Frank Rijkaard - Sayfa 90 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2bcd36a93fb39d3751a82b6b795276a9.jpg

Yaşlanmış reis

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

"Galatasaray'ı çok seviyorum. Büyük bir kulüp ve harika taraftarları var. Ben oradayken durumlar daha farklıydı. Açıkçası bir şey başaramadık."

"Galatasaray'ı çok seviyorum. Büyük bir kulüp ve harika taraftarları var. Ben oradayken durumlar daha farklıydı. Açıkçası bir şey başaramadık."

“Karşı takıma göre taktikler belirleniyor. Kalite, güç aslında üç aşağı beş yukarı aynı. Ama Türkiye’yi farklı kılan şey biraz da şu; işler kötü gittiğinde bir anda oyun mentalitesi kaybolabiliyor. Yürekten oynayan oyuncu sayınız çok. Ama bu bazen aklı devre dışı bırakıyor.

Herkes kendi başına maçı çevirmeye kalkıyor. O zaman da bütünlük kayboluyor. Türk futbol kimliğini tanımlasak; kesinlikle yetenek var deriz, ruh var deriz, mücadele var deriz. Ama hepsi bir anda ortaya çıkabiliyor. Bir anda herkesi defansta, sonra bir anda herkesi hücumda görebiliyorsunuz. Bu biraz dağınıklık yaratıyor. Takım oyununda asıl olan dengeli olabilmektir. Ne olursa olsun pozisyon alışınızı, soğukkanlılığınızı kaybetmemeniz gerekiyor.*

Sanki bu konuda bir eksiklik var gibi. Coşku konusunda hiçbir sıkıntı yok, ama bazen o coşku bozucu bir etki de yaratabiliyor.”

"Ne kadar yetenekli olursanız olun, şöhretle baş edemiyorsanız gerisi gelmez."
Frank Rijkaard

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

nereden nereye

açıkçası kendi kariyeri için barca sonrası bize gelmek doğru karar değildi. bizde bir antrenör için istikrarlı bir ortam yok. nitekim ikinci sezonuna başlarken klasik sıkıntılarımızdan birini yaşadık ve saçma sapan bir kadro kurduk. rijkaard'ı da bitirdik. zaten bizden bir kaç sene sonra emekli oldu.

belki elit antrenör olarak görülmeyecekti ama başka yerlere gitseydi (milan deniyordu bir dönem) hala tutunabilirdi avrupa td piyasasında.

Üst Alt