Fransa Katliamları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Katliamları

Cevap: Fransa Katliamları

bir şeyleri yazıp paylaşmalıyız susmak bu konumda saflıktan öteye gitmez adamlar yıllardır olmayan yapılmayan birşeyi konuşuyor yazıyor bu ugraşı verirlerkende aman banana ermenilerle türkler arasındaki meseledir demiyor bazı şeylere çok ilgisiz kalıyoruz bakıyorumda internete 2 soykırım iddasıylada ilgili daha yakın dönem olmasından ötürü cezayir soykırımıyla ilgili video ve resim daha fazla olmasına ragmen adam akıllı bir tane site yok oysaki türk ölülerinin resimlerinin yer aldıgı 10larca ermeni soykırım sitesi var küçük bir ateş yakılır ateş büyür ve yakar olay bu

biz hala kuralına göre dövüşelim...soykırımı tarihçilere bırakalım diyelim iş sıkışınca acil mektuplar atalım ayaklanalım birilerinin meselesine burun sokmayalım

iyide tencere dibin kara seninki benden kara demek...

açılımı şudur zekaküpüboyzlar...

biz ermeni katliamı yaptık sizde katliam yaptınız demektir...

bende diyorum ki bizim milletimiz öyle bir millet ki düşmanını savaş meydanında sırf yaralı diye öldürmeyip sırtında taşıyan bir millet...

tarihinizi azcık öğrenin gelin sonra konuşuruz...;)

Sen zaten bu konuyu açmakla "Biz ermeni katliamı yaptık, sizde katliam yaptınız" demişsin bilinçsiz bir şekilde de olsa.

Bu yanlış.

2 saattir onu anlatmaya çalışmaktayım. Ben hangisinin neyin açılımı olduğunu gayet iyi biliyorum, sıkıntı yapma.

Sen zaten bu konuyu açmakla "Biz ermeni katliamı yaptık, sizde katliam yaptınız" demişsin bilinçsiz bir şekilde de olsa.

Bu yanlış.

2 saattir onu anlatmaya çalışmaktayım. Ben hangisinin neyin açılımı olduğunu gayet iyi biliyorum, sıkıntı yapma.

tabi bukadar olayın üzerine bu konunun açılması o havayı yaratıyor ama aman onlar bizden önce davrandı şimdi bunları yazarsak böyle sanılır diye hiç mi konuşulmasın

yok sıkıntı yapmıyorum ki gayet relax bi şekilde düşüncelerimi ifade ediyorum...

elbette aynı fikirde olmayabiliriz...

ama bazı arkadaşlarımız senin gibi engin görüşlere sahip olamayabilir...

derinlemesine bakamayabilir...

ondan sonra aynen dediğimi anlarlar...:)

Fransızlar da Türkler de tarihte birden fazla kez soykırım yapmıştır. Selen haklıdır. O yüzden daha ilk mesajda dedim konuşmaya gerek yok bunları. O zamanın siyaseti, o zamanın düşünce sistemi farklı şuan farklı.

Aslında bunlar bize müstehak kendi içimizde böyle çelişirken dışarıdan böyle tavırlarla karşılaşmak bana artık normal gelmeye başladı.

Fransızlar da Türkler de tarihte birden fazla kez soykırım yapmıştır. Selen haklıdır. O yüzden daha ilk mesajda dedim konuşmaya gerek yok bunları. O zamanın siyaseti, o zamanın düşünce sistemi farklı şuan farklı.

dostum benim dedem masum karıları soyup ırzına geçip sonra kazığa bağlayıp yakmamış...

hakaret sayarım bunu...

savaşında bir kaidesi vardır masumlara dokunmamıştır türk milleti...

onu geçeceksin bir kere...

Beyler bu başlık hayırlı yerlere gitmez. Herkes fitil alıp, ateşlenmeye çok müsait. Gece gece kırmayın birbirinizi.

dostum benim dedem masum karıları soyup ırzına geçip sonra kazığa bağlayıp yakmamış...

hakaret sayarım bunu...

