Fringe - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Fringe

2. sezondan sonra asıl dizi başlıyor. 1. sezona alt yapı olarak ve asıl konunun çok fazla anlaşılmadığı bir sezondu.

2. sezon gerçekten mükemmel. Bu sabah da 3. sezon final bölümü var. 3. sezon da bazı bölümler çok bazı bölümler çok durağan ama genel olarak iyiydi. Bilim-kurgu severler bu diziyi kaçırmamalı.

O zaman bir sezon sabredeyim :)

2. sezondan sonra asıl dizi başlıyor. 1. sezona alt yapı olarak ve asıl konunun çok fazla anlaşılmadığı bir sezondu.

2. sezon gerçekten mükemmel. Bu sabah da 3. sezon final bölümü var. 3. sezon da bazı bölümler çok bazı bölümler çok durağan ama genel olarak iyiydi. Bilim-kurgu severler bu diziyi kaçırmamalı.

Edebiyat hocam görmez umarım bu yazdıklarımı!

Sezon finali için :SS:

Şu final ile 15 yıl daha sürebilir bu dizi. O kadar çok malzeme bıraktı.

Olivialar karisti ):

Observers. Weeeeeeeeeeeeee. En cok onlari sevdim. Zamanda birseyler yanlis gitti gelecekten gelip zaman akisini duzeltmeye calisiyorlar herhalde. Uzayli da olabilirler gerci.

Uzaylı mı ne alaka Selen? :)

O zaman gelecekten geldiler :) Kim onlar 3. sezonda cevap veriliyor mu kim olduklarina dair.

Diger evrenler de devreye girsin uzaylilar falan da iyice guzellesir o zaman :)

Ozan'in ve Salih'in dedigi gibi dizi sonradan guzellesiyor. Fakat cok fazla mantik hatasi var dizide. Bazi bolumler zoraki diziyi uzatmak icin cekilmisler gibi.

Nerde mantık hatası var ben yakalayalamdım :eek:

Walter ve Bell. Walter'a hic birsey olmadi gectiginde. Fakat Bell icin aynisi soz konusu degil. Hatta Olivia ile konusurken bir daha gecemem falan diyordu ve Nina'da uzun sure olmadigini falan soyledi. Ekstra Peter burda oldu orda niye olmedi. Es zamanli olum gerekmiyor mu ?

Akis iki yerde de ayni gitmiyor fakat kisiler ayni. Mesala Bell oteki tarafta burda Bell yok gencliginde oldu dedi. Fakat bu tarafta Walter ve esini tanistiran Bell'di vs. vs.

Farklı seçimler ve farklı yaşam gelişimleri esasen paralel evren meselesinin o nokta da tutarsızlığı yok. Fakat kişi sınırlamaları konusunda haklısın. Bire bir hemen hemen aynı görev dağılımlarıyla örtüştürülmesi işin biraz zorlama kısmı.

Tarih verilmediği için hata var diyemezsin. O tarafta ölmeden önce tanıştırmış olabilir vs. vs. Yada o tarafta başka türlü tanışmışlardır. Ayrıca Walter kendi makinasıyla geçti ve 1 kere yaptı sonra hiç o makina kullanılmadı. Bell'in nasıl geçtiğini bilmiyoruz ve bir çok kez gidip geldiği için artık zarar görmüş. Eş zamanlı ölüm olup olmaması bence mantık hatası değil çünkü orada teknloji daha ileride belki biraz daha uzun yaşamasını sağlıcak medical imkanlar vardı gibi bir tezle direk bunu açıklayabilirler. Ben hala mantık hatası bulamadım dizide. Buldugum zaman açıklık geldi hep.

O zaman gelecekten geldiler :) Kim onlar 3. sezonda cevap veriliyor mu kim olduklarina dair.

Diger evrenler de devreye girsin uzaylilar falan da iyice guzellesir o zaman :)

Ozan'in ve Salih'in dedigi gibi dizi sonradan guzellesiyor. Fakat cok fazla mantik hatasi var dizide. Bazi bolumler zoraki diziyi uzatmak icin cekilmisler gibi.

3. sezonda biraz irdeleniyor bu konu ama yine tam cevaplar alınamıyor tabii ki. Ayrıca 3. sezon finalinde şovu yapıp finali tamamlıyor bu observerlar.

