Forma satışı rezaleti - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forma satışı rezaleti

Cevap: Forma satışı rezaleti

Benim içim rahat.Bundan önceki senelerde hep çıkan ürünleri alıyordum.Bundan sonrası işe girersem evime bakacağım.Ürünleri almaya devam edersem geçinemem.Ekmek artık aslanın midesinde.Önceden ağzındaydı.:DİnşAllah MEB'in sınavını geçerimde işim olur.

Şu anda her ne kadar tersini iddia etsek de forma satışı ve genel anlamda ürün pazarlaması konusunda rakiplerimizin (en azından Fenerbahçe'nin) gerisindeyiz.

Fakat taraftar anlamında en çok taraftara sahip takım Galatasaray'dır. 2000'deki UEFA ve Süper Kupa zaferleri bize bir çok taraftar kazandırdı. Fakat çocuk yaşta Galatasaray'lı olan o taraftar henüz ekonomik özgürlüğünü ele alamadı. Bu forumdaki yaş ortalamasından da açıkça belli oluyor. Neredeyse üyelerimizin %90'ı üniversite ya da lise öğrencisi. Dolayısıyla bu taraftardan kulübe para kazandırmasını beklemek, şu aşamada biraz hayalcilik olur. Bir 5 sene sonra stad gelirleriyle birlikte, gençlerin çoğunluğunu oluşturan Galatasaray taraftarları para kazanmaya başladıkça gittikçe artan bir ivme yakalayacağız ve pazarlama anlamında Avrupa kulüplerine daha fazla yaklaşabileceğimizi düşünüyorum.

Fakat şimdiki durumumuzdan daha iyisini yapabiliriz, öğrenci ya da çalışmıyor olsak da.,

Yav ekmek alamaya parası olmayan adam gidipte sigara alıyorsa o onun sorunudur,ama sigara içmese bile ekmek almaya parası olmayan adamdan gidipte forma alması beklenemez,böyle birşey olmaz.

Galatasaray taraftarının %90'nının ekmek alacak parası yok mu? Galatasaray'ı tutup gerçekten maddi durumu çok kötü olan ancak %10 veya en fazla %20'dir. Yani demek istemem, formaya 90 lira vermek gereksiz gibi düşünen en az 500.000 Galatasaray'lı bulurum sana. Önce kafaların değişmesi lazım.

Yav ekmek alamaya parası olmayan adam gidipte sigara alıyorsa o onun sorunudur,ama sigara içmese bile ekmek almaya parası olmayan adamdan gidipte forma alması beklenemez,böyle birşey olmaz.

Öyle birşey bekleyen yok amma saptınız konudan. 150.000 forma satılıyorsa, 125.000 kişi forma almış demektir. 125.000 kişi de Türkiye standartlarında bile azdır.

Yahu bırakın bu asgari ücret olayını. Ben ne adamlar biliyorum yiyecek ekmeği yok, gidiyor günlük 14 TL Marlboro'ya veriyor. Şuan Türkiye'de durumu en kötü adam bile ayda 200-250 lira sigaraya verirken, yılda 90 TL formaya hiç para fln değil kimse tartışmasın.

hergun 5tl sigaraya veren bir ülkeyiz maddi gücü iyi olanlarda olmayanlarda veriyor bu parayı... gsmalbora çıkartsan anca onu almaya para bulunur doğrusu...

Çok farklı olaylar bunlar. Ben ülke genelinden bahsediyorum siz sınırlı sayıda olan kişilerden. Günde üç paket sigara içip de evine ekmek götürmeyen adam hiç almasın o formaları.

Öğrenci milleti aylık 400-600 lira arası bir parayla geçiniyor. Ev kirası, elektrik, su, mutfak giderleri, ders araç gereçleri derken parası bitiyor. Çoğu zaman denkleştiremiyor bile. Hal böyleyken bu ülkede kimse kolay kolay bir formaya bir t-shirte 90 küsür lira ödeyip de almaz, alamaz. Ülke gerçeği bu.

