Forumda "Maçın Yorumcusu/Yorumcuları" Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda "Maçın Yorumcusu/Yorumcuları" Önerisi

Merhaba Arkadaslar

gecen günler, aklima bi fikir geldi, sizlerle paylasmak istedim...

Malumunuz yeni sezon basladi ve artik bol bol maclar oynayacagiz. Zaman zaman bu maclari herkes TV karsisindan takip edemiyor, su veya bu sebepten ötürü.

Dolayisilya Mac Konularinda, mactan 1-2 gün önce Forum yönetimi tarafindan 2-3 kisi (ilk baslarda 1 de olabilir) "Macin Yorumcusu" ünvaniyla biri (tabi isi ciddiye alacak biri) secilse ve Mac esnasinda 10 dakika arayla (10. dk, 20. dk, 30. dk, ilk yari sonu, 60. dk, 70. dk, 80. dk ve mac sonu) objektif yorumlar yazsa, en azindan buradan maci takip eden, yolda bi yerlerde olan maca bakamayanlar icin bence cok makul bisey olur... misal o kisinin yorumlari farkli bi renkte (eger teknik olarak mümkünse) ön plana atilabilir herkesin görmesi sebebiyle...

bu yorumcu her mac ayri biri olabilir, hatta insanlara belki ilerde yorumcu olmak icin ilham kaynagi bile olabilir :asd:

sanirim ne demek istedigim anlasilmistir....

ben en azindan artik forumda 2 tarz yorum görmekten biktim
1) rezilsaray, rezalet topcular, bu nasil futbol
2) allahim brezilya mi, müthis oynuyoruz, bekle sl biz geliyoruz

objektif sekilde mac yorumlari herkesten görmesek de belirli kisi veya kisilerden her mac konusunda yorum okumak cogu insanin arzusudur... o kisinin ismi ayrica konu basligina MACIN YORUMCUSU: XXXX YYYYY diye de eklenebilir.

Saygilarimla

Merhaba Arkadaslar

gecen günler, aklima bi fikir geldi, sizlerle paylasmak istedim...

Malumunuz yeni sezon basladi ve artik bol bol maclar oynayacagiz. Zaman zaman bu maclari herkes TV karsisindan takip edemiyor, su veya bu sebepten ötürü.

Dolayisilya Mac Konularinda, mactan 1-2 gün önce Forum yönetimi tarafindan 2-3 kisi (ilk baslarda 1 de olabilir) "Macin Yorumcusu" ünvaniyla biri (tabi isi ciddiye alacak biri) secilse ve Mac esnasinda 10 dakika arayla (10. dk, 20. dk, 30. dk, ilk yari sonu, 60. dk, 70. dk, 80. dk ve mac sonu) objektif yorumlar yazsa, en azindan buradan maci takip eden, yolda bi yerlerde olan maca bakamayanlar icin bence cok makul bisey olur... misal o kisinin yorumlari farkli bi renkte (eger teknik olarak mümkünse) ön plana atilabilir herkesin görmesi sebebiyle...

bu yorumcu her mac ayri biri olabilir, hatta insanlara belki ilerde yorumcu olmak icin ilham kaynagi bile olabilir :asd:

sanirim ne demek istedigim anlasilmistir....

ben en azindan artik forumda 2 tarz yorum görmekten biktim
1) rezilsaray, rezalet topcular, bu nasil futbol
2) allahim brezilya mi, müthis oynuyoruz, bekle sl biz geliyoruz

objektif sekilde mac yorumlari herkesten görmesek de belirli kisi veya kisilerden her mac konusunda yorum okumak cogu insanin arzusudur... o kisinin ismi ayrica konu basligina MACIN YORUMCUSU: XXXX YYYYY diye de eklenebilir.

Saygilarimla
Aslında TVdeki spiker yancılarından da beklenen bu ama onların bile kalitesi çok düştü artık.
Başarılırsa güzel bir uygulama olabilir.

Belli bir zaman sonra da üyelerin oyları belli kişiler bu işi kaliteli yaptıkça aradan sıyrılır ve sürekli hale gelebilir.

Onu yapacak/yonlendirek yeterince insan (gonullu) yok maalesef.
Yani doğrudur tabi. Vakit ve emek isteyen bir olay olduğu için, gönüllülük esasına göre yapılsa bile, profesyonel seviyede bir iş çıkmaz ortaya.

Şahsen öyle bir durumda grafik ve video montaj konularını üstlenebilirdim ama, hepimizin bir geçim kaygısı, işi olduğu için, kazanç elde edilmeden, meslek olarak bakılmadan yapılacak iş değil.

Yani malesef haklısın.

Youtube da düşünülen
Spikerlik olayımı ?
Maç yorumlamısımı ,maçdan sonra?
Vb
Genelde haftalik mac yorumlari/analizleri vs gibi birsey onerilmisti daha once ama ne yonetim tarafindan ne de genel olarak uyelerin bunu yeterince ustlenecek bir durum olusmadi. Sonucta bir cogumuz isi gucu/ailesi olan ve bunun yari sira foruma ozel hayatindan zaman ayirarak forum isleriyle ilgileniyor. Bu tur seyleri dusunduk aslinda hos da olur ama yapacak zamani yok kimsenin.

Daha çok geyik amaçlı, maç önü/sonu twitter spaces veya clubhouse yayını yapıcaz haftada 1 falan

En azından ben bu işe biraz vakit ayırabilirsem yapıcaz, 30-60 dakikalık kısa yayınlar

Moderatör, +2 kişi şeklinde olacak.

Diğer beklentileriniz maalesef zor

Ben defalarca buna benzer bir öneri sundum. Olmadı. Futboldan teknik olarak anlayan isimler her maç sonu analiz yazısı yazsa o üyeler yazarlık ünvanı alsa çok güzel olurdu. Onların bölümleri, blog gibi sayfaları olabilirdi diye. Ama sonra düşündüm de iki cümle kuramayan adamlar kaynıyor burada. Analiz yapacak, bunu yazacak insan zor bulunur.

Üst Alt