Franck Ribery: ''Fransa'da Almanya şampiyon olur'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Franck Ribery: ''Fransa'da Almanya şampiyon olur''

ribery-istanbulu-ozl-675e0897869aaad54427.jpg

Milli forma ile yaptıklarını Fransızlar'ın çok kolay unuttuklarını savunan Ribery, "Bu, canımı yaktı ama geride kaldı. EURO-2016'da Almanya şampiyon olur" dedi.

Bu yaz ülkesi Fransa'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası ve Fransa Milli Takımı hakkında da konuşan Ribery, "Fransa'daki Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Milli Takım'ı bıraktığın için pişman mısın?" sorusuna "Ülkeme, milli formaya çok hizmet ettim. Ardından 29014 Dünya Kupası öncesi sırtımla ilgili bir problem yaşadım. İnsanlar, Fransa için neler yaptığımı hemen unuttu. Bu elbette canımı yaktı ama artık geride kaldı. Avrupa Şampiyonası sırasında ne yapacağımı planlamadım. Çok seyreder miyim, bilmiyorum ama herhalde ailemle güzel bir tatil gerçekleştiririm" yanıtını verirken şampiyonluk adayı sorulunca "Almanya... Şimdi Fransızlar suratlarını asmıştır" dedi.

Ribery Alman pasaportu alıp almayacağı sorusunu da "Neden olmasın? Pasaportu alıp almamam da önemlki değil. Asıl önemli olan Almanya'da ne hissettiğim. Münih'i ve kulübümü seviyorum. Pasaport, çocuklarım için daha önemli. İki oğlum da, kızım da burada doğdu. Çocuklarım Alman mentalitesiyle büyüyor. Bu da beni sevindiriyor" diye yanıtladı.

Eurosport

Moderatör tarafında düzenlendi:
"şimdi fransızlar suratlarını asmıştır" demiş..

birader sen de ne dediğini bilmiyorsun.. suratına tükürseler yeridir.. sen fransız değil misin ulan..

Üst Alt