90 Lira olacağına bir forma düşür fiyatları. Eminim bir forma alan bir sonraki ay ikincisini de alacaktır.

Fiyatlar ülke şartlarına indirgenmediği sürece forma satışları hep böyle kalacaktır. Sonra Adnan Polat sitem etsin...

Şu anda her ne kadar tersini iddia etsek de forma satışı ve genel anlamda ürün pazarlaması konusunda rakiplerimizin (en azından Fenerbahçe'nin) gerisindeyiz.

Fenerium'dan genel anlamda geri olsak bile forma satışında öndeyiz. Yaz ortası açıklanınca anlarız. Mor forma kademe atlattı bize, az da olsa fark attık.

Nasıl hesapladını sölermisin bana nasıl buldun 14 Milyon taraftarı

3.sayfanın başında yazdım ama tekrar yazayım. 70milyon nüfus olsun. Bunların 30milyonu bayan 40milyonu erkektir. 40 Milyon erkeğin %75i futbolla ilgili ve takım tutarken kalan %25i futbolla ilgisiz ve takım tutmaz yada milli takımı tutar. Bizim taraftar oranımız ortalama %35. 40Milyon X %75 X %35 =10,5 milyon erkek taraftar yapar. 30 Milyon bayanın ise maximum %25i futbolla ilgili ve takım tutar. Bunlarında yine %35i GS'li olsun. 30M X %25 X %35 = 2,625 M yapar. 10,5 +2,625 =13,125 Milyon Gs taraftarı yapar ki bunun içinde 0-8 yaş arası ve 70 + grubu çıkarmadım bile. Yani epi topu 13-14 Milyon taraftarımız var.

Çok farklı olaylar bunlar. Ben ülke genelinden bahsediyorum siz sınırlı sayıda olan kişilerden. Günde üç paket sigara içip de evine ekmek götürmeyen adam hiç almasın o formaları.

Öğrenci milleti aylık 400-600 lira arası bir parayla geçiniyor. Ev kirası, elektrik, su, mutfak giderleri, ders araç gereçleri derken parası bitiyor. Çoğu zaman denkleştiremiyor bile. Hal böyleyken bu ülkede kimse kolay kolay bir formaya bir t-shirte 90 küsür lira ödeyip de almaz, alamaz. Ülke gerçeği bu.

90 Lira olacağına bir forma düşür fiyatları. Eminim bir forma alan bir sonraki ay ikincisini de alacaktır.

Fiyatlar ülke şartlarına indirgenmediği sürece forma satışları hep böyle kalacaktır. Sonra Adnan Polat sitem etsin...

90 küsür liranın 15 TL'si kulubün kasasına giriyorsa kardır. Kar marjımız çok düşük formalardan neredeyse hepsi Adidas'a gidiyor. Forma fiyatı azalırsa da bir anlamı kalmayacak, sürümden kazanılacak birşey bile kalmayacak.

Fenerium'dan genel anlamda geri olsak bile forma satışında öndeyiz. Yaz ortası açıklanınca anlarız. Mor forma kademe atlattı bize, az da olsa fark attık.

Sevgili Kaan,

Benim demek istediğim o değil. Fenerium'a forma satışından 10000, 20000 hatta 50000 fark atmak önemli değil benim için. Bu farkı ilerleyen yıllarda zaten atacağız.

Bizim taraftarın önemli bir kısmı ekonomik özgürlüğünü eline alamadı henüz, tamam. Fakat bu rakamlar gerçekten iyi rakamlar değil, bize yakışmıyor. Keita'yı, Elano'yu, Kewell'ı, Baros'u, Arda'yı izliyorsun TV'den ya da staddan, ama aldığın forma yılda maksimum 1.

Bununla ilgili bir anket açıp forumun nabzını ölçebiliriz.

