Friedel: "Ali Sami Yen gibi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Friedel: "Ali Sami Yen gibi"

Galatasaray'ın eski kalecisi Brad Friedel BBC'de yaptığı yorumda Brezilya milli marşı söylenirken oluşan atmosferi eski Ali Sami Yen stadına benzetti.

Ortamın inanılmaz olduğunu vurgulayan Friedel "Tüylerim diken diken oldu. Bana Galatasaray'da oynadığım günleri hatırlattı. Ses düzeyi gerçekten inanılmaz" diye konuştu.

1995/96 sezonunda Galatasaray'ın kalesini koruyan 43 yaşındaki file bekçisi 2011 yılından bu yana Premier Lig ekiplerinden Tottenham'ın formasını giyiyor.

Halı saha da kaleci performanslarımla Stauce'yi aratmazdım hep.

Tek fark o profesyonel kaleciydi ben ise değil. :)

1996-97 sezonuna Friedel'ı göndererek başlayan Galatasaray, 2 sezon boyunca kaleyi şu isimlere teslim etti;

- Hayrettin Demirbaş

- Mehmet Duymazer

- Volkan Kilimci

- Pierre Esser (1 maç)

- Mehmet Bölükbaşı

Bu 5 kova kaleciye rağmen 2 lig, 2 cumhurbaşkanlığı, 1 TSYD Kupası kazandı bu takım ve 98-99'da eldivenleri Taffarel'e teslim ederek başka bir boyuta geçti. O sıralarda Friedel ise Premier League kariyerinin ilk yıllarını geçirmekle meşguldü. 2014-2015 sezonunda Friedel Premier League oyuncusu olarak kariyerine devam ediyor. Taffarel kaleci antrenörü olarak girmeye hazırlanırken, diğer isimler tarihin tozlu raflarına çoktan karıştılar bile..

Üst Alt