Forma satışı rezaleti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forma satışı rezaleti

Sezon bitti ve bu sezon kaç adet forma satmışız şöyle bir bakalım. Öncelikle koskoca Galatasaray'a hiç yakışmayacak bir sayı var karşımda. Galatasaray bu sezon toplam 150.000 ile 160.000 arası forma satışı gerçekleştirmiş. Evet sadece 150-160 Bin ! En çok satılan formamız mor forma olmuş. Yaklaşık 55.000 adet satılmış. Daha önce tek bir formamızın bu kadar fazla satıldığını düşünmüyorum. Bu alanda rekoru büyük ihtimal ile turuncu formadan aldı. Sezonun 2. yarısında satışa çıkartılan Kırmızı formamız, ilk bir haftada çok iyi satış rakamlarına ulaştı (tabi bu sayılara göre iyi). İlk haftada 10.000 adet satış yapılmış. Toplamda da 20 bine yakın bir satış sayısı var. Parçalı ve Beyaz formamızın satış sayılarını bilmiyorum. Ancak tahmini olarak geriye kalan 75-85 bin formanın yüzde 35'inin beyaz yüzde 65'inin ise Parçalı olduğunu düşünüyorum.

Kulübün sadece forma satışlarından, bu sayılara göre, en fazla 4 ile 5 milyon lira arası gelir elde ettiğini zannediyorum. Normalde 160k x 90 lira daha fazla ediyor, ancak bu paranın çoğunluğunu Adidas alıyor. Bu sebeple 150 bin ile 160 bin arası forma satışından bize düşen gelirin aşağı yukarı bu kadar olması lazım. Tabi herkesin maç forması almadığını da belirtelim.

Sayılar can sıkıcı. Keşke imkanımız olsa da bu sezon boyunca satılan toplam lisanssız forma sayısını da bir öğrenebilsek. Ben sadece Gittigidiyor'da 150.000 forma satıldığını düşünüyorum. Ayrıca sokaklar, diğer siteler vs... Eminim lisanslı forma sayısını 2'ye katlamıştır. Ondan sonra da, neden sırtımıza reklam alıyoruz, neden k.çımıza reklam konduruyoruz diye şikayet ediyoruz. Bence buna hiç hakkımız yok. Adamlar trink 25 milyon lira veriyorlar o reklam için, sen koskoca Galatasaray taraftarı, 30 milyon olmakla övünen Galatasaray taraftarı, anca 4 milyon liralık gelir sağlıyorsun takımına (hadi store ürünleri ile 10'a yakın diyelim). Sadece 150bin forma alabiliyorsun. Facebook'ta Galatasaray sayfasının 4 milyona yaklaşan bir üye sayısı var. Bu adamların yarısı forma alsa 2 milyon adet olur ! Real Madrid sadece C Ronaldo'nun, yani tek bir oyuncusunun 1.5 milyon adet formasını satabiliyor (hem de dümdüz beyaz forma). Biz hala 30 milyonuz diye övünelim.

Fenerbahçe'nin satış rakamlarını bilmiyorum, ancak büyük ihtimal ile bu sayılarla Fenerbahçe'yi geride bırakmışızdır. Bunun en büyük sebebi de mor forma. Eğer Mor forma yapılmasaydı 120 bini zor geçerdik sanki. Bu sezon hem pazarlama, hem de formalar açısından güzel bir strateji izledi kulüp. Yani onlar çok satılması için ellerinden geleni yaptılar. Bu sayede forma satışında lider de olduk. Ancak bu sayı lider de olsak hiç tatmin edici değil, sebebi de biziz bunun. Bizim formalarımızdan en az 40-50 milyon lira arası gelir elde etmemiz lazım. Bunun için de 2 milyon forma satılması yeterli sanki, yani facebook hayran sayfasına üye olanların yarısı kadar... O günler ne zaman gelir kim bilir.

GALATASARAY FORMALARI: FORMA SATIŞ SAYILARI

Bu ne arkadaşlar? Tamam Türkiye'de büyük ihtimalle en yüksek sayı olabilir ama 150.000 sayısı gerçekten şaka gibi. 30 milyonuz diye övünelim. Herkes en azından 1 tane almalı. 30 milyonun 99% kısmı fakir olsa, 300.000'i alabilecek durumda demek. Yazık.

Cevap: Forma satışı rezaleti

Ben her sene en az 8-9 ürün alıyorum.Bunların 1 tanesi forma oluyor.4-5 tanesi T-Shirt/Sweatshirt oluyor.Birkaç tane de kız arkadaşıma ve arkadaşlarıma hediye olarak alıyorum. İçim rahat :)

Her sene 2 şer 3 er forma,yatak yorgan kılıfı terlik,t-shirt aldım. Bu sene almayacağım bu konuda kararlıyım.

