Futbol Tarihinin Unutulmaz Sözleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbol Tarihinin Unutulmaz Sözleri

Dünyaca ünlü futbol adamlarının söylediği unutulmayan cümleler ve güncel sözler bulabileceğiniz liste .

İŞTE AKILLARDA KALAN O SÖZLER;

PASCAL NOUMA

"Leeds United maçında oyundan alınmasaydım, takım arkadaşlarımı bıçaklayabilirdim."

fft11_mf782515.Jpeg

Sir ALEX FERGUSON

"Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez."

fft11_mf782506.Jpeg

GEORGE BEST

"Eğer biraz çirkin olsaydım, ne Pele ne de Maradona'nın adı hatırlanmazdı."

fft11_mf782502.Jpeg

JOSE MOURINHO

"Eğer kolay olanı isteseydim, Porto'da kalırdım. Güzel mavi bir koltuk, Şampiyonlar Ligi kupası ve Tanrı... Sonra da ben."

fft11_mf782510.Jpeg

BRIAN CLOUGH

"Bazı insanlar futbolun ölüm-kalım meselesi olduğuna inanırlar. Sizi temin ederim ki, bundan çok daha fazlasıdır."

fft11_mf782503.Jpeg

ZİNEDİNE ZİDANE

''Oğlumla evimin bahçesinde futbol oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben olurdu, ben ise Ronaldo.''

fft11_mf1905095.Jpeg

FATİH TERİM

"Kaybederseniz hata benim, kazanırsanız başarı sizindir." (İlk yarı 0-2 mağlup olan takıma devre arası yaptığı konuşma)

fatih-terim-ab.jpg

METİN OKTAY

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba."

fft11_mf782514.Jpeg

JOHAN CRUYFF

"Futbol basit bir oyundur, zor olan ise basit futbol oynamaktır."

fft11_mf782504.Jpeg

CRİSTİANO RONALDO

"Maçtan sonra herkes ter kokarken, Beckham parfüm kokuyordu."

fft11_mf1905231.Jpeg

DIEGO MARADONA

"O benim değil, Tanrı'nın eliydi."

fft11_mf782513.Jpeg

GARY LINEKER

"Futbol, 22 kişinin oynadığı ve sonunda hep Almanlar'ın kazandığı bir oyundur."

fft11_mf782507.Jpeg

CRISTIANO LUCARELLI

"Livorno'yu eşimden daha çok sevdiğimi söylüyorlar. Bu kesinlikle yanlış. Eşimi de en az Livorno kadar seviyorum."

fft11_mf782512.Jpeg

ALİ SAMİ ALKIŞ

"Lucescu, takımı her zaman böyle oynatsın; ben onu alnından öperim, yanağından makas alırım."

fft11_mf782501.Jpeg

# JOSE MOURINHO

"Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar... Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor..."

fft11_mf782511.Jpeg

ÜMİT AKTAN

(3-3 biten Manchester United-Galatasaray maçında Arif Erdem'in golünden sonra.)

"Değil Schmeichel, bütün Meichel'ler gelse bu topu çıkartamaz."

fft11_mf782519.Jpeg

JESUS ALMEYDA

"Biz futbolun sahte dünyasının içindeyiz. Bu tamamen düzmece bir dünya. Bizlere, basit bir oyun oynamamız için milyon dolarlar veriyorlar, ama biz sadece sistemin devam etmesi için kendini satan köleleriz. Ben sadece futbolcu Almeyda, değilim. Ben bir babayım, bir insanım, bir çiftçiyim... Ve futbolun içinde kaldığım hergün gerçek Almeyda'dan uzaklaşıp kişiliğimi yitiriyorum."

fft11_mf782509.Jpeg

BILL SHANKLY

-"Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiçbir şey."

