Frank Rijkaard - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: # Frank Rijkaard | Teknik Direktör

aynen oyle renkdas, ve bu formul bence su an icin ihtimali en yuksek formul, bana kalirsada adnan polat devam etmek istiyor ama baski var heralde. olaki boyle bir sonuc cikti hemen alinsin a2 den gencler gonderilsin kim gonderilicekse a2 ye, umarimda yonetim rijkaard kulagini cekmistir ama cana ve disiplin konularinda

hepimizin istedigi aslinda bu eger Adnan Polat bunu gerceklestirirse, gelecegimizi kurtarir, futbolcular hadlerini bilir, efsane baskan olur, genclerin onu acilir umarim sonunda da hepimizin istedigi ozlenen Galatasaray gelir.. :)

Sanırım elveda deme vakti geldi. Biz beklerdik, sabırlıydık ama her zamanki gibi yine sabretmeyecekler. Yönetim de çok güzel bir şekilde suçlunun Rijkaard olarak gözükmesini sağladı tebrik ederim kendilerini. Yolun açık olsun Rijkaard, dilerim gittiğin takımda başarılı olursun.

Aç kollarını sarılayım baba sana ne olur gitme :( kalbimden bir parçasın söküp atamıyorum.

Kalsa ne olacak? Takımda Arda-Baros-Kewell-Misimovic-Sabri-Neill-Serkan ve bilimum işe yarar oyuncular dışında herkes gönderildi diyelim, istediği adamlar alınabilecek mi? Alınabilecek bütçe , imkan olsa da , bu adamlar Türkiye'ye gelecek mi? Yurt dışında oynayan Türk vatandaşı oyuncular dışında, kaç tane Türk oyuncu var Rijkaard'ın sistemine uyacak ve bu takıma alınabilecek? Birisi yazsın Allah aşkına, şu Rijkaardın istediği tarzda 10 tane yeni transfer bulsun biriniz ,getirilebilecek, çünkü göndermek istediğiniz adamlar en az 10 kişi.Onu bunu asmak kesmek kolay(Sakın bana alt yapıdan çıkarır falan demeyin, yetişmiyor öyle total futbol oynayacak adam bizim altyapımızdan)

47843353450.jpg

Artık netleşsin de her iki kesimde rahatlasın. Bizim daha futbolu öğrenmemiz lazım, neyimize total futbol.(!)

Kalsa ne olacak? Takımda Arda-Baros-Kewell-Misimovic-Sabri-Neill-Serkan ve bilimum işe yarar oyuncular dışında herkes gönderildi diyelim, istediği adamlar alınabilecek mi? Alınabilecek bütçe , imkan olsa da , bu adamlar Türkiye'ye gelecek mi? Yurt dışında oynayan Türk vatandaşı oyuncular dışında, kaç tane Türk oyuncu var Rijkaard'ın sistemine uyacak ve bu takıma alınabilecek? Birisi yazsın Allah aşkına, şu Rijkaardın istediği tarzda 10 tane yeni transfer bulsun biriniz ,getirilebilecek, çünkü göndermek istediğiniz adamlar en az 10 kişi.Onu bunu asmak kesmek kolay(Sakın bana alt yapıdan çıkarır falan demeyin, yetişmiyor öyle total futbol oynayacak adam bizim altyapımızdan)

Yeniden yapılanacaksın. Bu yıl olan oldu. Gelecek yılın planını şimdiden yapacaksın. Günü kurtarmaya çalıştık ve bu yıl olmadı, olmazda olmayacak da. Zaten kalmayacak tartışmanın manası yok ama oyuncu istiyorsan yeterki istenilsin oyuncu bulunur.

Ömer Toprak, Atilla Turan, Tanju, Veli, Yasin, Taner Yalçın, Şahin Aygüneş, Selçuk İnan, Yekta, Olcan, Jem Karacan gibi bir çok genç, gelecek vaadeden kaliteli oyuncu var. Biz ise yaklaşık 5 yıldır 2 milyon euro veripte Türk oyuncu almadık ama kimse bunu kolay kolay görmez. Zaten hiçbir zaman sadece yabancıların taşıdığı bir takım olmadık. Zamanında Hagi Popescu, Taffarel önderliğinde çok iyi bir Türk kadrosu vardı.