Bende buna ayar oluyorum.Her yerde fenere b.k atıyoruz da,adamlar öyle böyle stadı da full dolduruyor,fenerium da tıklım tıklım.Çok nankörüz bu konuda.

Her sene forma alırım.Tişört alırım.Kardeşimi götürür ona tişört alırım.Yan komşunun oğlu fenerliydi.Cimboma döndürdüm.Gittim ona da çocuk forması parfüm filan aldım.

Alınması gerek abi.Allaha şükür durumum müsait.Ama gidip Polo'dan,Gant'tan dolduracağıma dolabımı,oralardan belirli yerlerde giymek üzere alıyorum.Onun dışında dolabımın çoğu GSStore ürünleri ile doludur. Bence herkesin de böyle olması lazım.

Bunların çoğu takımın başarısızlığına tepkiden kaynaklanıyor. Her sene forma, en az 1 kışlık, 1 yazlık tişört almaya çalışıyorum. Bu sene cüzdan, kalem, atkı vs. de aldım. Ama bunun için bir tek taraftarın değil takımında biraz uğraşması lazım.

Bunların çoğu takımın başarısızlığına tepkiden kaynaklanıyor. Her sene forma, en az 1 kışlık, 1 yazlık tişört almaya çalışıyorum. Bu sene cüzdan, kalem, atkı vs. de aldım. Ama bunun için bir tek taraftarın değil takımında biraz uğraşması lazım.

İşte bende buna değinmek istiyorum.Fenerin ne başarısı var ki adamlar her sene nasıl destek oluyorlar.Allah'tan UEFA kupasını aldık.Yoksa GS Store'un önünden kimse geçmeyecek demek ki.

Takımın başarısı ile kaynaklı bir olay.

Bir de formanın arkasındaki Ülker reklamı çok tepki çekti,olmamalıydı.

GSStore ürünleri önemli değil burada merkez ürün formadır arkadaşlar. Forma satılacak yani çok basit birşey. Bir de takım hrbolarla dolu olsa bile alınır forma yani nedir. Durumun varsa alırsın.

Takımın başarısızlığıyla da pek alakası yok, rekor kırıldı bu sene forma sayısında. Ama rekorumuz 150.000 :eek: Yani önceden bunun yarısı ancak alınıyormuş. Başarılı olduğumuz zaman bile.

Takım iyi de olsa, kötü de olsa gider formamı alırım.Benim vicdanım rahat.Sorumluluğunu yerine getiremeyenler düşünsün, tabi maddi imkanı olup almayanlar için diyorum.

Şahsen benimde içim rahat hersene mutlaka formamı alırım. gerek duruma göre lisanslı ürünleride alırım...avea kullanmadıgım halde birtane hattımı gsmobile yaptım. ama 150 bin rakamı gibi komedi bir rakam görmedim gerçekten. büyük ayıp. En çok taraftar galatasarayda deriz gsmobile da bile 2. sıradayız. bu forma olayı tam rezalet. ama resmi bir ibare göremedim. sonuçta blog. bence bu imkansızdır.

Durumu kötü olan dediğimiz kişiler bile şuan en kötü, 5 tl sigaraya veriyor günlük. Sonra Galatasaray başarısız olunca ayaklanıp yuhalamayı sövmeyi biliyorlar. 10 gün içmeyin sigara gidin her sezon 1 tane forma alın en azından. Ölmezsiniz. Yılda 90 lira para değil para.

Takım iyi de olsa, kötü de olsa gider formamı alırım.Benim vicdanım rahat.Sorumluluğunu yerine getiremeyenler düşünsün, tabi maddi imkanı olup almayanlar için diyorum.

30 milyon GS taraftarının en azından 1 milyonun maddi durumu vardır.O kadar da düşük tuttum bakın.30 milyondan 1 milyon.1 milyon taraftardan yarısı yani 500 bini forma alamıyor mu?

Herkes forum taraftarı olmuş.Oturuyo koltuğa yaz babam yaz.Söze gelince çok iyi GS li olur,evine baksan bir tane lisanslı ürün yoktur.Sonra ne kadar GS li olduğumu sorgulama derler

Ben her sene yalnızca bir tane forma alıyorum.

Formayı da beğendiğim bir futbolcu transfer edersek alıyorum.

Gidip Bratu'nun veya Berkant'ın formasını almadım mesela.

Fakat Elano gelince koştum hemen aldım.

Durumu kötü olan dediğimiz kişiler bile şuan en kötü, 5 tl sigaraya veriyor günlük. Sonra Galatasaray başarısız olunca ayaklanıp yuhalamayı sövmeyi biliyorlar. 10 gün içmeyin sigara gidin her sezon 1 tane forma alın en azından. Ölmezsiniz. Yılda 90 lira para değil para.

:animation::animation::animation:

Üst Alt