Forza Horizon 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forza Horizon 5

forza-horizon-5-oynanis-videosu-technopat-oyun-haber.jpg

Microsoft'un en büyük oyunlardan biri olan Forza Horizon 5, 9 Kasım çıkış tarihine hızla yaklaşıyor. Sevilen açık dünya yarış serisinde oyun çıkış yapmadan bilmeniz gereken her şeyi, duyurulmasından bugüne kadar topluyoruz.
Hayranlar, serinin yaratıcısı Playground Games'in Forza Horizon 5'i geliştirmek için geri döndüğünü bilmekte mutlu olabilir. İngiltere merkezli stüdyonun birden fazla projelerinden biri, diğeri Temmuz 2020'de duyurulan yeni Fable oyunu. Playgroun Games, Xbox şirketinin 2018'de stüdyoyu satın almasının ardından tamamen sahip olunan bir Microsoft yan kuruluşudur.

DUYURULUŞ
Çok sayıda spekülasyon ve içeriden gelen haberler den sonra Microsoft, Haziran ayındaki E3 2021 brifinginde Forza Horizon 5'i resmen duyurdu. Oyunun Meksika'daki ayarı etkinlik sırasında doğrulanırken, duyuru fragmanı oyuncuların yarış oyununda ziyaret edecekleri spekülatör görünümlü yerlerden bazılarını gösterdi.

YENİLİKLER NELER?
Bilinmesi gereken en acil ve önemli şey, Forza Horizon 5'in oyuncuları yeni harita Meksika'ya götürdüğüdür. Bu da Forza Horizon 4'ün İngiliz kırsalındaki ortamından sonra büyük bir değişikliktir. Şimdiye kadar gördüklerimizden ve öğrendiklerimizden, Forza Horizon 5'İN Meksika versiyonunu keşfedecek 11 farklı biyom ile çarpıcı ve zengin detaylarla sunuluyor. Forza Horizon 5 ayrıca mevsimleri geri getiriyor, bu yüzden oyun dinamik olarak değişecek ve belirli sezona göre yeni hava durumunu ve aydınlatma efektlerini sunacak.

Playground Games, Meksika'yı mümkün olduğunca sadık ve otantik bir şekilde temsil etmek için görüntü ve ayrıntı toplamak için geliştiricileri ve araştırmacıları Meksika'ya (COVID öncesi zamanlarda) gönderdi.

KAPAK ARABALARI
Spor oyunlarının kapak sporcuları vardır ve Forza Horizon serisinin kapak yıldızları vardır. Forza Horizon 5 için AMG-1 Mercedes hiper otomobili ve 2021 Ford Bronco Badlands kapağı süslüyor ve harika görünüyorlar.

Forza Horizon 5, PC, Xbox One ve Xbox Series X|S için 9 Kasım 2021'de piyasaya sürülecek.

Haberler

gelmis gecmis en iyi araba oyunu olmus gibi sanki

hem arcade hem similasyonu bu kadar güzel birlestiren baska bir marka daha gelmedi

acik dünya, macera oyunlarini seven herkes bir kere bu seriye göz atmali

hani araba yarisi seven demiyorum, acik dünya, macera oyun türünü sevenlere de cok hitap ediyor bu seri

zaten gamepassin icinde beles bu oyun o yüzden indirip bir bakin, begenmeme gibi bir ihtimal vermiyorum burada kimseye

emin misin bugün çıktığına ? 2 gün önce empress kırdı çünkü :unsure: Bu arada fh 4 bundan daha iyi gibi...
@Vasfi Vural 'ın da dediği gibi Premium Edition sahiplerine 5 Kasım tarihinde açıldı oyun. Bu gece 00:00'de de herkese açıldı.

Birkaç saat oynadım GamePass sağ olsun. Performans olarak açıklanan sistem gereksinimlerini karşılayamayacağımı düşünüyordum ama High+ ayarlar ile 60 frame üstünü tutturdum. Oynanış, mekanik olarak zaten FH4 ile arasında pek bir fark yok. Ama Meksika haritası çok güzel görünüyor. GamePass gibi bir nimet sayesinde şu oyunlara çok uygun fiyatlara erişebiliyoruz. Football Manager 2022 de dün gece çıkışını yaptı, GamePass ile onu da oynayabilirsiniz.

Üst Alt