-"Liverpool şehrinin iki büyük takımı var... Biri Liverpool, diğeri de Liverpool'un yedekleri."

fft11_mf782517.Jpeg

# JOSE MOURINHO

Gazeteci: "Takım yorgun muydu?" Mourinho: "Yorgun? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euro kazanıp evine dönen baba yorgun olur. Biz değil"

FRANK RIJKAARD

"Aslında her şeyden biraz var Türk futbolunda. Ama hiçbir şeyden tam yok"

fft11_mf1905070.Jpeg

PAOLO MALDINI

Galatasaray mağlubiyeti sonrası "Hiçbir kuvvet beni bu stadda 25.000 kişi olduğuna inandıramaz! Dida'yı bir kere bile duyamadım"

PAVEL NEDVED

"Eğer bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır"

ZLATAN İBRAHİMOVİC

''Kendisine "Gay misin ?" diye soran bir gazeteciye Zlatan İbrahimovic'in cevabı: "Kız kardeşinle benim eve gel ve gör bakalım gay miyim."

fft11_mf1905073.Jpeg

MARIO BALOTELLI

"Hakem formamı çıkarttığım için değil, vücudumu kıskandığı için bana sarı kart gösterdi."

fft11_mf1905080.Jpeg

ALEX DE SOUZA

"Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz."

fft11_mf1905085.Jpeg

FRANCESCO TOTTI

"Bir gecede 6 kızla dışarı çıktım. Hepsini birbirleriyle aldattım ama Roma'yı asla aldatmadım."

fft11_mf1905069.Jpeg

HRİSTO STOICHKOV

"Beni durdurmak için tabancaya ihtiyaç duyarlardı. Ama Messi’yi durdurmak için makineli tüfeğe ihtiyaç var."

fft11_mf1905307.Jpeg

NURİ ŞAHİN

"Türkiye tercihi bir seçim değildi. Evimin kapısını kapattım mı ben Türk'üm"

fft11_mf1905081.Jpeg

MİCHEL PLATİNİ

"Büyük takımlar aldığı kupalarla, küçük takımlar ise yendiği büyük takımlarla övünür."

fft11_mf1905084.Jpeg

HAİM REVİVO

"Türk gazetelerinde yazan tek doğru şey tarihtir."

fft11_mf1905086.Jpeg

ŞENOL GÜNEŞ

"Futbolu eskiden açlar oynar, zenginler izlerdi; şimdi ise zenginler oynuyor, açlar izliyor."

fft11_mf1905089.Jpeg

STEVEN GERRARD

"Şutunuzla sadece kaleciyi geçmeyi değil, onu yok etmeyi düşünün."

fft11_mf1905090.Jpeg

XAVİ

''Altyapı antrenörü Charly Rexach bize hep ´Tek pas bile yapmayın. Yarım pas yapın´ derdi.'

fft11_mf1905093.Jpeg

CEVAD PREKAZİ

Prekazi:"Arena'ya gitmek istemiyorum. Sami Yen'i seviyorum." Ceyhun Y: "Sami Yen mi kaldı abi ?" Prekazi: "Babam da öldü ama hala seviyorum"

fft11_mf1905102.Jpeg

ŞOTA

Muhabir: "En çok beğendiğin gollerin hangisi?" Şota: "Oğlum ve kızım."

fft11_mf1905190.Jpeg

CRİSTİANO RONALDO

"İnsanlar benim kendim ve para için oynadığımı söylüyor. Oysa ki ben, babam benimle gurur duysun diye oynuyorum.''

fft11_mf1905229.Jpeg

GHEORGHE HAGI

"Takımı kaybettiğinde ağlamayan futbolcu, yıldız olamaz."

fft11_mf1905319.Jpeg

MARİO BALOTELLİ

"31 Aralık gecesi 12'ye 5 kala pizza siparişi verip, kurye geldiğinde 'Ben bunu geçen sene söylemiştim.' diyeceğim."

Mario-Balotelli-008.jpg

SERGEN YALÇIN

Ece Erken: "Sence Fernandes yıldız değil mi?" Sergen Yalçın: "Bence hiç değil. Ben Hagi'yle oynadım."

sergen-yalcin-01.jpg

ATİLLA SÜSLÜ

"Rica ediyorum,yalvarıyorum.Artık solunum cihazına bağlandık, fişimiz çekilmek üzere.İmdat diyorum." (Ankaragücü Kulübü Başkanı)

futbol-14-4180842_8828_o.jpg

VİCTOR WANYAMA

"Barcelona'ya gol atmanın verdiği his inanılmazdı. Hayatımda hiç böyle hissetmemiştim. Seksten bile daha iyiydi.."

