Fransa Ligue 1'de Şampiyon PSG! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fransa Ligue 1'de Şampiyon PSG!

1650798118577.png

Fransa Birinci Futbol Ligi'nde (Ligue 1) Paris Saint-Germain (PSG), Lens ile 1-1 berabere kalarak sezonun bitmesine 4 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi.

Ligue 1'in zirvesindeki PSG, evinde Lens takımını ağırladı.

PSG, yıldız futbolcu Lionel Messi'nin 68. dakikada kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Lens'te Corentin Jean 88. dakikada meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skorda eşitliği sağladı: 1-1.

Konuk takımın oyuncusu Kevin Danso, 57. dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü.

Karşılaşma 1-1 eşitlikle sona erdi.

Bu skorla puanını 78'e yükselten PSG, ligin bitmesine 4 hafta kala en yakın takipçisi Olimpik Marsilya ile puan farkını maç fazlasıyla 16'a çıkardı.

Sezonun bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden PSG, toplamda 10. şampiyonluğuna ulaştı. Böylelikle PSG, ligin en fazla şampiyonluk yaşayan takımı Saint-Etienne'i yakaladı.

Bundan daha acik bir sekilde 3 yıl daha yattigim yerden para kazanacağım diyemezsin. Helal arslanıma. Yalniz paris taraftarının tersi pistir mbappe gidip meydan bu soytarılara kalınca olası bir ters durumda parisi yakarlar ayiktirayim.

Sergio Ramos: "Baştan sona şampiyonluğu hak ettik. Takım halinde mutlu ve gururluyuz. Destekleriniz için teşekkürler."

Ligue 1'de bu sezon 9 maça çıktı. 🙄

1650800182665.png

italya ligi bile bundesliga ve ligue1'den iyidir.

nacizane meshur 90lardan bildigim italya ligi, o gunlerden bugune (arada calciopoli donemi harici) kanimca italya ligi epl ile beraber dunyanin en kaliteli ligi.. bu ikisini benim neznimde almanya ligi temsil ediyor bayern disi yarismaci zihniyetin kalitesinin yuksek olusundan dolayi...

misal fransa ligi ozelinde gecen sezonki lille basari hikayesi disinda, ligin son 10 yilinda degisen bir durum olmadi. kanimc aadeta yerinde saydi. mesela , 90larda(cl kupasi meshur donemi) ve 2000lerin baslarinda(drogbali donem) harici marsilya'yi ara ki bulasin...

wengerli efsane monaco keza... hatta mpabbe li monaco donemini de ekliyebiliriz....
juninho lu lyon donemi misal...

bu sezon bordo'nun durumu icler acisi...

sozun ozu;

hafizam yaniltmiyorsa 2013 sezonundan bugune psg golgesinde lig... arada 2017 *monaco ve son sezon *lille zaferi mevcut....

son donemde ligi kanimca lille nin atletico madrid vari kafa tutusu one cikardi malum psg hegemonyasi golgesi altinda.

*lille nin kadrosunun da miladi doldu gibi, bu da, bu sezona yansidi yaris anlaminda mevcut durumlari baglaminda...

haliyle kendilerini son sezonlarda zorlayan lille nin dususe gecmesi ile beraber *psg klasik en rahat sampiyonluklarindan birine ulasti... halbuki ben bu anlarda lyon,marsilya vs nin kafa tutmasini son haftaya kadar en azindan birinin zorlamasini beklerdim...

genel anlamda psg lokal bir basari kazandi. bu yeni bir durum degil kendileri adina... son 10 sezon ozellikla baz alindiginda....

ben olaya teknik adam denkleminde bakiyorum. psg nin sampiyonlar liginde basarisizligi mevcut, tum bu yapilan yatirimlar salt lokal sampiyonluk icin yapilmis olmasini dusunmek asiri iyimserlik olur.

misal real'in baskani olsaydi, daha sampiyonluk belirlenmeden pochettino'yu yollamis idi....

ustlerde renkdasimizin da belirttigi uzere, kanimca en mantikli ve dogru tercih zidane oldugunu dusunuyorum...
aslinda ancelotti'ye yol vermemeleri gerekirdi ilk planda.

neyse. isin ilginc yani manuya gitmesi kesin gozuyle bakilan pochettino'nun durumu...
manu ajax'in yetenekli hollandali hocasi ile bir planlamaya girisiyor. spurs conte ile mutlu simdilik....
arteta arsenal le devam eder gibi... cl potasi almalari olasi...

pochettino'nun yeni sezonda hangi takimla calisacagi merak konusu.... psg ile devam ederse ,onceki hocalarin eksikligi ne idi de gonderildi derler....

basa donersek. tebrikler psg . messi nin de *barcelona disinda ilk sampiyonlugu yanilmiyorsam. keza arjantinli *hocaninda ilk sampiyonlugu...

kadro olarak saka gibi bir kadrolari var. resmen orantisiz guc gibi... cl en azindan finale cikilmamasi lokal ligde kazanilan sampiyonluga buyuk golge dusurdu. ,misal son macta mac oncesi isimler stadta okunurken arjantinli hocanin ismi yuhlandi. burdan donus olur mu merak edilesi... psg nin yeni sezona kimle girecegi...

Üst Alt