Filipovski'den Büyük Fedakarlık!


flipovski.jpg

Ergin Ataman ile sözleşme yenilemeyen Galatasaray Odeabank, Saso Filipovski ile yakın temast Bu sezon Banvit ile Türkiye Kupası şampiyonluğu ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan coach Filipovski, son dönemin en gözde isimlerinden biri oldu.


Adı birçok Avrupa kulübü ile birlikte de anılan Saso Filipovski, Galatasaray Odeabank’a gelmeye sıcak bakıyor. Sloven coachun Sarı-Kırmızılı ekibe gelmek için büyük bir fedakârlık yapmaya da hazır olduğu belirtildi.

Bu sezon elde ettiği başarılarla bütün dikkatleri üzerine çeken Filipovski’nin İstanbul’da çalışabilmek için buy-out parasının bir kısmını cebinden karşılamaya hazır olduğu kaydedildi. Sözleşmesi devam eden genç antrenörün Galatasaray’a gelmek için Banvit’e böyle bir teklifte bulunabileceği ifade edildi.

Saso Filipovski’nin ayrılması ihtimalinin gün geçtikçe artması üzerine Bandırma kulübü de arayışlarını sıklaştırdı. CSKA Moskova’da coach Dimitris Itoudis’in yardımcılığını yapan Andreas Pistiolis’le Banvit’in ilgilendiği kaydedildi. Pistiolis, daha önce Itoudis’le Banvit’te de görev yaptı.

(basketball.com.tr)
 
Üst Alt