Fikret Orman: "Talisca'ya ceza vereceğiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fikret Orman: "Talisca'ya ceza vereceğiz"

fikret_orman_el_mi_yaman_bey_mi_yaman_goruruz_h3820.jpg

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı futbol takımının adım adım şampiyonluğa gittiğini söyledi.

Bakırköy'deki Dr. Sadi Konuk Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'nin açılışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Orman, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile oynanan derbi maçla ilgili, "Taş kuşa çarpmadı, kuş taşa çarptı. Milyonda bir olacak pozisyon, gol oldu. Futbolun içinde olan bir şey. Beşiktaş, üstün ve başarılı oynadı. Herkes tarafından da beğenilen bir futbol ortaya koyduk." diye konuştu.

"Talisca'ya ceza vereceğiz"

Fikret Orman, "Talisca, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan (PFDK) ceza aldı, Volkan Demirel ise PFDK'ya sevk edilmedi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Federasyonun yönetmeliklerinden bahsediliyor, birinde akıcı görüntü var, öbüründe ses kaydı yok diye. Bunlar doğru şeyler değil. Böyle yönetmelik varsa bunların değiştirilmesi lazım. Siz, kötüyü örnek gösterdiğiniz sürece herkes kötüye doğru gider. Kameralar önünde ana avrat küfür edeceksin, hakem arkasını döndüğü zaman akıcı görüntü ve ses kaydı olmadığı için bu ceza almayacak. Orada oyuncuyu tahrik edeceksin, iteceksin, kakacaksın, küfür edeceksin, çocuk da bir saniyelik bir şey yaptı ama bunu meşru olarak görmüyorum."

"Profesyonel olan oyuncular böyle şeyler yapmayacak." diyen Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşiktaşlı oyuncular, buna yol açmamalıydı. Bir saniyelik bir hareket ama tasvip etmiyorum. Ağır tahrikler var ama onu akıcı görüntüde var, ses kaydı yok dediğiniz zaman ben de oyuncularıma söyleyeyim, hakem arkasını döndüğü zaman ana avrat küfür etsinler. Futbolun gideceği yer bu mudur? Talisca'ya zaten ceza vereceğiz. Bu gibi konularda, özellikle Fenerbahçe maçıyla ilgili bizim tarafımızdan ikaz edilmiştir. Rakip, zaten bu zihniyetle gelmiş. 'Başakşehir'e çalıştık, Beşiktaş'a çelme takmaya geldik.' diye açıklama yapıyorlar."

ajansspor

Üst Alt