Frank futbolu benden iyi biliyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Frank futbolu benden iyi biliyor!

Saat sabah 7:56 su yaziyi yazmaya basladigim zaman itibari ile,

Aksamdan kalmayim zaten, yedinci kahvemi iciyorum ki uyanik kalabileyim, su beni futbol hastasi yapan adamin takimimi sahada nasil yonlendirecegini seyredebileyim diye.

Cok sevdim Frank'i hep, FCB'yi ilk calistirmaya basladigi gunden beri izliyorum hayranlikla, calistirdigi takima neler verdigini. Hala inanamiyorum su an benim gonul verdigim takimi calistirdigina, korkuyorum kaciracaklar bir futbol dahisini takimimdan futbol cahilleri,

Gecenlerde haril haril tartisirken yine forumumuzda kim nerede oynar, sistem nedir diye, birsey soyledi Erdem,

dedi hep beraber yaziyoruz 500 kere arka arkaya:

Frank futbolu benden iyi biliyor, Frank futbolu benden iyi biliyor, Frank fut..

Dusundum ben de.

Arda'nin mevkisi hakkinda onlarca sayfa yazi yazdim insanlara neden Frank'in dusundugu daha dogru onun potansiyeline ulasabilmesi icin, sistemin degismeyecegini hicbir macta anlatmaya calistim, futbol mentalitesinden odun vermeyecegiz dedim yuzlerce kez binlerce kez. 200 mesaj yazdiysam suraya 190'i bunlar hakkindadir.

Halbuki benim bir iddiam yok "futbol otoritesiyim" diye.. Sadece seyrettim Frank'i yillarca, sahit oldum onun Hollanda'sina, FCB'nin emekleme donemlerine.. (belki de yasadigim yer itibari ile daha kolay oldu bu) Gordum saha icindeki taktik gecislerini, serbest oyunculari nasil oynattigini. O yuzden sayfalarca dil doktum, cunku Frank yapiyordu bunu, Frank yapiyorsa bir anlam ariyordum ben de neden Arda'yi orada oynattigina dair, neden Elano'yu hemen takima sokmadigina dair, neden Sarp'i sahanin en iyi adami ilan ettigine dair.Cunku biliyordum:

Belki de sayfalarca dil dokecegim, sistemin icini disina cikarip neden oyle yapildigini anlatacagim yere, bunu anlatmaliyim benim takimima gonul verenlere:

Bugun eger Denizli'ye yenilirsek yapistiralim bir tane bu mesajdan ona "futbolu bilmiyor, bu adam burada oynatilmaz" diyenlere..

Yapistiralim "Arda sol kanattir" diyenlere..

Varsin gelsin eger Fener'e yenilirsek "Ayhan'la bu is olmaz" diyenlere..

Elano ve Arda, iki oyun kurucu oynayamaz diyenler icinde gelsin bir kere..

Frank bunlarin tersini yaparsa, benim icinde gelsin bunlarin ustune..

500 kere ustuste altalta, inatla, kaziyana kadar herkesin kafasina..

bartsimpsongeneratortkx.gif

https://img22.imageshack.us/img22/401/bartsimpsongeneratortkx.gif

Erdem, Arzu ve Onur'a tesekkurler..

Cevap: Frank futbolu benden iyi biliyor!

Çok güzel saolasın. Hala anlamıyorum. En ufak bir olumsuz koşulda ard arda yazılan bu tepki mesajlarını. Çok sinirleniyorum çoook. Hadi rakip takımlar kıskançlığından yapar anlarım biz neden yaparız ki. Çok saol çok güzel bir yazı.

Tam beynimize kazımamız gereken bir yazı. Frank Riijkard hem futbolcu olarak hem TD olarak sayısız maça çıkmış Lig Şampiyonlukları, Avrupa Şampiyonlukları kazanmış biri. Forumda FR futbolu bilmiyor gibisinden birşeyler karalayan birkaç kişi vardı. Galatasaray FR ye sabır gösteremiyorsa kimseye gösteremez.

Bugün 3-0 kaybetsek bile tam desteği sürdürmemiz lazım en az 1 sene. FR ile uzun yıllar çalışırsak çok başarılı olacağımızı düşünüyorum.

Koyun gibi şartsız sorgusuz sualsiz seyretmekte farklı bi bakış açısı tabi ..

Inaniyorum ben bu adamin bize getirebileceklerine, altayapiyi bile devrediyorsak bu oynanan futbol modeline, yarin birgun yenildiginde cikar dersin o zaman gitsin bu adam, ben de derim bu adam futbolu biliyor kalsin 4 sene daha. ilk yenilgiden sonra baslasin elestriler, o orada oynamazlar bakalim. Seyrettim senelerce bu adamin oynattigi futbolu, inaniyorum yaptiklarina yapabileceklerine.