162496-victor-wanyama-celebrate-celtic-2-0-dundee-september-2012.jpg

RIDVAN DİLMEN

"15-16 yaşındaki çocuklar Sabri Sarıoğlu ve Selçuk Şahin ile dalga geçiyor. Çıksalar o sahada 5 dakika koşamazlar."

ridvan-dilmen-23041_501.jpg

ALEX DE SOUZA

“Ne zaman kaybetsem kazananı tebrik ederim. Çünkü kazandıysa bizden iyi bir şeyler yapmıştır.”

alex-selcuk-55206_501.jpg

WESLEY SNEİJDER

"Hagi ile karşılaştırılmak güzel. O bir efsaneydi ve ben de efsane olmak için geldim."

sneijder-galatasaray-ile-sozlesmeyi-imzaladi-2977893.Jpeg

ZLATAN IBRAHIMOVIC

"Ronaldo şanslı adam. Her seferinde en önden bilet bularak, Messi'nin ödülü alışını izliyor."

ibrahimovic.jpg

ALEX DE SOUZA

''Çocuklarım için daha zor olacak; Türkiye'de büyüdüler. Brezilya'ya gidince eve gidelim diye ağlıyorlar.''

alex-coritiba4-56444_501.jpg

GUUS HIDDINK

"Yıldızlarla çalışmak zor değildir. Asıl zor olan yeteneksiz olup kendisini yıldız sananlarla çalışmaktır"

soccer-graphics-guus-hiddink-560971.jpg

Güncellenicektir.

Cevap: Futbol Tarihinin Unutulmaz Sözleri

Partick Thistle futbol takımının menajeri John Lambie'ye bir oyuncusunun beyin sarsıntısı geçirdiğini ve kim olduğunu hatırlayamadığını söylüyorlar (maç esnasında sanırım). O da şu sözleri söylüyor:

"Çok güzel, ona Pele olduğunu söyleyin ve sahaya geri girmesini sağlayın."

zu4j7.jpg

John Carew İbrahimoviç'in sahadaki hareketlerinin anlamsız olduğu yönünde onu eleştirdikten sonra İbra'nın cevabı:

"Carew'in futbol topuyla yaptıklarını ben bir portakalla yapabilirim"

2d0kylx.jpg

Bob Paisley'den öğrencilerine:

"Ceza sahasındaysanız ve topla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, topu filelere yollayın, diğer seçenekleri sonra tartışırız."

2my8bqa.jpg

Metin Oktay'ın bu sözünün anlamı unutuldu artık, her seferinde tekrar tekrar güvendiğimiz dağlara kar yağıyor.

Balotelli de bildiğin kayışı koparmış, ağır ruh hastası :asd:

Lineker şimdi oynasaydı aynı sözü İspanya için söylerdi :)

Mourinho'nun takım yorgun muydu sorusuna verdiği cevap çok klas,Totti zaten ibretlik :lol:,Almeyda ise Kobain kompleksine girmiş,güzel ve manalı sözler bir kaçı dışında :)

Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar... Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor...

Jose Mourinho

Bu söz efsanedir gerisi yalan

@2 yapmış Jose reis resmen

Benim en beğendiklerim Morinho'nun söyledikleri sözler.

Yorumlar için teşekkürler.

"Futbol, ölüm-kalım meselesinden daha önemlidir." lafı Bill Shankly'e aittir.

ŞOTA

Muhabir: "En çok beğendiğin gollerin hangisi?" Şota: "Oğlum ve kızım."

Bu adam hakikaten süper..

Eğer ki ırkçılık adına en ufak bişey besliyorsam kalbimde, Allah bu kalbimi yerinden çıkarsın. :cicek:

Belezoğullarından Emre..

Nedved'in sözünün üzerine söz söylenmez.Öyle bir söz işte adı konamaz beyler :D

Emeğine sağlşık eren ...

Ben bu sözün Wenger'e ait olduğunu sanıyordum..

"Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez."

Allaaaşkına Ronaldo'yla Beckham aynı takımda oynadı mı ki ne koktuğunu bilecek. Ayrıca o mini etek sözü Wegner'in.

JOSE MOURINHO

"Eğer kolay olanı isteseydim, Porto'da kalırdım. Güzel mavi bir koltuk, Şampiyonlar Ligi kupası ve Tanrı... Sonra da ben."

JOSE MOURINHO

Gazeteci: "Takım yorgun muydu?" Mourinho: "Yorgun? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euro kazanıp evine dönen baba yorgun olur. Biz değil"

PAOLO MALDINI

Galatasaray mağlubiyeti sonrası "Hiçbir kuvvet beni bu stadda 25.000 kişi olduğuna inandıramaz! Dida'yı bir kere bile duyamadım"

Mükemmel. :bid:

Üst Alt