FM 2013 Resmi Yamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FM 2013 Resmi Yamalar

SIgames ve Turksportal tarafından yayınlanan yamaları burada paylaşacağım.

1) Tam Sürüm için 3 Yama (13.0 için)

perpetua' Alıntı:
Aşağıdan indirebileceğiniz dosya birbirinden bağımsız üç yama içermektedir.

1. TSI-TurkceHarfler.dbc
    • Bu yama veritabanında eksik olan ş, Ş, İ, ı, ğ ve Ğ harflerini oyuncu/personel, kulüp ve şehir isimlerine ekler.

2. TSI_13.0_Yama.xml
    • Bu yama veritabanı SI'a teslim edildikten sonra Türkiye veritabanında gerçekleşen bazı önemli teknik adam ve oyuncu değişikliklerini ve gözden kaçmış bazı hataları düzeltir.

3. TSI_3Lig_ve_BAL.xml
    • Bu yama oyunda Turkiye 3. Lig ve BAL'i seçilebilir ligler yapar. Bu liglerde editörün izin verdiği kadarıyla kurallar gerçekçi yansıtılmıştır. 3. Lig grupları ve BAL grupları gerçek gruplar değil oyunun seçtiği gruplar olacaktır.

İndirdiğiniz RAR dosyasının içeriğini \Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\editor data\ klasörüne yerleştirip yeni bir oyun kurmanız gerekmektedir. Üç yamayı oyununuzda birlikte veya birbirinden ayrı kullanabilirsiniz.

Yamaları İndir

2) Gerçekçi İsimler Yaması (13.3 için) (Lisansı alınmamış olan turnuva, takım ve lig isimlerini orijinal haline çevirir.)

Kurmak için

Program Files \ Steam \ SteamApps \ common \ football manager 2013 \ data \ db \ 1300

Program Files \ Steam \ SteamApps \ common \ football manager 2013 \ data \ db \ 1330

dizinlerindeki dbc, edt ve Inc klasörlerini silin. İndirdiğiniz klasörün içindeki dbc, edt ve Inc klasörlerini buralara kopyalayın.

Editor data files dosyasınıda C:\Users\<Kullancı adı>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\Editor data içine atınız. Editor data klasörü yoksa oluşturunuz.

Download

https://www.sendspace.com/file/ay5fvs

Alıntıdır

3) Profil Özellikleri ve Mevkii Kısaltmaları Yaması (13.3)

Konu 13.3.1 dil dosyasına göre tekrar düzenlenmiştir

aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://tr.rghost.net/44196295

linkten çıkan rar dosyasını çıkarttığınız zaman

pozisyon

pozisyon - profil

taktik

taktik - pozisyon

taktik - profil

taktik - profil - pozisyon

toplam yedi klasörle karşılaşacaksınız, orjinal olarak oynamak istediğiniz bölümün klasörüne girerek içindeki turkish.ltc dosyasını

Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2013\data\updates\update-1330\languages\changes

içine kopyalayın ( her ihtimale karşı changes klasöründeki turkish.ltc dosyasını yedekleyebilirsiniz) üzerine yazılsın mı ya evet dedikten sonra oyuna girip kontrol edebilirsiniz.

Cevap: FM 2013 Resmi Yamalar

Biran evvel çıksada alsak. ilk defa bu sene oyunu orjinal alacağım yıllarca adamlara etmediğimiz kalmadı neden türkçe çıkmıyor diye. şimdi isteğimiz oldu bizde bize düşeni yapalım orjinal alalım.

Ben de bu sene orjinal almayı düşünüyorum, orjinal oyunu bir çok makinaya kurabiliyor muyuz ?

kurabilirsin fakat bir tanesi ile online da kalip, digerlerinde offline da kalman lazim steamda.

Şu steam olayı da ayrı bir sıkıntı. Ben mesela steam' da kurdum FM12 yi. Daha sonra bir sürü sıkıntı yaşadım. Bir kere steam şifremi parolamı falan hatırlamıyorum. Zaten oyunu da sürekli offline olarak oynuyorum. Bu seneki de mi aynı şekilde olacak?

Şu steam olayı da ayrı bir sıkıntı. Ben mesela steam' da kurdum FM12 yi. Daha sonra bir sürü sıkıntı yaşadım. Bir kere steam şifremi parolamı falan hatırlamıyorum. Zaten oyunu da sürekli offline olarak oynuyorum. Bu seneki de mi aynı şekilde olacak?

Gecen seneki sistemin aynisi olacak. sifreni hatirla mailine felan gondersinler. orjinal oyun icin steam hesabi sart

Steam olayına yabancıyım, nedir offline-online muhabbeti ?

oyunu oynayabilmek icin steam sart, kodu oraya bir kez girip indirilip kuruluyor. online olursa guncellemeler vs. otomatik olarak kendi hallediyor. offline ise orada offline mod var ona basarak offline alabilirsin. guncelleme zamani digerini offline alip bunu online yapip guncellestirmeleri yapabilrisin. steamde ayrica bu sene galiba online oyunda da oradan oynanacak. onceden hamachi felan vardi ama artik sadece steamdan oynanacak sanirim online.

Teması çok kötü ya.Beyaz tema üzerine gri yazı.Ya da benim indirdiğim FM bozuk :asd: Çok kötü çünkü.Oyuna falan giremiyorum:eek:

Üst Alt