Futbol Tarihine Geçmiş Unutulmaz Sözler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbol Tarihine Geçmiş Unutulmaz Sözler

Bizi sevenlere ihanet etmeyelim baba. Taçsız Kral Metin Oktay

Doktorlar sigarayı bırakmazsam futbol oynayamayacağımı söyledirler,bende futbolu bıraktım.

Johan Cruyff

"Boca es mi religion, Maradona es mi dios, La Bombonera es mi iglesia" (Dinim Boca, Tanrım Maradona, Mabedim La Bombonera)

Boca Juniors'un stadyumu La Bombonera'nın giriş kapısında yazan cümle.

"Tanrı beni goL atmam için gönderdi"

Romario

"Eğer koLayı isteseydim Porto'da kaLırdım.GüzeL mavi bir koLtuk şampiyonLar Ligi kupası ve tanrı vardı.Tanrıdan sonra da ben"

Jose Mourinho

"Diger ulkelerin tarihi, Uruguay'in futbolu vardir"

Ondino Viera

"Bazi insanlar futbolun bir olum kalim meselesi olduguna inanirlar. Sizi temin ederim ki ondan cok cok daha onemlidir"

Bill Shankly

"Ahlaka dair bildigim ne varsa futboldan ogrendim. Cunku top hicbir zaman bekledigim koseden gelmedi"

Albert Camus

"Yarin yine borclarim olacak ama bu gece kral benim"

Şampiyonluk kutlamalari sirasinda Napoli taraftarlari

"Futbol 90 dakika süren ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur"

Gary Lineker

"Top bizdeyken onlar gol atamaz"

"Futbol basittir. Zor olan basit futbol oynamaktir"

Johan Cruyff

"Ben öLürsem İnönü'ye gömün" PascaL Nouma

'' Sparta Prag'ı Sparta'da Yeneceğiz '' Ümit Özat

Gökmen Özdenak Necati Ateş'e kötü sut cektigini anlatırken..

G:biraz daha geliştirmen lazım son vuruslarını..

N:Abi biz senin penaltı atıpta ritz carlton'da turist vurdugunuda biliriz.

Maldini "Kimse bana burda 25 bin kişinin olduğuna inandıramaz"

Onu durdurabilmenin tek yolu stadyumun ışıklarını kapatmaktır

C.Ranieri'nin İnterli Adriano için yorumu...

Ümit Aktan

3-3 biten unutulmaz Man. UTD - GS Maçında Arifin Golunden sonra.

''Değil Şımaykıl..bütün Maykıllar bir araya gelse bu topu çıkaramaz''

Hami dandi’ye “dan!” diye çaktı...”

Ümit Aktan, Dundee United-Trabzon maçında, Hami’nin golünden sonra...

Zaten bizim Neuchatel’den de 5 tane çocuğumuz var!”

Ümit Aktan

“Tugay vurursa gol olur, vuruyoooor, aut...”

Bülent Karpat

Can Bartu, atv’de Beşiktaş maçını yorumlarken:

“Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum...”

(Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır...)

Yıl 1988, GS-Monaco çeyrek final maçı, Prekazi’nin unutulmaz golü radyodan Orhan Ayhan tarafından şöyle anlatılır:

“Prekazi geliyooooor, vuruyoooooor, ohhhhha! be Prekazi bu ne beee!”

8 0 ingiltere maçı

maç bitti hala gol yiyoruz

Uruguay ile oynadığımız hazırlık maçından önce.

''Uruguay kim ya avrupada ne başarısı var''. Sergen Yalçın

takımımız çok tehlikeli bir yerden korner atışı kullanıyor.

ilker yasin

Herkes kendine pahalı arabalar,yatlar alırken , ben bugün Livorno forması aldım..

Cristiano Lucarelli

Evet Liverpool şehrinin iki takımı vardır. Biri Liverpool, diğeri de Liverpool ‘ un yedekleri.”

Bill Shankly

Besiktasli takoz Recep milli macta cok uzak yerden yaptigi ortanin gol olmasi uzerine..

Baktim butun arkadaslarim doluydu bende kaleye vurdum...

uefa kupası finalinden sonra kendinden geçmiş bi halde o güzel türkçesiyle

"başka bişey yok kardeşim en buyuk galatarasay başka yok"

gheorhe hagi.

Oldtrafford stadında oynanacak Manchester United-Arsenal maçı öncesi bir gazetecinin Ferguson'a istatistiklere göre maçı Manchester'ın kazanması gerktiğini bu konuda kendisinin ne düşündüğünü sorar..

Sir Alex Ferguson şu cevabı verir ;

'istatistikler mini etek gibidir,birçok şeyi gösterirler ama asıl önemli olan şeyi göstermez'

Tanju'nun bir röportajı

Soru: Samsunspor'da oynarken üç hayalin varmış; birincisi Galatasaray'da oynamak, ikincisi Hülya Avşar'la birlikte olmak, üçüncüsü Son model bir mercedes sahibi olmakmış, doğru mu?

Tanju: Kesinlikle öyle bir şey yok, üç hayalim vardı; birincisi Galatasaray'da oynamak, ikincisi Hülya Avşar'la birlikte olmak, üçüncüsü Son model bir bmw sahibi olmak(tı).

''Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır ama hafızalara yazılmaz''

''Türk futbolunda herşeyden biraz var ama hiçbir şey tam değil''

Frank Rijkaard

Liverpool'un sezonu 2.sırada tamamlamasının ardından gelen eleştiriler üzerine efsane teknik adam Bill Shankly şu açıklamayı yapar ;

'Birinciysen birincisindir ikinciysen hiç birşey'

Beni Zamanında Bayern Münih istemişti,Adamlar sonra beni bir araştırmışlar.Almadılar

sergen yalçın

Büyük takımlar kazandıkları kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenmeleriyle övünür.