Yapmadı eminim gibi konuşmam ben hiç bir zaman. Sen yapmadığına inanıyorsundur ki ben de Türklerin o derece pisleştiğini düşünmüyorum. Ama olay soykırımsa yani kitleler halinde öldürmekse Türkler bunu yapmamıştır demek aşırı milliyetçiliğe girer.

yok sıkıntı yapmıyorum ki gayet relax bi şekilde düşüncelerimi ifade ediyorum...

elbette aynı fikirde olmayabiliriz...

ama bazı arkadaşlarımız senin gibi engin görüşlere sahip olamayabilir...

derinlemesine bakamayabilir...

ondan sonra aynen dediğimi anlarlar...:)

Evet haklısın olamayabilir.

+

Bu arada ben bu konunun ömrünü çok uzun görmüyorum, söyleyeyim.

benim ailem erzurumlu hep ermenilerin dügünümüzü bastıgı gün anlatılır birtek ninemin kalıncaya dek herkesin öldürüldügü dügün pek sevmeyiz oyüzden ama bu olaylardan ermenilerinde canı yanmadı demeyiz 2 taraflı kayıplar olmuştur sürgün yemişlerdir ama bunlar savaş kapsamındadır oyüzden ermeni konusunda benim anlım açık türk milletine güvenim sonsuz

hakaret sayarım bunu...

Günün şartları zamanın şartları neyse devlet politikası o yönde olmuştur. bunu sorgulayamazsın hesabını yüz yıl sonra vermek zorunda değilsinde.

benim ailem erzurumlu hep ermenilerin dügünümüzü bastıgı gün anlatılır birtek ninemin kalıncaya dek herkesin öldürüldügü dügün pek sevmeyiz oyüzden ama bu olaylardan ermenilerinde canı yanmadı demeyiz 2 taraflı kayıplar olmuştur sürgün yemişlerdir ama bunlar savaş kapsamındadır oyüzden ermeni konusunda benim anlım açık türk milletine güvenim sonsuz

benim dedemde anlatırdı. onun babası zamanında. ermenilerle olan savaşı. ortada bir katliam veya soykırım yok. ortada bir savaş var.

dedemin anlattıklarına göre babası bir çok ermeniyi öldürmüş. güçlü olanın güçsüzü öldürdüğü bir dönemmiş. karşılıklı çatışmalar olsada büyük dedem öldürdükleri yüzünden hapis cezasına çarptırılmış. yıllarca hapis yatmış.

"Sözde Ermeni soykırımı, emperyalist bir yalandır."

"Tek gerçek Kurtuluş Savaşı'nda verilen milli mücadeledir.Atatürk ve silah arkadaşlarının bu toprakları son damla kanlarına kadar savunmalarıdır."

Haydi iyi geceler herkese..

Daha da bu konuya uğramam. :)

Yahu adına soykırım denmesine sebeb adamların devletsiz ve azınlık oluşu. Haa şerefsizliği ilk onlar başlatmış ama bizden daha fazla kayıp olsa bile adına soykırım diyemeyiz. Fransızların yaptığı şerefsizlikleri de herkes biliyor ama Fransız mason klübünün kurduğu klübü destekleyip bunları söylemek abesde olsa onların da Kuzey Afrikada yaptığı şerefsizlikleri dünyaya hatırlatmanın zamanıdır. Ama bunu bizim değil meclistekilerin dillendirmesi lazım. Bizimde fransız mallarını boykottan ziyade alternatif mallar üreterek ekonomilerine darbe indirmemiz lazım ama nerde...

