Football Manager Artık Tamamen Türkçe !


Türkiye'de ve dünyada, futbolseverlerin bağımlısı olduğu Football Manager'in yıllardır en büyük sorunu Türkçe dil desteğinin olmamasıydı.FMGraphics.net adlı internet sitesinin başlattığı organizasyon ile artık bu fenomen oyun, Türkçe olarak oynanacak.Football Manager Türkiye resmi fan sitesinde, bu sene yapılacak çeviri için tüm oyun severlerin aktif olarak katılımını sağladı. 23 Ekim'de başlatılan çalışmada, Türkçe yamanın yaklaşık %70'lik kısmı tamamlandı.Amatör çevirilerin kabul edilmediği projede, akademisyenler ve öğrenciler dahil, birçok farklı meslek grubundan insanlar çeviri yaptı.Menajerlik oyununun yapımcı firmasının Türkçe dil seçeneğini, oyunun içinde sunmamasından dolayı böyle bir ihtiyacın ortaya çıktığını ifade eden site yöneticisi Adem Özkur, "Yapımcı firma, Türkiye'de yeterli orijinal Football Manager satılmadığı gerekçesiyle 2005'ten bu yana oyunda Türkçe dil desteğini sağlamıyor. Son yıllarda FMGraphics.net olarak bu konuda tek başımıza kararlı bir şekilde dil dosyalarını yayınlamaya devam ediyoruz. Oyunun kesinlikle orjinal alınmasını tavsiye ediyoruz. Korsan oyunlara, projelerimizde kesinlikle destek vermiyoruz. Oyunu orjinal alıp, Türkçe olarak oynamak isteyenler için harika bir fırsat yaratıyoruz" ifadelerini kullandı.Football Manager 2012 dil dosyasında, 46 bin 400 cümle bulunuyor. Birçoğu paragraf uzunluğunda olan cümlelerin çevirisi için, bu projede başta üniversite öğrencileri olmak üzere, çok sayıda gönüllü çalışıyor.

NTVSpor
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Çok güzel oldu benim kullandıgım yamada bazı kelimeleri yanlış çevirmişlerdi bazen denk gelince iyi oyuncularla aram bozuluyordu :)
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Beyler bu arada size bir şey soracağım. Ben 2012 orjinal sürümü oynuyorum. Sports interaktif dosyasının içerisinde editör dosyası yok. Bu yüzden bazı eklemeleri yapamıyorum. Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim.
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Beyler bu arada size bir şey soracağım. Ben 2012 orjinal sürümü oynuyorum. Sports interaktif dosyasının içerisinde editör dosyası yok. Bu yüzden bazı eklemeleri yapamıyorum. Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim.Reis o zaman korsan sürümünü dene :)
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Selam arkadaşlar. Bi şey sorcam. Bu oyun Samsung Netbook da oynanır mı? Atom işlemci.
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Yahu şu oyunu ingilizce oynayın bari de İngilizce bişeyler öğrenirsiniz,Rpg,aşırı ağır ingilizce gerektiren oyunlar olsa neyse.Hem futbolla ilgili terimleri öğrenmiş olursunuz işte.
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Yahu şu oyunu ingilizce oynayın bari de İngilizce bişeyler öğrenirsiniz,Rpg,aşırı ağır ingilizce gerektiren oyunlar olsa neyse.Hem futbolla ilgili terimleri öğrenmiş olursunuz işte.Oyun zaten zaman alıyor, bir de onunla uğraşılmıyor be, Türkçe olursa herşey daha tık tık ilerler. İngilizce öğrenilecekse adres FM değil Limasollu Naci Reis olmalı :weqweq:
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Beyler bu arada size bir şey soracağım. Ben 2012 orjinal sürümü oynuyorum. Sports interaktif dosyasının içerisinde editör dosyası yok. Bu yüzden bazı eklemeleri yapamıyorum. Bununla ilgili bir bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim.Steam'den indirebiliyorsun Editor'u abi
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !_________Bir zamanlar ne uğraşırdım şu oyunla...10 yıl önce falan birde tüm yama ve hilelerini yapardım.Türkçeye bile çeviri yaptığım olmuştu...Bazı cümleler düşük olurdu. Onları doğru şekilde mantıklı çeviriler yapmak için ne uğraşırdım..Ama hala kızarım; dünyada en çok konuşulan dillerden biri olmasına rağmen bir çok site ve programda Türkçe çeviri yoktur..Bugün dünyada Flamence kaç kişi konuşur ama her alanda vardır Flamence versiyon.. Sadece Aklıma gelen ilk örnek...

Yaş artık 41 oldu... Kafa kaldırmaz bu oyunu ...Eskiden olsaydı bayılırdım bu oyuna ...Hatta 22-23 sezon devirmiştim... Gerçekte o dönemde 25 yaşlarında olan futbolcular oyunda son dönemde Tecrübeli Hoca olarak anılıyordu... Ona çok gülmüştüm :D :D :D
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Yalnız kadim dostum Adem Özkur'un adının Ade Özkür diye yazılması pek hoş olmamış :)
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !Yama %100 olmadan yayınlanmayacak timsaha gelmeyin %70deymiş şu anda indirilebilirlik bir Türkçe Yama dosyası yok.
 
Cevap: Football Manager Artık Tamamen Türkçe !İçinde benim de olduğum bir nesil İngilizce'yi bilgisayar oyunlarından öğrendi,İngilizce kullanında en azından göz aşinalığınız olsun...Gidip MeSeNe'yi aç diye yazmayın sonra..
 
Üst Alt