Forumlarda Kullanılan Jargon - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumlarda Kullanılan Jargon

Tahammülden filan bahsedilmiş fakat milletin elinde internet 2 gram bilgiyi araştırmayacak vaziyette. Gelip yorumlarınıza saçma saçma mesajlar yazıyor sonra vay efendim neden tahammül edemediniz. Kimse burda birbirini pışpışlamak zorunda değil.

Galatasaray forumunda Galatasaray'ı takip edemeyecen aciz insanlar var. Bunlarla mı futbol konuşacaz.

Tahammülden filan bahsedilmiş fakat milletin elinde internet 2 gram bilgiyi araştırmayacak vaziyette. Gelip yorumlarınıza saçma saçma mesajlar yazıyor sonra vay efendim neden tahammül edemediniz. Kimse burda birbirini pışpışlamak zorunda değil.

Galatasaray forumunda Galatasaray'ı takip edemeyecen aciz insanlar var. Bunlarla mı futbol konuşacaz.
Kahveler de açıldı aslında

Benle konuş boşver onları

mustafa bey galatasaraylı olan insan zaten doğrulamalara katılır, ben de dahil olmak üzere çoğu üye doğrulama vermiştir (en azından az mesaj sayısında olan ve aktif yazmayan üyeler)
Problem yok Emre. Burada şu önemli, doğru olana yanlış dememeliyiz. Doğru olana doğru diyene de kızmamalıyız.

Bir kişi bir konunun doğru olduğunu düşünebilir haksız bile olsa güzel dil ile konuşmak lazım. Yaftayı hemen yapıştırmamak gerekli.

Ocak 2020 den bu konuyu baştan sona tekrar okudum.
Kullanılan kelimelerde artış var eksilme yok.

Ancak son zamanda forumda kullanılan kelimelerin ötesinde en çok gözlemlediğim tahammül ve anlayışın yok olması.
Herhangi bir üyenin görüşünün aksi bir şey yazdığında ya karga, kuş oluyorsun ya da yanıt hakaretvari oluyor.
Çoğu kimse fikir alışverişi derdinde değil. Hep kendi dediği doğru olacak, karşıt görüştekiler düşman kabul ediliyor....
Bu hem üzücü hem de forumun amacından uzaklaşmasına neden oluyor.
Örneğin;
Bizim oyunculardan biri penaltı yapıyor. "Bence penaltı doğru karar" demeye korkuyorsun. Bir sürü üye saldırıyor. Arkadaş bizim oyuncumuz diye melek değil ya.
"Bence" diyorum zaten, "Sence" de değildir.
Neden bence penaltı diyene saldırıyorsun. Kişinin kendi görüşü.
Forumun penaltı dediği pozisyonların çoğu penaltı değil. Haklı bir serzeniş. Yazmaktan çekinmeyin.

Problem yok Emre. Burada şu önemli, doğru olana yanlış dememeliyiz. Doğru olana doğru diyene de kızmamalıyız.

Bir kişi bir konunun doğru olduğunu düşünebilir haksız bile olsa güzel dil ile konuşmak lazım. Yaftayı hemen yapıştırmamak gerekli.

Cok guzel yazmissiniz Mustafa bey. Lakin guzel dil ile konusmak icin insanin once kendisine saygisi olmasi ve okudugunu anlamasi gerekir.
Galatasarayimizla ilgili kendini cok bilgili gorenlere de sunu hatirlatmak lazim ki onlarin alti bezlenirken biz en zor sartlarda takimi staddan destekliyorduk hala da o yoldan ayrilmadik.
Bu ülkenin en buyuk sorunu bu zaten. Bilgisi olmayanin fikri cok saygisi yok.

Cok guzel yazmissiniz Mustafa bey. Lakin guzel dil ile konusmak icin insanin once kendisine saygisi olmasi ve okudugunu anlamasi gerekir.
Galatasarayimizla ilgili kendini cok bilgili gorenlere de sunu hatirlatmak lazim ki onlarin alti bezlenirken biz en zor sartlarda takimi staddan destekliyorduk hala da o yoldan ayrilmadik.
Bu ülkenin en buyuk sorunu bu zaten. Bilgisi olmayanin fikri cok saygisi yok.
Saim Bey, yaşınız itibari ile buradaki çoğu kişiden tecrübeli olduğunuzu düşünüyorum. Verdiğiniz emekler için tüm GSC adına ben teşekkür ederim. Belki altı bezlenen o arkadaşlar çağımızın z kuşağı olması nedeni ile öyle davranıyor olabilirler. Hoş değil tabi ki ama idare etmek gerekli. :)

Üst Alt