Elbette eleştiri olacak, elbette herkes düşüncelerini söyleyecek; Frank futbolu bizden iyi biliyor diye düşüncelerimizi söylemekten çekinmeyeceğiz.Konu bence bu değil, konu güvenmek.Frank'in arkasında olabilmek, önemli olan bu.Yoksa Kalli de, Skibbe de, Bülent Korkmaz da bizden iyi biliyor futbolu ama onlara güvenemedik.

Elbette eleştiri olacak, elbette herkes düşüncelerini söyleyecek; Frank futbolu bizden iyi biliyor diye düşüncelerimizi söylemekten çekinmeyeceğiz.Konu bence bu değil, konu güvenmek.Frank'in arkasında olabilmek, önemli olan bu.Yoksa Kalli de, Skibbe de, Bülent Korkmaz da bizden iyi biliyor futbolu ama onlara güvenemedik.

anafikir de bu :)

yillardir en begendigim futbolu oynatan insan, tam da Arda'nin yeteneklerinin korelmeye baslayacagini dusundugum zaman, alan savunmasini beceremeyecegimizi dusundugum zaman takimin basina geldi, israrla insanlara anlatmak lazim ne kadar onemli biri oldugunu Frank'in, sadece teknik direktor degil, bir futbol dusunuru oldugunu ayni zamanda.. Benzemiyor cunku oynatmak istedigi oyun baska hicbir takiminkine, baska hicbir sisteme.. Sagindan tutsan solundan kacan, Tek oyun kurucu kaldirilirmi diye tartisilan ulkemde 5 olmadi bunu 6 serbest oyuncuya cikarmak isteyen bir adam geldi takimin basina.

Frank Rijkaard hepimizden iyi biliyor çünkü tecrübesi var...

Öyle oturduğun yerden konuşmakla olmuyor.

T.D'lik çok farklı...

Emre ellerine sağlık cok güzel anlatmıssın.

Bunu Koyun sürüsü gibi algılamak da farklı bakış açısı ama su soruyu sormak lazım kendimize ilk önce gerçekten ben daha iyi mi biliyorum futbolu Frank Rijkaard'tan? Eğer cevabınız evetse buyrun o zaman eleştirin...

Luzum yoktu bence boyle birseye, Skibbe'de hepimizden iyi biliyordu, Ahmet Akcan da, Burak Dilmen de, ne bileyim Akcaabat Sebat'in hocasini da getirsek o da daha iyi bilir hepimizden. Bunu farketmek icin Rijkaard'in gelmesi mi gerekiyordu?

Luzum yoktu bence boyle birseye, Skibbe'de hepimizden iyi biliyordu, Ahmet Akcan da, Burak Dilmen de, ne bileyim Akcaabat Sebat'in hocasini da getirsek o da daha iyi bilir hepimizden. Bunu farketmek icin Rijkaard'in gelmesi mi gerekiyordu?

hayir ama Rijkaard'in bu isi digerlerinden daha iyi yaptigi da bir gercek, onun takimin basinda kalmasinin faydasinin da bu diger kisilere oranla takima cok daha buyuk etki edecegi de bir gercek, yarin birgun yenilgiden sonra derse biri "bu adam anlamiyor" bu isten, hatirlatmak lazim Frank'in sadece anlik bir "teknik adam" olmadigini, yaptigi islerin cok daha buyuk getirileri olacagini ve daha Turkiye'nin dogru duzgun gormedigi bir futbolu oynatmaya calistigini.

Onemli birsey Rijkaard'in takimin basinda olmasi, kelime anlami disinda yazinin icerigini anlayabilecegini dusundum cogu insanin ama sayfalarca tartisilmasi lazim yine her yerde adamin neyi neden yapmaya calistigi gordugum kadariyla, e tartisiriz o zaman :)

Benzer mantaliteyle 17.07 de şu mesajı yazmışım. ;)

Bu yılki 11 'i mi buldum, bu 11 'le sahaya çıktığı sürece Rijkaard 'ı kesinlikle eleştirmeyeceğim; :rolleyes:

Rijkaard kimi oynatırsa o

Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o

Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o

Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o - Rijkaard kimi oynatırsa o​

Taktik varsayım olarak 4-3-3 alınmıştır. 10-0-0 'a da, 5-0-5 'e de hatta 4-4-3 :eek:'e de razıyım. ;)

Bazılarımız İçin evet çünkü bunu farketmek için marka isme ve başarılarına ihtiyaç var. Sonucta GS'e bu güne kadar Rijkaard ayarında şampiyonlar ligini kazanmış kariyerli biri gelmemişti.

Üst Alt