Yeni gelen hoca geldiğinde de bir şeyler artık değişmeli. Kaos futbolu değilde çağdaş futbola ayak uydurabilen oyuncular alınmalı. Görüldüki böyle olmayacak.

ee namik renkdas 8 aydir burada neler yazdigimi yakindan bilen adamsin

ne diyorsun?

Umarım kalırsın be hoca.

Umarım istemediğin adamların başta Servet'in ipi çekilir.

Yeniden yapılanacaksın. Bu yıl olan oldu. Gelecek yılın planını şimdiden yapacaksın. Günü kurtarmaya çalıştık ve bu yıl olmadı, olmazda olmayacak da. Zaten kalmayacak tartışmanın manası yok ama oyuncu istiyorsan yeterki istenilsin oyuncu bulunur.

Ömer Toprak, Atilla Turan, Tanju, Veli, Yasin, Taner Yalçın, Şahin Aygüneş, Selçuk İnan, Yekta, Olcan, Jem Karacan gibi bir çok genç, gelecek vaadeden kaliteli oyuncu var. Biz ise yaklaşık 5 yıldır 2 milyon euro veripte Türk oyuncu almadık ama kimse bunu kolay kolay görmez. Zaten hiçbir zaman sadece yabancıların taşıdığı bir takım olmadık. Zamanında Hagi Popescu, Taffarel önderliğinde çok iyi bir Türk kadrosu vardı.

Yeni gelen hoca geldiğinde de bir şeyler artık değişmeli. Kaos futbolu değilde çağdaş futbola ayak uydurabilen oyuncular alınmalı. Görüldüki böyle olmayacak.

Biz zaten kaos futbolunu pek oynamış bir takım değiliz, ama böyle modern futbol oynatacağına inanılan bir teknik direktörün, oyuncuların uzaktan uzağa oynadığı, "bloklar arası mesafe"nin çok fazla olduğu, kısa pasın ve yardımlaşmanın hiçe yakın olduğu bir futbol oynatması sadece oyuncuların suçu değildir.

Ayrıca saydığın oyuncuların hepsini almamız gerekir bu forumdaki bazı arkadaşları tatmin etmek için, bu da mümkün değil.Hoş onlar gelse ve başarısız olsalar, "bunlar da kalitesizlermiş" diyeceklerdir

sakat oda gene galiba:)

İyileşti yarın Rangers maçında ilk 11 çıkar görürsün :)

Biz zaten kaos futbolunu pek oynamış bir takım değiliz, ama böyle modern futbol oynatacağına inanılan bir teknik direktörün, oyuncuların uzaktan uzağa oynadığı, "bloklar arası mesafe"nin çok fazla olduğu, kısa pasın ve yardımlaşmanın hiçe yakın olduğu bir futbol oynatması sadece oyuncuların suçu değildir.

Ayrıca saydığın oyuncuların hepsini almamız gerekir bu forumdaki bazı arkadaşları tatmin etmek için, bu da mümkün değil.Hoş onlar gelse ve başarısız olsalar, "bunlar da kalitesizlermiş" diyeceklerdir

Egemen,

5 yıl diyorum ben. Bu oyuncuların hepsini zaten bir anda alamazsın ancak 5 yıldır Türk oyunculara para vermiyoruz. Sözleşmesi bitenleri alıyoruz genellikle ve görülüyorki olmuyor. Bu oyuncular zamanında bizi şampiyon yapmadı mı diyeceksin evet yaptı ancak o zaman gerçekten yüreklerini koyuyorlardı sahaya. Skibbe döneminde de Rijkaard döneminde de bunu çok az tekrarladılar. Bak ben Skibbe'nin de zamanında kalmasından yanaydım. Çünkü artık bir şeyler değişmeli, kalıcı başarıların yolu istikrardan geçer. Klasik örnek biliyorum ama Manchester bugün bu durumdaysa zamanında 6 yıl çekilen bir çile vardır bu işin ucunda. Ha biz bu kadar sabredemeyiz, Türk insanı bu kadar sabredemez işte orası ayrı ki hatırlatırım Derwall bizi 12 yıl sonra şampiyon yapmadan 3 hafta önce idman sahasında taşlanmıştı. Bu zihniyet 25 yıldır hiç değişmedi tek fark var artık taşlarla sopalarla saldırılmıyor.

