Futbolda Teknik Direktör mü? Basketbolda Koç mu? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbolda Teknik Direktör mü? Basketbolda Koç mu?

Futbolda Teknik Direktör mü? Basketbolda Koç mu?

• Kullanılan toplam oy
    21
Futbol ile Basketbol'un ikisinin de adının takım oyunu olması çok mantıklı gelmiyor bana. Basketbol isimler takımın çok önüne geçiyor. Futbol daha fazla takım olmayı, daha komplike hazırlığı gerektiren bir spor. Dolayısıyla futbol.

Basketbol sürprizlere çok daha kapalı bir spor.

basketbolu severim maçları da takip ederim. Teknik bilgim futboldaki kadar değil. Lakin basketbolda da futbolda da 1 tane kaliteli yıldız maçın seyrini değiştirebiliyor. Hoca olsa ne olmasa ne bu durum için. Ben oy kullanmayayım :)

Td. Baskette kötü kadrosu olup sürpriz yapan takım varmı? Futbolda ise her ligde en az 2 tane böyle takım mevcut futbol sürprize daha açık bir spor olduğundan hoca faktörü baskete göre daha önemli bu kadar nett.

koç maçın içinde her an oyunda etkili olabiliyor gayet tabi fakat olaya sezonluk ya da daha uzun vadeli bakarsak futbol teknik direktörlerinin oyun anlayışları çok değişik hikayelere yol açabildiğinden td dedim

Tartışmak için çok güzel bi konu.
Kulüp yapısına göre futbol teknik direktörünün daha önemli olduğu durumlar olsa da genel anlamda basketbol koçluğu daha önemli bence.
Çünkü bi defa detayların, oyuncu değişikliklerin ve taktiklerin daha önemli olduğu bir spor basketbol. Ek olarak mola hakkı bulunması koça ekstra bir müdahale şansı tanıyor.

Futbolda ise bazı özel durumlar var. Ancak Fatih Terim gibi oyuncuların ödemelerinden, yemek menülerine, hatta tesislerin çevre düzenlenmesine kadar parmağı olan teknik direktörler basketboldaki koç kadar pay sahibidir başarıda/başarısızlıkta.

Basketbolda aralarında çok ciddi kalite farkı varsa koç bir anlam ifade etmez bence. Kaliteli takım her türlü yener. Ama futbolda bazen çok ciddi sürpizler olabiliyor.

Üst Alt