M.Platini

Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."

Ali Sami YEN

Arsenal'le hazırlık maçı yapacaktık. maçtan evvel gittim wagner'e, "çıkar tam kadronu da güçlerimizi görelim" dedim. tam kadro çıktılar, 4 tane attık.

Hikmet Karaman

Cevap: Futbol Tarihine Gecmis Unutulmaz Sozler

“Hedefimiz her anlamda büyümek. Real Madrid, Manchester United, Galatasaray kadar büyük bir kulüp olabilmenin planlarını yapıyoruz.” (Alexi Lalas - LA Galaxy başkanı)

“Hiçbir takım Galatasaray’dan daha iyi olamazdı. Benim için her şey çok mükemmeldi. Diğer takımlar bana ne verebilirdi ki? Belki daha çok para.” (Gheorghe HAGI)

“Fenerbahçe 20 bin, Adalet bir yıl için 10 bin lira transfer ücreti teklif ederken, ben Galatasaray ile yıllığına 8 bin liraya anlaşma yaptığım gün mutluluktan uçuyordum.” (Metin OKTAY)

“Bizim taraftarımız asla Galatasaray taraftarı gibi olamaz. Kimse böyle bir taraftar grubu önünde oynamak istemez.” (Javier IRURETA - Ath. Bilbao Teknik Direktörü)

“O anı unutamıyorum, birden bire bir tezahürata başladılar… Dağ Başını Duman Almış’a… O marşı o güne kadar çok dinlemiştim… Ama hiçbirimiz o andaki söyleneni, o zamana kadar belki de hiç duymamıştık. Yeni bir marştı sanki… Bizi, sahada kalan on kişiyi nasıl kamçıladığını ve değiştirdiğini anlatamam, söze dökemem.” (Bülent KORKMAZ)

“Taraftarımızla bütünleşip Lens 11’ine karşı 12 kişi olacağız. Tribünlerin ısınmak için sahaya çıktığımız andan maçın bitimine kadar devamlı bizi desteklemesini, hiç susmamasını istiyorum. Bu maç tüm Olympique Lyon’luların maçı olmalı, sadece futbolcuların değil. Tribünlerimizde Galatasaray’ı görmek istiyorum.” (Grégory COUPET)

"Galatasaray'ın olduğu yerde umut bitmez." (Gheorghe Hagi)

Cevap: Futbol Tarihine Gecmis Unutulmaz Sozler

“Hedefimiz her anlamda büyümek. Real Madrid, Manchester United, Galatasaray kadar büyük bir kulüp olabilmenin planlarını yapıyoruz.” (Alexi Lalas - LA Galaxy başkanı)

“Hiçbir takım Galatasaray’dan daha iyi olamazdı. Benim için her şey çok mükemmeldi. Diğer takımlar bana ne verebilirdi ki? Belki daha çok para.” (Gheorghe HAGI)

“Fenerbahçe 20 bin, Adalet bir yıl için 10 bin lira transfer ücreti teklif ederken, ben Galatasaray ile yıllığına 8 bin liraya anlaşma yaptığım gün mutluluktan uçuyordum.” (Metin OKTAY)

“Bizim taraftarımız asla Galatasaray taraftarı gibi olamaz. Kimse böyle bir taraftar grubu önünde oynamak istemez.” (Javier IRURETA)

“O anı unutamıyorum, birden bire bir tezahürata başladılar… Dağ Başını Duman Almış’a… O marşı o güne kadar çok dinlemiştim… Ama hiçbirimiz o andaki söyleneni, o zamana kadar belki de hiç duymamıştık. Yeni bir marştı sanki… Bizi, sahada kalan on kişiyi nasıl kamçıladığını ve değiştirdiğini anlatamam, söze dökemem.” (Bülent KORKMAZ)

“Taraftarımızla bütünleşip Lens 11’ine karşı 12 kişi olacağız. Tribünlerin ısınmak için sahaya çıktığımız andan maçın bitimine kadar devamlı bizi desteklemesini, hiç susmamasını istiyorum. Bu maç tüm Olympique Lyon’luların maçı olmalı, sadece futbolcuların değil. Tribünlerimizde Galatasaray’ı görmek istiyorum.” (Grégory COUPET)

"Galatasaray'ın olduğu yerde umut bitmez." (Gheorghe Hagi)

Bir kez daha gurur duydum.Ne mutlu GALATASARAY'lıyım diyene!

Cevap: Futbol Tarihine Geçmiş Unutulmaz Sözler

İlker Yasin : Hakan Şükür , yerden gelen hava toplarında çok etkili...

Paylaşım süper olmuş emeğine yüreğine sağlık :)

Ferguson'un istatistikle ilgili sözünü imzama koyacağım :D

Uruguay ile oynadığımız hazırlık maçından önce.

''Uruguay kim ya avrupada ne başarısı var''. Sergen Yalçın

takımımız çok tehlikeli bir yerden korner atışı kullanıyor.

ilker yasin

:D:D

Maldini "Kimse bana burda 25 bin kişinin olduğuna inandıramaz"

ali samiyen için söylemişti bunuda :)

"Bir futbolcunun kendini göstermesi için en gerekli şey devamlılık.. Ben teknik direktör olsaydım her maç kendimi ilk 11'e koyardım"(Marcelo Carrusca)

"Ünal (Karaman) Amca bana tekme attı"(€mr€ Belözoğlu)

Gazeteciler : Takımın kondiisyonu yok Sayın Başkan

Elazığspor Başkanı Baki Aydın : Alırız!

"Campbell'i gol makinası diye aldık, çamaşır makinası çıktı.(Mehmet Ali Yılmaz - TS Başkanı)

Üst Alt