, elemelere katılan tüm takımlar yer alacak. Bu da, tamamen hayal gücünüze bağlı bir Dünya Kupası'nı kontrol edebilirsiniz anlamına geliyor. EA, PC sürümü için hazırlık içinde olmadığını da ekledi. Fifa 2010'un PC sürümü, otoriteler tarafından yoğun biçimde eleştirilmişti.

EA'den "Dünya Kupası" keyfi - PC World Online

99566_800.jpg

99567_800.jpg

99568_800.jpg

99569_800.jpg

99570_800.jpg

99571_800.jpg

99572_800.jpg

99573_800.jpg

99574_800.jpg

99575_800.jpg

Cevap: Fifa World Cup 2010

Yıllardır şu statlardaki asılı bayraklardan vazgeçmediler. Statlarda oluyor da ben mi görmüyorum acaba ?

Şu görüntülere bakılırsa bence tam bi fiyasko..

Pc için değil Ps için yapıldığı için bence mükemmel bir oyun yapıcaklar.Pes'ten iyi olucak.Pc için olsaydı yine b.k gibi olurdu.

Easports yaptı ise alınmaz.

Amerika'daki EA Sports (Konsollara oyun yapan firma) yaptıysa göz kapalı olsa dahi alınır. Fakat Kanada'da ki EA Sports (PC'lere oyun yapan firma) yaptıysa 1 TL olsa bile alınmaz :) .

Oyun çok süper gelecek ve bu sefer sanırım konsollara özel gelecek. PC'ye çıkmayacakmış bu oyun.

PC 'ye çıkmayacaksa alınır. Ben Pc için alınmaz demiştim bir çok arkadaşımız konsol için çok güzel oyun yaptıklarını söylüyorlar Easport'un.

PC 'ye çıkmayacaksa alınır. Ben Pc için alınmaz demiştim bir çok arkadaşımız konsol için çok güzel oyun yaptıklarını söylüyorlar Easport'un.

Konsol için yardı geçirdi hocam FIFA 10. Öyle böyle değil bildiğin gerçek maça döndü. Öyle bir hal aldı ki PES 2010 yenilgisini kendi kabullenip form oluşturdu bir sitede kullanıcılardan öneri almak maksatında. Yani FIFA'nın yıllar önce yaptığı şeyi yeni yapmaya başladılar. KONAMI'de biliyor PES 2010'un çok iğrenç olduğunu, o da kabullendi ve işte dediğim gibi form doldurmak için bir site açtılar ben de doldurmuştum işte şu şöyle olsun mu şöyle eklensin mi FIFA 10' mu PES 10'mu aldınız hangisi iyi bir sürü şey vardı.

Ama hakkaten FIFA 10 yarmış geçirmiş bir oyun. PES'te bir top fiziği güzel, yani şutlar, ortalar felan. Başka extrası yok. Ama FIFA 10'da animasyonlardan tut 30+ özel harekete kadar herşey var. Skilled dribbling diye bir özellik var mesela, Arda'dan hatırlayın sola doğru sürerken bir anda sağa çekiyor topu aniden, veya Keita Fildişi maçında Drogba'ya asist yapmıştı adamı geçerken bir anda sağ-sol yapmıştı adamın feleği şaşmıştı aynı o özellik oyunda da var. (Aşşağıdaki videoda Messi videonun sonuna doğru yapıyor oyundan bir görüntüde oradan bakabilirsiniz harekete - 03.05'te başlıyor zaten Skilled Dribbling diye de yazıyor)Sağdan atıp soldan geçme, gelen topu pozisyona göre arka ayağıyla kesme felan bir sürü varyasyon var oyunda. Gerçek gibi yani. Bunda çıta daha da yükselecek, bilmiyorum nasıl yükselecek oyunlukta çıkacak oyun artık :) Not olarakta belirteyim FIFA 10'un gerçekçi gözükmesinin temel nedenlerinden biri de oyundaki animasyonların tamamının gerçek futbolcudan alınarak yapılmasıdır. Yani Rooney,Ronaldinho,Ronaldo gibi oyunculara özel birşey giydiriyorlar, hareketler yapılıyor ve bilgisayar ortamına aktarılıyor aynı anda. Bu nedenle çok gerçekçi oyun.

Bu da FIFA 10'da bulunan "bazı yeni hareketler", tamamı değil ama yenilerin bulunduğu süper bir video, (tabii ki konsol versiyonlarına özel olan oyunda)

YouTube - FIFA 10 "New Skills" Tutorial (HD)

Benzemeyle olmuyor Fifa 2010 Trailer'ini izlesen dilini ıstırırsın; oynasan başka yerlerini kemirmeye başlarsın.

Benzemeyle olmuyor Fifa 2010 Trailer'ini izlesen dilini ıstırırsın; oynasan başka yerlerini kemirmeye başlarsın.

Trailer değil ki yukardaki oyun içi hepsi :D PS3/Xbox 360 versiyon oyun içinden kareler. Önce gerçek hareket videosu, sonra oyun içinden görüntü yapmış adam. Bizzat oynadım oyun bende de var ondan biliyorum.

FIFA son zamanlarda grafik olarak pek güzel gözükmüyor ama çok zevkli oluyor. Oynanabilirliği grafiğe tercih ederim. ;)

Üst Alt