Ya zaten böyle bilim-kurgu dizilerinde mantık hataları bol oluyor. Bir de Fringe sürekli yayından kaldırılma tehdidiyle yaşayan bir dizi bunun uğruna da bazı değişiklikler yapmış olabiliyorlar senaryoda. Mesela 3. sezonda bu bariz belli oluyor. O yüzden de 3. sezon bazı bölümler insanı sıkıyor ama yine sezon sonuna doğru çok güzel bir hal alıyor orası ayrı.

Tarih verilmediği için hata var diyemezsin. O tarafta ölmeden önce tanıştırmış olabilir vs. vs. Yada o tarafta başka türlü tanışmışlardır. Ayrıca Walter kendi makinasıyla geçti ve 1 kere yaptı sonra hiç o makina kullanılmadı. Bell'in nasıl geçtiğini bilmiyoruz ve bir çok kez gidip geldiği için artık zarar görmüş. Eş zamanlı ölüm olup olmaması bence mantık hatası değil çünkü orada teknloji daha ileride belki biraz daha uzun yaşamasını sağlıcak medical imkanlar vardı gibi bir tezle direk bunu açıklayabilirler. Ben hala mantık hatası bulamadım dizide. Buldugum zaman açıklık geldi hep.

:) Aslinda uzunca yazdim yazarken farkettimki bunlari yazarsam diziden soguyabilirim o yuzden yazdiklarimi geri sildim. Eger 3. sezon benim kafamda kurdugum celiskilere cevap vermezse diziyi elestirecegim. Parelel evrenler ve kisilerin benzer olmasi ki benzerlik icin akis birebir ayni olmali iki yerde yoksa akis bozulur ve Olivia ya da Walter oteki evrende de olmayabilir. Iyice acabilirim bu konuyu fakat dedigim gibi o zaman diziden sogurum. Cunku hayir olamaz noktasina giderim o durum da beni diziden sogutur.

Only those who risk going too far find out how far they can go :tiphat: En iyi cumle idi duydugum dizide.

Sonu ilginc bitti ama tahmin etmistim. Hepimiz kardesiz farkli evrenlerde olsa o zaman bitsin bu savas nedir bu intikam, cicekler acsin, kuslar ucsun modunda bitti :)

Begenmedigim seyler ise senaryo cok zorlanmis uzatmak icin. Bell'in Olivia'da can bulmasi falan asiri zorlama olmus hatta komikti o kadar da uculmaz bir siniri olmali bilim kurgu da olsa. Lost gibi soru isaretleri olusturdular umarim cevaplari verirler. Mesala ZDF meselesi kimdi onlar isinlanan, amaclari falan neydi ve sonrasinda diger evrendeki Olivia'yi kaciranlar kim falan ki buyuk ihtimal observerlar etkindi Olivia'nin hamile iken kacirilmasinda. Belki de hepsini observerlar yonlendirdi. Gene paralel evrenlerde sorun var. Kisiler tamamen ayni ve burdaki evrendeki gorevlerine benzer gorevleri var. Fakat iste birisinin cocugu oluyor digerinin olmuyor mesala Olivia'nin bunu gecmise de uzatirsak ki gecmiste tercihler sonucu farklilasmasi lazim bizi cok farkli kisilerin ve dunyanin beklemesi gerekirdi. Iki de bir de gozumuzun onune 11 Eylul'u getirmelerini sevmedim. Metafor gibi kullanmislar bu 11 Eylul'u.

Artilari ise guzel bir dizi surekli soru isaretleri falan olusturuyor sonraki bolumde ne olacak vs. vs. insan merak icerisinde kaliyor. Fakat cok uzattiklarinda senaryoyu dizi kendi ozunden kaybediyor. Buyuk ihtimal Peter ki o varolmadi falan dedi sonunda observer ve observerlar uzerinden gider herhalde 4. sezonda tabi anlasamazlarsa eger anlasirsa iki Walter neyi anlatcaklar dizide merak ediyorum belki farkli tehlikelere karsi ortak akillarini kullanirlar ki bu da diziyi cok farkli bir yere getirir.

fringe'in 3. sezonundan itibaren bütün bölümlerini bana dvd ile göndermek isteyen adresimi istesin pmden :)

Yalniz Walter ile Bell'in yaninda asistan olmak vardi :sad007:

Wowwwwwwwww. Hayali bile buyuleyici. :melek:

Üst Alt