FTK Final | Beşiktaş 4 - 2 Fenerbahçe | 13 Mayıs | KUPA Beşiktaş 'ın | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FTK Final | Beşiktaş 4 - 2 Fenerbahçe | 13 Mayıs | KUPA Beşiktaş 'ın

Fortis Türkiye Kupası finalinde iki dev karşı karşıya geliyor..

Beşiktaş - Fenerbahçe

Maç Show TV'den canlı olarak yayınlanacak. Maçın hakemi Bünyamin Gezer.

Yer: İzmir .

Cevap: FTK Final | Beşiktaş - Fenerbahçe | 13 Mayıs | 20.00

Fener alıcak gibi maalesef:eek:

Söyle bi 50 yıl falan olmasını cok isterim:D

Gecenlerde alex'in eline vermişler bitane teneke o haberi göreniniz oldumu o gun aklıma geldikce güldüm.:)

Fbnin almasini istemiyorum ama bjkninde 2 kupayi birden almasini istemiyorum.O yüzden fbnin almasi bence biraz daha yüksek ihtimal istek olarak.

Beşiktaş alsın.Aynı anda Beşiktaş ilk 2'ye giremesin ve Fener Uefa'ya gidemesin.

13 Mayıs günü düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesinden yola çıkmak suretiyle hepimiz BJK'lı olacağız.

Beşiktaşa başarılar dilerim. Fenerin kupa hasreti 100 yılı bulur umarım :D

Türkiye Kupası'nda sona gelindi ve final heyecanı çarşamba günü yaşanacak. Beşiktaş ve Fenerbahçe İzmir'de kozlarını paylaşacaklar. 2005-2006 sezonunda da Türkiye Kupası finalinde İzmir'de oynanan maçta bu iki ekip karşılaşmıştı ve kupayı Beşiktaş kazanmıştı. Bu sezon işler biraz daha ilginç durumda. Ligde şampiyonluk yarışında olan Beşiktaş ve bütün umudunu bu kupaya bağlayan Fenerbahçe var.

Fenerbahçe'nin biliyorsunuz 26 yıllık hasreti var. Bu kötü sezonda bu kupayı almaya bu kadar yaklaştılar. Aslında Fenerbahçe'nin bu sezon Türkiye Kupası karnesi çok iyi. Yarı finalde Sivas deplasmanında berabere kaldılar onun dışında bütün maçlarını kazandılar. Sanki varlarını yoklarını bu kupaya adamışlar gibi. Beşiktaş ise ligin ikinci devresinde yakaladığı çıkışla şampiyonluğun bir numaralı adayı olmuş durumda. Bunun yanında Türkiye Kupası'nda da finale çıktılar. İki kupa alınırsa Beşiktaş tarihinde Mustafa Denizli efsane olabilir. Yarı final rövanşında Ankaraspor'a karşı sürpriz sonuç aldılar yinede kupa finaline çıkmasını bildiler.

Fenerbahçe'de maç öncesinde birkaç sorun var. Son olarak Deniz Barış ve Aragones tartışması yaşandı. Bu sebeple onu kadroya alıp almayacağı bilinmiyor. Selçuk Şahin'in de sakatlığı bulunuyor bu yüzden orta saha anlamında sıkıntılar var. Alex iyileşmiş durumda bu maçta oynayacaktır. Yalnız onun oynamasıyla Fenerbahçe yine tek forvet oynarsa Güiza'dan katkı beklemesinler. Fenerbahçe adına bu maçın anahtarı çift forvet oynamaktır. Semih - Güiza'yı ben olsam bozmam. Aragones ne kadar kötü sezon geçirsede derbilerde büyük başarılar yakaladı. Derbileri iyi mi okuyor yoksa Fenerbahçe farklı mı motive oluyor bilmiyorum. Ligde gösterdikleri kötü performansı kupa finaline yansımayacaktır. Ligde oynanan derbi maçtada gördük Fenerbahçe bu maçlara farklı çıkıyor. Özellikle 26 yılında hasreti eklenince Fenerbahçe'de ki direnci göreceksiniz.

Beşiktaş ise tam kadro maça çıkacak gibi. Nobre ne durumda bilmiyorum ama oynayacağı söyleniyordu. Ankaraspor maçında çok formda görüntü gösterdiler bu maçada farklı hazırlanmak zorundalar. Lig maçındaki gibi görürlerse Fenerbahçe'yi işleri zor. Ayrıca Mustafa Denizli yine kontröllü oyun peşine düşerse bu maçtan mağlup ayrılır. Fenerbahçe savunmasında zaaflar ve hücum oynamak zorunda. Yani tek forvet Bobo'yu bırakıp arkasını üçlemenin alemi yok. Holosko ve Bobo çift forvet oynayıp arkasında Tello ve Yusuf oynayabilir. Delgado'nun bu saatten sonra pek katkı göstereceğini düşünmüyorum. Beşiktaş'ın avantajı kadrosunun tam olması, formda olması ve Fenerbahçe'nin 26 yıldır kupayı alamadığı için kurduğu psikolojik üstünlük.

Çarşamba günü bizleri zevkli, keyifli bir maç bekliyor. İki takımında kupayı almak için sahaya çıkacağı, varlarını yoklarını sahaya koyacakları maç olacaktır. İzmir ayrıca tarafsız saha iki takımında eşit sayıda seyircisi orada olacak. İzmir böyle finalleri oynamak için en mükemmel yer. Bakalım neler olacak.

Beşiktaş'ın beline kuvvet...:eek::D

desem kızarsınız..:D

Her türlü şey olabilir.

Ancak Fenerbahçe adına hasretin devam etmesi dileğiyle.

2005'te Galatasaray devam ettirmiş,

2006'da Beşiktaş devam ettirmiş,

2007'de de Beşiktaş devam ettirmişti,

2008'de tekrar Galatasaray devam ettirmişti,

2009'da da tekrar devam etmesi dileğiyle. ;)

Yesinler birbirlerini.Bol sakatlıklı, bol kırmızı kartlı bir maç diliyorum...

Besiktas bu kupayi fenere kaptirirsa sampiyon felanda olamaz.

3. kez yenilirlerse fenere futbolu biraksinlar artik.

Beşiktaş sezonun intikamını alıcak :) Demedi demeyin

Mustafa Denizli aynı hatayı 2 defa yapmaz

Üst Alt