Fikret Orman: "Sonradan ağlayıp da dönmeyin" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fikret Orman: "Sonradan ağlayıp da dönmeyin"

55ea2eb4f018fbb8f87016d0.jpg

Yabancı oyuncu sayısıyla ilgili tartışmalarla ilgili görüşlerini aktaran Orman, kulüp olarak her yeniliğe adapte olduklarını ancak daha önce belirlenen kurala göre hareket etmek gerektiğini dile getirdi.

Ortada bir değişikliğin olmadığına dikkati çeken Orman, "Tartışılıyor. Benim o günlerde bu yabancı serbesti artmasıyla alakalı herkesin kayıtlarında vardır açıklamalarım. O zaman da, 'bundan en az zararı biz görürüz, en büyük zarar başka kulüpler görür' demiştim. Transfer yapmak için yapanlar sonunda büyük zararlar görür. Biz kendi rotamızda gideriz. Sonradan ağlayıp da dönmeyin. Şimdi geldiğimiz noktaya baktığımız zaman bunun zıttında düşünenler var. Onlar bir strateji geliştirdi galiba. Beşiktaş ile strateji açısından düşündüğünüzde bizim önümüz aşılamaz. Karakterli oyuncularla doğru işler yapma gayretindeyiz. Yabancıya sınırlama var zaten, yerliye yok. 28 yerli ile oynamak istiyorsa oynasınlar. Fatih hocam da açıkladı, Göksel Gümüşdağ da anlattı. Ortada tartışma yok. Zıttında durmak zorunda değilim. Ancak planlamalar doğru analiz edilmeli. Her karardan dönülmemesi lazım"eklinde görüş belirtti.

Planlamaların doğru analiz edilmesi gerektiğini kaydeden Orman, şöyle konuştu: "Bir karar verildikten sonra dönülmemesi lazım. Bir kulüp kendi işini doğru yaptığı sürece her sistemde doğru hareket edebilir. Biz şu ankine adapte olduk. Başka bir şey olsa ona da adapte oluruz. Maç başladıktan sonra kural değişmez. İki stoper yanımızda. Biri Türk, biri yabancı. İkisi de profesyonel. Bizim için hiçbir farkı yok. Buna göre devam edilmesini daha doğru buluyorum."

ajansspor

Hazırlığımız 5+0+3'e gore

Çok değil sadece 3 sene önce "5+0+3" gibi uyduruk ötesi uyduruk bir kuralı savunan ve bu şekilde devam edilmesini talep eden kulüp ve başkanı da kendileriydi. O über aptalca statü yüzünden Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kadro planlaması sekteye uğratılıp, zor durumdaki Beşiktaş şaha kaldırılmıştı. Hatırlaması çok da zor değil o günleri..

Hazırlığımız 5+0+3'e gore

Çok değil sadece 3 sene önce "5+0+3" gibi uyduruk ötesi uyduruk bir kuralı savunan ve bu şekilde devam edilmesini talep eden kulüp ve başkanı da kendileriydi. O über aptalca statü yüzünden Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kadro planlaması sekteye uğratılıp, zor durumdaki Beşiktaş şaha kaldırılmıştı. Hatırlaması çok da zor değil o günleri..
Kendi ifadesiyle :

"Bir karar verildikten sonra dönülmemesi lazım. Bir kulüp kendi işini doğru yaptığı sürece her sistemde doğru hareket edebilir. Biz şu ankine adapte olduk. Başka bir şey olsa ona da adapte oluruz. Maç başladıktan sonra kural değişmez."

Kurali savunma sebebi kurallarin zit pit degismesinden dolayi olabilir mi acaba yani sanki oyle demek istiyor bu aciklamasini okursam.

Kendi ifadesiyle :

"Bir karar verildikten sonra dönülmemesi lazım. Bir kulüp kendi işini doğru yaptığı sürece her sistemde doğru hareket edebilir. Biz şu ankine adapte olduk. Başka bir şey olsa ona da adapte oluruz. Maç başladıktan sonra kural değişmez."

Kurali savunma sebebi kurallarin zit pit degismesinden dolayi olabilir mi acaba yani sanki oyle demek istiyor bu aciklamasini okursam.

Mesele bundan ibaret. Aslinda en büyük darbe bu kural ile BJK´ye indirildi, ama GS ve FB´nin bukadar sacmalayacagini kimse öngremezdi heralde, bu sürec zarfinda.

Mesele bundan ibaret. Aslinda en büyük darbe bu kural ile BJK´ye indirildi, ama GS ve FB´nin bukadar sacmalayacagini kimse öngremezdi heralde, bu sürec zarfinda.
Ben simdi eski aciklamalarini ve dusuncesini tam olarak hatirlamiyorum ama soyle bir sey kaldi aklimda, yani bir karar verildiyse bu kararin arkasinda durun gibisinden, bu 5+3 yabanci da olabilir tamamen serbest de olabilir. Tabiki islerine geldigi icin mi oyle diyor yoksa gercekten samimi mi bilemicem. Sirf bu aciklamasindan degil sanki daha oncede buna benzer bir sey dedigini hatirliyorum gibi.

Arkadasin verdigi linke tikladim orada da soyle savunuyor eski kurali:

"Bütün hazırlığımızı gelecek sezon uygulanacak 5+0+3'e göre yaptık. Mevcut yönetmeliğe göre oynarız, bunu da destekliyoruz fakat dışarıda 3 oyuncunun bulunmasındansa kulübede durmasını daha mantıklı buluyoruz.

Beşiktaş uyumlu bir kulüptür ama maç başlayınca kurallar değişmez. Sekizin üzerindeki bütün uygulamaların karşısındayız."

bu kismi cimbiz ile cektim cunku bugunku aciklama ile ayni dusuncede oldugunu gosteriyor bana.

Üst Alt