Ek olarak çok uzun süre kaos futbolu oynadık biz.

biz fenerbahçe'ye 6-0 yenildiğimizde, çaykur rize'den kupada 5 yediğimizde kulübede fatih terim vardı. biz hertha berlin'e berlin'de 4 atarken, kopenhag'da kupa kazanırken de fatih terim vardı. rüştü'nün topları içeri aldığı barcelona'da da, şampiyonlar ligi kupası'nı kazanan barcelona'da da rijkaard vardı. ankaragücü'nden 4 yedik rijkaard bizde.

2004 yılında fatih terim'in ayrıldığı dönemi hatırlarsınız... hagi geldi yerine. terim'le 3 hagi'yle 2 olmak üzere 5 maç kaybettik arka arkaya. biri beşiktaş.

o yıl juventus'u almanya'da yenip, hafta sonu istanbulspor 3 tane çaktı bize. ufak umutlar arkasına hezimet. juventus'u yen. berkant için umutlan. istanbul gelsin sana 3 rize 5 atsın.

skibbe'de aynısı olmadı mı? benfica'yı berlin'i yen kocaeli'den 5 ye.

feldkamp mıydı bizim derdimiz? o gidince mi kazandık 6 maçı?

beyler galatasaray'a skibbe geldi, lucescu geldi, gerets geldi, feldkamp geldi, terim 2.ye geldi, hagi geldi, bülent korkmaz geldi, rijkaard geldi. hepsi gitti. hepsi bir de kötü gitti.

iyi de ulan bu adamların hepsi biribirinden farklı.

fatih terim. efsane hocan. kovuldu. kovmayı bile beceremediler. yerli.

skibbe genç gelecek vaat eden alman.

feldkamp, yaşlı eski efsanen, o da alman. çocuktum ben 4 kupa aldık. papen mustafa vardı.

hagi yabancı efsane oyuncun, bülent korkmaz yerli efsane kaptanın.

gerets. döneminin en büyük sağ beki, çalıştırdığı liglerin başarılı hocası. ilk yılında şampiyon hocamız.

lucescu. adama bir bardak su ver. fırının içine döksün, tepsiden lazanya çıkarır.

rijkaard zaten galatasaray'ın en kötü hocasıymış tarih boyunca. tamam kabul ettim. hadi öyle diyenleri kırmayalım. renkdaşız hepimiz.

hee bir galatasaray mı iyi?

bugün rijkaard gitsin dediler bugün lucescu'yu övenler. o gün lucescu gitsin dediler terim'i özleyenler, .... git skibbe dediler bülent'le bordeaux'yu 4'leyince...

samsunspor'a yenilirken terim istifa dediler, ardına i love you hagi dediler...ertesine hagi geldi. hagi bize hirsizsiniz diyince. gerets'e sarıldılar. sonra onu da sattılar. skibbe'ye meira, linderoth, nonda, lincoln verilince gerets'in kıymetini bilemedik ona inamoto'yu verdik dediler. bülent korkmaz'la pozisyon bulamadığımız maçlarda skibbe'yle en azından pozisyona giriyorduk dediler.

ulan biz galatasaraylı değilmişiz. biz beyler biz... hepimiz. adım gibi eminim. skibbe gitmeli diyenler kocaeliden 5 yerken sevindiler. bülent gitsin diye de sevindiler. şimdi rijkaard gitsin diye seviniyorlar. feldkamp giderken sevindiler serveti ön libero oynattı diye. terim rize den 5 yerken uefa kupası sevinci gibi sevindiler. sevindik. biz hepimiz.

biz var ya 10-12 yıldır falan kötü takımız. nonda geliyor goller atıyor gidiyor. geçen sezon 16 gol atmış.yarım devrede. 15 16 falan galiba tam bilmiyorum.