3.sayfanın başında yazdım ama tekrar yazayım. 70milyon nüfus olsun. Bunların 30milyonu bayan 40milyonu erkektir. 40 Milyon erkeğin %75i futbolla ilgili ve takım tutarken kalan %25i futbolla ilgisiz ve takım tutmaz yada milli takımı tutar. Bizim taraftar oranımız ortalama %35. 40Milyon X %75 X %35 =10,5 milyon erkek taraftar yapar. 30 Milyon bayanın ise maximum %25i futbolla ilgili ve takım tutar. Bunlarında yine %35i GS'li olsun. 30M X %25 X %35 = 2,625 M yapar. 10,5 +2,625 =13,125 Milyon Gs taraftarı yapar ki bunun içinde 0-8 yaş arası ve 70 + grubu çıkarmadım bile. Yani epi topu 13-14 Milyon taraftarımız var.

Bu sayının 5%'i forma alabilecek olsun, hem lokasyon hem maddi açıdan, 600.000 forma satış potansiyeli var demek. Ve biz bu potansiyelin 25%'i kadar satabilmişiz demek.

Sizin çocuktan kastınız 8-9 yaşındaki çocuklar galiba.Benim çocuklardan kastım en az 12 yaşındaki çocuklar.Yani bu yaştaki çocuklar bu forumda moderatörlük yapıyor.Moderatörlüğü yapan çocuklarda bilir heralde orjinalin ne olduğunu.

12 yaşında çocuk cocuktur. Burda moderatörlük yapsalar ne olur yapmasalar ne olur. 12 yaşında çocuk babası orjinal almadı diye babasınamı kızacak? Ben çocuk derken 0-14 yaş alırım, bu grupta kimse babasına orjinal forma almadı diye kızamaz. Kızarsada yer tokadı yatar aşağı:akansular:

:D

Maşallah konuya yazan herkes almışsa almayan kim ? :D

Ben almadım hiç bir lisanslı ürün. Arkasında Ülker yazmayan forma şansı bulabilirmiyiz diye sordum yok dediler. Almadım.

90 küsür liranın 15 TL'si kulubün kasasına giriyorsa kardır. Kar marjımız çok düşük formalardan neredeyse hepsi Adidas'a gidiyor. Forma fiyatı azalırsa da bir anlamı kalmayacak, sürümden kazanılacak birşey bile kalmayacak.

Bu bilgi tam olarak doğru değil, forma satışından kulübe %35-40 arası bir kar kalıyor.

fenerbahçenin taraftarıda öğrenci hemde, fenerin forması bizden pahalı ama adamlar çatır çatır her türlü alıyorlar. Öğrenci evini örnek veriyosun, bizde öğrenciyiz içkiye sigaraya boşa giden para başka hiç bir çağda gitmez. bende diyorum ki 10 gün içmesin o b.ku otlansın başkasından gitsin forma alsın. Kusura bakmayın ama kimse 30-40 liraya orjinal forma satmaz.

2009 sezonu sonunda forma satışlarından elde edilen kâr 8,3 milyon € ( Reklamlarla birlikte). Bir formadan 15 lira kârla olacak iş mi ?

70 Milyon ülkede 60 Milyonu futbolla ilgileniyo

Durumu kötü olan dediğimiz kişiler bile şuan en kötü, 5 tl sigaraya veriyor günlük. Sonra Galatasaray başarısız olunca ayaklanıp yuhalamayı sövmeyi biliyorlar. 10 gün içmeyin sigara gidin her sezon 1 tane forma alın en azından. Ölmezsiniz. Yılda 90 lira para değil para.

Bizim 30 milyon tane taraftarımız yok.30 milyon tane Galatasaraylı var ama taraftar yok. 400-500 bin adam gibi taraftarımız olsa karşımızda kimse duramaz ama o kadar bile yok bence..Sonuçta gecekonduda da oynansa o stadın her maç dolması lazım bu kadar taraftar desteğine sahip bir kulüp için ama dolmuyor işte..Rakamlar da ortada..Gsmobile ve Gsbonus projesi de forma kadar hatta formadan daha önemli projeler..Allah'tan o konuda baya iyi durumdayız da kulüp nefes alıyor..

Üst Alt