Sonucunda; Fransızlar tasarıyı bizim için biraz yumuşatır, seçimleri istediği gibi gider vs vs... Asıl eziklik hali hazırda devlete sahip bir ırkın kıçı kırık diasporası aracılığıyla halen soykırım diye diretiyor olması. Genlerine eziklik çökmüş, illa Türklerin eziğiyiz diye bağıracak KoyulanYANlar :D

Yahu adına soykırım denmesine sebeb adamların devletsiz ve azınlık oluşu. Haa şerefsizliği ilk onlar başlatmış ama bizden daha fazla kayıp olsa bile adına soykırım diyemeyiz. Fransızların yaptığı şerefsizlikleri de herkes biliyor ama Fransız mason klübünün kurduğu klübü destekleyip bunları söylemek abesde olsa onların da Kuzey Afrikada yaptığı şerefsizlikleri dünyaya hatırlatmanın zamanıdır. Ama bunu bizim değil meclistekilerin dillendirmesi lazım. Bizimde fransız mallarını boykottan ziyade alternatif mallar üreterek ekonomilerine darbe indirmemiz lazım ama nerde...

Sonucunda; Fransızlar tasarıyı bizim için biraz yumuşatır, seçimleri istediği gibi gider vs vs... Asıl eziklik hali hazırda devlete sahip bir ırkın kıçı kırık diasporası aracılığıyla halen soykırım diye diretiyor olması. Genlerine eziklik çökmüş, illa Türklerin eziğiyiz diye bağıracak KoyulanYANlar :D

Devlet ve çoğunluk olunca soykırım olmuyor mu adı? O zaman Fransa soykırım yapmamıştır demek yanlış olmaz heralde. Ayrıca ilk şerefsizlikten kasıt ne abi? Kime göre neye göre? Burda taraf tutmuyorum ben sadece merak ediyorum düşüncelerini.

II. Dunya savasinda Almanlarla birlik olup Sovyetleri arkadan vuran bazi Turk gruplarinin Sibirya'ya surgun edilmesi katliam midir degil midir? Turk tarih tezi katliamdir diyor. Ermenilerle arasindaki fark ne ? Birisinde sonradan ele gecirdilerse Turkler de bølgeyi sonradan ele gecirdi. Birisinde bagimsizlik icin bunu yaptilar haklilarsa Ermeniler de bagimsizlik icin yapti. Iki olay da ayni hemen hemen. Turk tarihcileri birine katliam derken digerine demiyor.

Tamam Ermeni katliami yoktur o zaman II. Dunya savasinda da bir Turk katliami yoktur Sovyetlerin yaptigi. Zaten ikisinde de surgun tarzlari ve gerekceleri ayni ki ølen Ermeni sayisi Turk sayisindan daha fazla.

Benim derdim tutarlilik. O yok. Sorun da bu. Evet Fransa emperyalisttir katliam yapmistir Cezayir'de insanlik vahseti yasanmistir ve Fransa su anda da emperyalist bir devlettir. Tamam kabul . Sorun yok. Digerleri ? Emperyalizme ve katliamlara karsiysak hepsine karsi olmamiz gerekir. Ayni gerekceler ve benzer gerekcelerle bizden diye tekine katliam deyip diger benzer olaya katliam demezsek tarihsel olarak inandiricilik da kalmaz.

Sorun bu. Evet Fransa ve Ingiltere Amerika falan cok fazla katliam yapti. Bu kabul ediliyor zaten Fransizlar kabul etse ne olur etmese ne olur. Guzel dønup Lubnan olaylarinda 5000 Hristiyan'in øldurulmesini de kinamaliyiz o zaman Osmanli zamaninda. Kiniyorsak katliamlari Alevi katliamlarini da kinamamiz gerekir.

Tek sorun bu. Tutarli olup olmamak.

Ermeni soykırımı yapılmışsa şu an Türkiye'de yaşayan bilmem kaç yüz bin Ermeni kimlerden kalma ? Gökten inmedi ya bunlar. 1.5 milyon Ermeni katledildi diyorlar Osmanlı Devletinde o kadar Ermeni yoktu

Üst Alt