lincoln gelirken seviniyordum. hevesim kursağımda kaldı. sonra lincoln adam değilmiş dendi. kim adam bu takımda 10 yıldır falan. keita mı? ben keita'yı da seviyordum. gitti kırmızı kart gördü sattı beni fener maçında. ben aydın'ı da seviyordum. şimdi emre çolak'ı seviyorum. seviyorum abi işte. galatasaraylıyım ben. rijkaard'ı seviyorum. neskens'i de. sırf galatasaraydalar diye seviyorum. yarın gitseler de sevecem. yekta'yı seviyorum sevinmedi geçen sezon gol atmasına rağmen. acaba bize transfer olur mu umudu için selçuk inan'i seviyorum.

abi biz napıyoruz 10 yıldır. fenerbahçe her sene kafaya oynuyor. basıyor parayı alıyor. beşiktaş'a da bakıyorsun. bir şekilde dönüyor işler. bursa'ya... ömer erdoğan stoper. 6 yerken fenerden bizdeydi.(son cümleyi yanlış hatırlamışım zamanları karıştırdık jhan2'ye teşekkürler.)

alın size rijkaard'ı anlattım işte. ne anlarsanız...

ya ben enayiyim. ya yönetimlerimiz kötü. ya taraftarımız. ya da fener bizden iyi mesela. olabilir. kabul ederim ben bunu. heriflerin kadroya bak. yobo bilica lugano 3 sağlam stoper. dia stoch özer topuz kenarlara koyarsın. niang gökhan semih. 3 tane büyük takım golcüsü. alex. ne bileyim abi. herifler daha sağlam duruyorlar. mutlular. hep bizden daha mutlular.

biz 10 yıldır bu kadarız. 10 yıldır rijkaardız. 10 yıldır cevat güleriz. 10 yıldır adnan sezginiz. 10 yıldır bizim kaleci antrenörü nezihi mesela. 20 yıl yedek kaleciydi bizde. belki futbolcuyken de kaleci antrenörüydü. haberimiz yok. ondan hala devam ediyor olabilir. biz 99 da fatih terimle uefa kupasını alıp, onu olimpiyatı 2004te samsuna yenildiği için kovan takımız. şimdi getirelim diye neyse...

rijkaard bu. ben hala anlamadım rijkaard kötü hoca mı iyi hoca mı. ben o kadar futbolu bilmiyorum. karman çorman oldu. buraya kadar okuyan da kusura bakmasın...

ek: belki kalır belki gider. liverpool'a gitsin belki toparlar, belki küme düşürür. belki şu fener'i şu ligde şampiyon yapar. hee yerine hikmet karaman mı gelecek? onu da yürekten sevmezsem adam değilim. onu da severiz. nasıl olsa o da harcanır ama ben yine de severim...

eksi'den alintidir! Hosuma gitti bayaa.

reis ankaragucu macinda biz 100 onlar 115 km kosmus

ne kisa pasi ne blogu

İyileşti yarın Rangers maçında ilk 11 çıkar görürsün :)

Egemen,

5 yıl diyorum ben. Bu oyuncuların hepsini zaten bir anda alamazsın ancak 5 yıldır Türk oyunculara para vermiyoruz. Sözleşmesi bitenleri alıyoruz genellikle ve görülüyorki olmuyor. Bu oyuncular zamanında bizi şampiyon yapmadı mı diyeceksin evet yaptı ancak o zaman gerçekten yüreklerini koyuyorlardı sahaya. Skibbe döneminde de Rijkaard döneminde de bunu çok az tekrarladılar. Bak ben Skibbe'nin de zamanında kalmasından yanaydım. Çünkü artık bir şeyler değişmeli, kalıcı başarıların yolu istikrardan geçer. Klasik örnek biliyorum ama Manchester bugün bu durumdaysa zamanında 6 yıl çekilen bir çile vardır bu işin ucunda. Ha biz bu kadar sabredemeyiz, Türk insanı bu kadar sabredemez işte orası ayrı ki hatırlatırım Derwall bizi 12 yıl sonra şampiyon yapmadan 3 hafta önce idman sahasında taşlanmıştı. Bu zihniyet 25 yıldır hiç değişmedi tek fark var artık taşlarla sopalarla saldırılmıyor.

Ben de bunları bildiğimden ve bunlardan çekindiğimden, böyle bir oluşuma olur vermiyorum. Boş yere başarısız onca yıl geçmemesi için hep yaptığımız gibi başarısızlıkta değişiklik yapılarak devam edilmeli diyorum ki böyle olacak biliyorum.Hayalperest olmaya gerek yok, yaşadığımız çoğrafyada "sabır" kelimesi pek yok, üstelik bu her konuda böyle.Boş yere sistem kuracağız diye başarısız olup, sonrasında "olmadı, başaramadık" denirse olacaklar işleri tamamen çığırından çıkartır. Bu tür sistemci hocaların kendi memleketlerinde ya da kendilerine yakın kültürlerde başarılı olmasını diliyorum, bazı şeyleri kabul etmek gerek, acı ama gerçek ve değişmesi için mucize gerek

reis ankaragucu macinda biz 100 onlar 115 km kosmus

ne kisa pasi ne blogu

e zaten kısa pas yapabilmek için yardımlaşmak, yardımlaşmak için hareket etmek gerekir, ama bunu yaparken aynı zamanda alanı daraltırsan az koşarsın, ankaragücü maçında alanı daraltmaya çalıştık, hesapta rakip sahadaydık ama uzaktan uzağa, hem komik goller yedik hem de adam gibi pozisyonumuz 3ü geçmez

Tabi o maça özel, oyuncuların isteyerek oynamadığı iddiaları doğru ise, bunun bir nedeni de olabilir

Ben de bunları bildiğimden ve bunlardan çekindiğimden, böyle bir oluşuma olur vermiyorum. Boş yere başarısız onca yıl geçmemesi için hep yaptığımız gibi başarısızlıkta değişiklik yapılarak devam edilmeli diyorum ki böyle olacak biliyorum.Hayalperest olmaya gerek yok, yaşadığımız çoğrafyada "sabır" kelimesi pek yok, üstelik bu her konuda böyle.Boş yere sistem kuracağız diye başarısız olup, sonrasında "olmadı, başaramadık" denirse olacaklar işleri tamamen çığırından çıkartır. Bu tür sistemci hocaların kendi memleketlerinde ya da kendilerine yakın kültürlerde başarılı olmasını diliyorum, bazı şeyleri kabul etmek gerek, acı ama gerçek ve değişmesi için mucize gerek

Senin mantığınla devam edersek biz sürekli geriye gideriz. Türkiye içinde sürekli şampiyonluğa oynarız ama Avrupa'da bir şeyleri başaramayız. Ha diyoruz ya büyük takımız diye, yurt dışında Galatasaray deyince tanıyor herkes diye, bu mantık değişmediği sürece ne Rijkaard başarılı olur ne Hiddink, ne Del Bosque ne de Löw. Bir kaç yıl sonra da Galatasaray denilince boş bir hava eser yurt dışında. Bize ne yurtdışından Türkiye yeter bize diyorsan da senin görüşündür eyvallah derim. He zamanında yaptık diyorsan da o kadro, o takım o teknik heyet 50 yılda bir bir araya gelir . He hiçbir şey yapılmazsa da bu düzen böyle sürer gider. Eğer bir şeylerin değişmesini istiyorsak bir yerde radikal kararlar alınmalı Türk futbolunda bu iş de en başında Federasyon Başkanı'ndan başlamalı.

e zaten kısa pas yapabilmek için yardımlaşmak, yardımlaşmak için hareket etmek gerekir, ama bunu yaparken aynı zamanda alanı daraltırsan az koşarsın, ankaragücü maçında alanı daraltmaya çalıştık, hesapta rakip sahadaydık ama uzaktan uzağa, hem komik goller yedik hem de adam gibi pozisyonumuz 3ü geçmez

daha degisik bak olaya

100/115 yani yuzde 14 eksik

takim bir kisi eksik olsa

1/11= %9

yani biz her mac 1.5 kisi eksik oynuyoruz

bunun blokla falan alakasi yok

maclar ortada geciyor bariz obur sahada falan oynamiyoruz barcelona gibi

bunun hic bir aciklamasi yok

tek aciklamasi tembellik, isini ciddiye almamak

Üst Alt