Fizikli olmak ne demek? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fizikli olmak ne demek?

Cevap: Fizikli olmak ne demek?

Bazıları doğuştan kafa dışında heryerden fiziklidir:

Misal; Volkan, Batuhan vb...

:)

Ben öyle düşünmüyorum. Volkan fiziklidir. Kalecilikte ne kadar yararlı pek bilmiyorum. Fakat Batuhan'ın fiziği gerçekten müthiş. Dizginleyebilecek bir hoca olsa Batu Türkiye'nin en büyük golcüsü olur.

Fizik çok çok önemli degildir,önemli olan dayanıklı olmak tempolu olmak 90 dakika boyunca yeteneklerini sergileyebilmektir.

Vucudunda fazla kas olmuş olmamış önemli degil.

Bence fizik bir futbolcu icin tabiki cok onemli ama sanki bizimkiler manken fizigi ariyorlar :) futbolcuda engerekli unsur guclu ve bazi arkadaslar bahsetmis dengedir yada dengesizlik mesela Arda nin kafasi okdar buyukki sallana sallana adamin ustune gidince rakibin kafasi karisiyor bu onun futboluna katki sagliyor birde kalca unsuru var kalcasini iyi kullanan adamlar genelde bu isi bitirmis oluyor Hagi,alex,sergen kalcalarini iyi kullanan cok dengeli oturakli adamlardi sanki emrede omodel sanki tabii bu fizik isinde mevkide onemli defans oyuncusuda 1.60 olamaz haliyle::)

Fizik çok çok önemli degildir,önemli olan dayanıklı olmak tempolu olmak 90 dakika boyunca yeteneklerini sergileyebilmektir.

Vucudunda fazla kas olmuş olmamış önemli degil.

Aynen katiliyorum. Ikili mücadelelerde ayakta kalmak icin, hava toplarinda saglam yükselebilmen icin, cabuk sakatlanmaman icin gerekli bir sey. Yoksa adam gelir bi omuz atip alir topu veya hava topunda yükselip bi koyar omuzu ucarsin. illaki boy pos olucak degil tabi dayanikli olmak sart.

Fizikten önce dayanıklılık önemlidir.Nondaya bakıyoruz tam bir futbolcu fiziği var adamda ama gücü yetersiz olduğu için fiziğini kullanamıyor.Tevezi hepimiz yakından tanıyoruz.Kalçasını en güçlü savunma oyuncuları arasında da çok iyi kullanabiliyor gücünden dayanıklığından dolayı.Futbolcunun dayanıklı olanı makuldür.

Gerçek anlamda fizikli olmak 2 metre boyunda 100 kilo civarında falan olmak demektir.

Futbol terimi olarak telaffuz edersek fizikli olmak=güçlü olmak

Güçlü olmak=sahip olduğu fiziği en mükemmel şekilde kullanabilme potansiyeli

CR9.jpg

Güç, fiziği tamamlayan unsurdur. Her insanın fiziği iyi olmayabilir ama bazıları yeteneği ve hızıyla fizik açığını kapatır. Örnek; Messi, Giovanni, Maradona. Hagi 1.74 boyunda fakat onun fiziği güçlüdür. Omuz omuza girersen agresifliği ve gücüyle kendini yerde bulabilirsin. Ama Messi ile omuz omuza girsen, güçten değil, hızdan dolayı onunla yarışacak zamanın bile olmaz.

Emre Çolak hem fizik hem de güç olarak kötü. Fakat sahada daha dengeli duruyor. Top ayağına yakışıyor. Bilerek ve bakarak oynuyor. Fiziği gelişmese bile, daha da güçlenebilir. İnsanda boy 20 yaşından sonra uzamaz derler. Zaten yetenekli oyuncular hep kısa ve sol ayaklı olur. Emre Çolak en azından lig için güçlü bir yapıya sahip olmalı. Yoksa her maçta sakatlanma riski yüksektir.

aboooov !!!

ben mi yanlış görüyorum yoksa sen Maradonanın fiziğine laf mı attın ??

Maradona gelmiş geçmiş kısa boylu oyuncular arasında en güçlülerden biridir..

aboooov !!!

ben mi yanlış görüyorum yoksa sen Maradonanın fiziğine laf mı attın ??

Maradona gelmiş geçmiş kısa boylu oyuncular arasında en güçlülerden biridir..

Orda hızdan bahsettim dikkat edersen. Tabiki güçlüydü ama Hagi kadar değil. Fizik dendiğinde akla sadece boy gelmesin. Bu yüzden güç fiziği tamamlayan unsurdur dedim yazının başında.

Üst Alt