Football Manager Hikayeleriniz ve Daha Fazlası (Arşiv) - Sayfa 367 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Football Manager Hikayeleriniz ve Daha Fazlası (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pes regen facepack

08xBxY1mUGa6yAMpvtb8BnYLgtNKI8Hb.png

5THFy4lRREZ37L4mzMRGeNm3AfXzS5Zr.png

8fQflDWP6yRgF6rN7oVI02govHspzcDP.png

ZvTcm1xH9sKMkYjyQtJilQTwz2fUoPRs.png

Beğendiğiniz regenlere(İd-sini öğrenip kullandığınız facepack paketinin içinde ayar çekmeniz lazım) böyle facepack ekleyebilirsiniz

fmyi salalım derim

Yeni bir şey buldum

Bunu deneyecem bakalım

Bir kez daha Football Manager'ı daha gerçekçi bir şekilde oynamak için benim için vazgeçilmez görünen bir yama yükledim. Bu, her ülkede bulunan Gençlik Değerleme rakamının düzeltilmesidir. Bu değer, bilmeyenler için, bir şekilde oyunun bu liglerin liglerinde yarattığı oyuncular için “ortalama” kalkış kalitesini belirler. Mantıklı bir şey, çünkü futbolun ekili ve çok önemli bir spor olduğu, şu anda baskın olan takımların çok uzun bir süredir seçkinler arasında yarışmaya devam etmesine izin veriyor.

Sorun nedir? Orijinal veri tabanında oluşturulan değerlerin gerçek bir gülüş olduğunu. Ve açıkça söylüyorum ki, SI Games'in bunu düzeltmemesi ve bizi her gün aptallara götürmesi utanç verici. Orijinal niteliklere göre, Mısır dünyadaki en iyi yeniyetmelere sahip 8. ülke, Türkiye 9., Ürdün (evet, Ürdün), Irak ve İran'ın sırasıyla sırasıyla 20., 21. ve 22. olduğunu düşünüyor mu? Bunların hepsi Dünya Kupasında her zaman iyi rol oynayan büyük ve tarihi futbol gücü Uruguay listesinde 42. sırada mı? Tabii ki, oyunun yaratıcılarının bu çılgın sıralamayı ayarlamak için nedenleri olduğunu bilmiyorum, sanırım arkasında ekonomik sorunlar olacak, ama kesinlikle oyun deneyimine yardımcı olmuyor. Belki Rus, Güney Afrika ya da Türk ve Mısırlı yenidoğanların gerçek dışı seviyelerini fark etmediniz mi? Esasen bu rakamtan kaynaklanmaktadır, ancak yeni oyuncuların üretilmesi müdahale etmedeki tek faktör olmadığı (aynı zamanda kulüp tesisleri, itibar vb.) Çok karmaşık ve rastgele bir konu olmasına rağmen.

Bu nedenle, veritabanında kayıtlı 222 ülkenin her birine yeni bir değer verdiğim kendi sınıfının yaratılmasını önerdim (tümü, hatta Oceania xD'nin küçük olanları). Bu sıralamanın detaylandırılması için, bir yandan bu ülkelerin farklı turnuvalarda (Dünya Kupalarından her türlü bölgesel kupalara kadar) seçilmelerinin tarihsel sonuçlarını, mevcut rol üzerindeki kişisel izlenimlerle birleştirdim. Tüm milletlerden oyuncuların mevcut futbol temsil eder. Belirli verileri kullanma çabasına rağmen, listenin tamamen öznel ve tartışmaya açık kaldığına dikkat edin, çünkü her biri bir şekilde yapar ve bir ülkeyi biraz daha ileri götürür. Ancak, genel değerlerin aşağı yukarı iyi olduğunu ve seçimlerin orijinal veri tabanında olduğu gibi mantıksal olarak gruplandırıldığını söylemeliyim. Benim tavsiyem, tam olarak beğeninize uygun olmayan bir şey görürseniz, bu yamayı baz olarak kullanarak kendiniz düzenlerseniz ya da başarısız olursanız, aynı yazı üzerinde yorumda bulunursunuz.

Genel olarak, gençlik derecelendirme ortalama değerlerini yaklaşık 10 puan düşürdüm. Bunun nedeni, oyun deneyimime göre, simülasyonda çok yakın zamanda çok fazla sayıda yenidoğanın üretilmemesidir: 5 mevsimden sonra 190'larla etrafta dolaşan çok fazla miktarda "mini-Messis" olduğu söylenmedi. BBDD'de 15 yıl futbolcunun yapımcılığını içeren sadece 5 oyuncu var mı? (Messi, Cristiano, Mbappé, Neymar, Neuer)? Bu azalışla sorun tamamen çözülmedi, ama en azından Brezilya (diğerleri arasında) sabit bir ultra-mega yıldız yuvası olmayacak (ancak seçkinler için uygun iyi oyuncuların xD endişesi yok).

*** Yeni *** Bu sefer düzenlediğim bir diğer yeni şey, her ülkede "kişilik özelliği şablonu" adı verilen bir dizi figür. İçinde, menşei ülkeye göre farklılık gösteren, üretilen oyuncular için ortalama kişilik profilleri oluşturulmuştur. Söylemeliyim ki, bu rakamların "niyetini" anlıyor olsam da, bir şekilde yerel futbol kültürünü temsil etmeyi istemek dışında, sonuçta pratikte başka bir grotesk ve bana ait görünüyor. onları bütünlüklerinde silmeye karar verdi Neden? Zira Moğol oyuncularının Danimarkalılardan daha kötü bir ortama uyum sağlayabildiğine dair bir mantığa sahip olmama rağmen, pratikte, kurulan tek şey bu değildi ve her şey bir bütün olarak gerçekten keyfi ve her ülkenin futbol gerçekliği ile tutarlı bir şey değildi. Aynı temelde bile olsa, yaklaşımın bir kişiyi belirli bir milletten olduğu için bir kişiliğe kabul etmede haksızlık ve önyargılı olduğunu söylemekten bahsetmiyorum. Genel imaja karşı önemli bir anda baskıya dayanamayan Almanlardan profesyonel olan veya Almanlardan gelen tekmeleme örnekleri yok mu?

Fakat bunu açıkça görmeniz için size yakın örnekler vereceğim: Gerçekten de Şili oyuncularının Arjantinlilerden daha az sportif olduğunu düşünüyor musunuz? İtalyanlar neden tüm çevre ülkelerle ilgili olarak son derece hırslı? Ve en profesyonel Portekizce? Yoksa İspanyol oyuncuların ortalama uyarlanabilirlikten daha kötü olması gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Evet, bize İngilizce öğrenmek için bir şeyler pahalı, ama alçakgönüllü İspanyolların açık insanlar olduğunu düşünüyorum

@Uğur İz

Yama yapımcısı ispanyol herifin avatarına bak :asd:

@Uğur İz

bende üyelik açıp avatara amigo orhanı koyacağım

@Uğur İz

@Sarper Yıldırım

CM03-04 den beri her seriyi minimum 700-800 saat oynarım yılda. FM12-FM16 arasını yılda 1000 saatten fazla oynadım. 19'u da aldım ama iş güç sebebiyle toplasan 50 saat oynamadım bu yıl. İçime dert oldu yeminle.
FM20'yi de çıktığı gün alacağım. Belki yine oynayamam fazla ama maksat koleksiyon eksik kalmasın. Kutulu oyun olarak alıp koleksiyon yapıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt